Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Найцікавіші події в світі

№9(20)(2013)

У сучасному світі необхідно бачити і враховувати все, що відбувається в області фінансів та аудиту. Але в епоху інформаційних технологій практично неможливо простежити за всіма подіями. Враховуючи зайнятість нашої аудиторії, ми вибрали найцікавіші з них. Пропонуємо читачам добірку актуальних новин.

Німеччина: індекс ділового клімату ifo зріс трохи менше,
ніж очікувалось

Німецька ділова довіра продовжила поліпшуватися у вересні, але залишається трохи нижчою очікувань економістів, показали результати опитування інституту Ifo.
Індекс ділового клімату зріс до 107,7 у вересні з переглянутого значення 107,6 у серпні. Очікування економістів були на рівні 108,4.
Індекс бізнес-очікувань Ifo зріс до 104,2 у вересні з 103,3 у попередньому місяці. Згідно з прогнозами, індекс повинен був вирости до 104.
Індекс поточних умов незначно зменшився – до 111,4 зі 112 у серпні. Економісти прогнозували зростання до 112,6.
«Ми знаходимося на території зростання, але не рухаємося по території зростання, – сказав Крістіан Шульц, старший економіст Berenberg Bank у Лондоні. – Дебати в Німеччині переходять до лівоцентристських, ми прогнозуємо акцент більше на соціальну справедливість, можливо, більш високі податки, трохи вищі витрати. У короткостроковій перспективі уряд очікує велике зростання».
Інвестиції в машинобудування та виробництво обладнання в Німеччині збільшилися вперше з 2011 року в II кварталі. Безробіття було на рівні 6,8 % у серпні.

Великобританія: схвалені заявки на іпотеку збільшились у серпні слабкіше прогнозів

Схвалені заявки на іпотечні кредити збільшилися в серпні як у кількісному, так і у вартісному вимірі, показали дані Асоціації британських банкірів (BBA).
Кількість іпотек, затверджених на купівлю будинків, збільшилася до 38 228 – це найвищий рівень з 2009 року – порівняно з 37 428 місяць тому. Але, в той же час, серпневий рівень був нижче консенсус-прогнозу в
38 650.
У вартісному вираженні іпотечні заявки на купівлю будинків виросли до £6 млрд від £5,8 у липні.
Крім того, дані показали, що рівень незабезпеченого запозичення виріс на 0,3 % порівняно з попереднім роком.
У рамках цього щорічне зростання кредитних карт склало 6,7 % та перевершило персональні кредити і овердрафти, які виросли на 5,1 %.

«Вперше за чотири роки щорічне зростання запозичень на кредитні карти і персональні кредити виявилося позитивним, а підтверджені іпотечні заявки на купівлю будинків досягли найвищого рівня з 2009 року», – сказав директор зі статистики BBA Девід Дукс.

Великобританія, представник банку Англії Майлз: "Економічні дані Великобританії позитивні"

Більш впевнено дивлюся в майбутнє, ніж за весь період роботи в Комітеті з грошово-кредитної політики.
Відновлення британської економіки може стати самодостатнім.
Економічне зростання має бути вище середнього, щоб знизився рівень безробіття.
Зростання ринкових відсоткових ставок відображає перспективи зростання».

ОЕСР: єврозона залишається джерелом ризику

Старший економіст ОЕСР П’єр Карло Падоан заявив на прес-конференції в Лісабоні, що єврозона, як і раніше, є «серйозним джерелом ризику» для світової економіки. Він спрогнозував, що регіон повернеться до зростання тільки в 2014 році, незважаючи на те, що багато країн ЄС вже переживають відновлення.
Падоан закликав європейські влади зробити боротьбу з безробіттям вищим пріоритетом в 2014 році. Він також зазначив, що світова економіка поступово виходить зі стану рецесії, але поки що, як і раніше, не досягла стадії стійкого зростання.

Канада: роздрібні продажі зросли відповідно до очікувань

Роздрібні продажі зросли на 0,6 % в липні до $40 300 млн. Очолює зростання збільшення продажів на автозаправних станціях. Продажі показують висхідний тренд з початку 2013 року. Приріст був зареєстрований у 8 з 11 підгалузей, що представляють 52 % від загального обсягу роздрібної торгівлі.
В об’ємному вираженні роздрібні продажі збільшилися на 0,5 %, показавши четверте збільшення за п’ять місяців.
Найбільший приріст обсягу продажів серед усіх підгалузей був зафіксований на автозаправних станціях, де продажі виросли на 3,2 %. Це був третій місяць поспіль зростання продажів на автозаправних станціях.
У магазинах обсяг продажів товарів зріс на 1,1 % у липні, показавши третє підвищення за чотири місяці. Продажі в «інших магазинах» зросли на 1,2 % і більше ніж компенсували зниження в червні. Продажі в універмагах збільшилися на 0,9 %.
У магазинах одягу та аксесуарів спостерігався 1,9-відсотковий приріст обсягу продажів. Сприяли збільшенню магазини одягу (2,7 %) і взуття (0,8 %).
Продажі в магазинах з товарами для здоров’я і особистої гігієни (0,6 %) ростуть п’ятий місяць поспіль (0,6 %). Відповідно до даних індексу споживчих цін за липень, ціни у сфері охорони здоров’я і особистої гігієни знижуються, в основному, в результаті падіння цін на призначені ліки.
Після шести місяців зростання продажі автомобілів і запчастин знизилися на 0,6 % в липні. Зниження продажів нових автомобілів (–1,2 %) більш ніж компенсувалося збільшенням продажів старих автомобілів (3,2 %), інших автомобілів (+1,1 %) і автомобільних деталей, аксесуарів та шин (1,1 %).
Надходження в магазини продуктів харчування і напоїв знизилися в липні в четвертий раз за п’ять місяців (–0,3 %). Продажі в супермаркетах та інших продуктових магазинах знизилися на 0,6 % і більше, ніж компенсували прибуток в інших типах магазинів у цій підгалузі.
Продажі виросли в шести провінціях у липні. Найбільший приріст у доларовому вираженні відбувся в Онтаріо (1,5 %) і Квебеку (1,3 %).
У провінціях Ньюфаундленд і Лабрадор роздрібні продажі зросли на 1,3 % в липні, показавши п’яте зростання за шість місяців.
Продажі збільшилися на 0,1 % в Альберті після падіння на 0,5 % у червні.
Роздрібні торговці в Манітобі повідомили про 4,1-процентне зниження продажів, нівелюючи три послідовних щомісячних прирости.
Після трьох послідовних щомісячних зростань роздрібні продажі в Саскачевані впали на 1,9 % у липні, почасти в результаті зниження продажів нових автомобілів.

США: перед відкриттям фондових ринків динаміка ф’ючерсів вказує
на нейтральний старт торгів

Перед відкриттям ринку ф’ючерс S & P впав до рівня 1691,50 (–0,07 %), ф’ючерс NASDAQ додав 0,12 % до рівня 3212,75 пункту.
Зовнішній фон нейтральний. Основні фондові індекси Азії та Європи завершили сесію або ще торгуються різноспрямовано:
Nikkei 14 732,61 –9,81 –0,07 %;
Hang Seng 23 179,04 –192,50 –0,82 %;
Shanghai Composite 2207,53 –13,51 –0,61 %;
FTSE 6572,77 +15,40 +0,23 %;
CAC 4201,44 +29,36 +0,70 %;
DAX 8657,77 +22,48 +0,26 %.

Жовтневі нафтові ф’ючерси Nymex WTI в даний момент котируються по $102,82 за барель (–0,86 %).
Ціни на золото впали до рівня $1317,00 за унцію (–0,77 %).
Ф’ючерси на премаркеті рухаються різноспрямовано, відображаючи відсутність драйверів, які могли б задати напрямок торгів.
У фокусі учасників ринку, як і раніше, знаходиться жорстке протистояння між республіканцями і демократами щодо питання держвидатків. Також дещо загострилися спекуляції щодо того, що ФРС все ж піде на зниження обсягу програми QE3 у поточному році. Минулого тижня Комітет з відкритого ринку (FOMC) прийняв несподіване рішення залишити обсяг програми QE3 на незмінному рівні. Після цього близько половини аналітиків, опитаних агентством Bloomberg, заявили, що очікують початку процесу згортання в грудні, а вчора президент ФРБ Сент Луїса Джеймс Буллард не виключив можливості прийняття подібного рішення на засіданні FOMC у жовтні.
У цілому, фон для фондових ринків на поточний момент складається негативний, ейфорія, пов’язана з рішенням FOMC минулого тижня, вже пройшла. Можливо, також має сенс фіксація прибутку на ринку, оскільки загальновідомо, що вересень є найгіршим місяцем для американського фондового ринку (про це говорить статистика з 1950 року), однак на поточний момент зростання основних індексів з початку місяця становить близько 4 %.
Після початку торгів вплив на їхній перебіг можуть спричинити дані з упевненості споживачів, які будуть представлені в 14:00 GMT, і коментарі члена FOMC Істер Джордж о 17:00 GMT.

США: індекс споживчої довіри трохи скоротився у вересні

Індекс споживчої довіри Conference Board, який дещо зріс у серпні, знизився у вересні. Індекс в даний час складає 79,7 (1985 = 100) порівняно з 81,8 у серпні. Індекс поточних умов виріс до 73,2 з 70,9.
Індекс очікувань впав до 84,1 з 89,0 минулого місяця.

Лінн Франко, директор Conference Board, сказав, що «індекс споживчої довіри знизився у вересні, оскільки побоювання щодо короткострокових перспектив як для робочих місць, так і доходів зросли, тоді як очікування майбутніх умов ведення бізнесу лише трохи змінилися.
Однак оцінки споживачами поточних умов бізнесу і ситуації на ринку праці були більш позитивними.
У той час як загальні економічні умови показують помірне поліпшення, споживачі не впевнені, що імпульс може бути стійким у найближчі місяці».
Оцінки споживачами поточних умов помірно покращилися. Частка тих, хто стверджує, що умови для ведення бізнесу є «хорошими», збільшилася до 19,5 % з 18,7 %, тоді як частина тих, хто стверджує, що умови для ведення бізнесу «погані», знизилася до 23,9 % з 24,5 %. Оцінка споживачами ринку праці була також більш сприятливою. Частка тих, хто говорить, що робочі місця «обширні», дещо збільшилася – до 11,5 % з 11,3 %, а частина тих, хто говорить, що робочі місця «важко отримати», знизилася до п’ятирічного мінімуму – 32,7 % з 33,3 %.
Очікування споживачів, які збільшилися в серпні, у вересні знизилися. Частка споживачів, які очікують, що умови ведення бізнесу поліпшуватимуться протягом наступних шести місяців, зросла до 20,9 % з 20,6 %, тоді як частина тих, хто очікує, що бізнес-умови погіршаться, практично не змінилася – в районі 11,0 %.

Перспективи споживачів на ринку праці, однак, стають все більш песимістичними. Частка тих, хто очікує зростання нових робочих місць у найближчі місяці, знизилася до 16,9 % з 17,5 %, в той час як частина тих, хто очікує зменшення робочих місць, збільшилася до 19,7 % з 17,2 %. Частка споживачів, які очікують, що їхні доходи зростуть, зменшилася до 15,4 % з 17,5 %.

Казахстан: обговорення питання про введення попереднього аудиту підприємців

Віце-міністр фінансів РК Руслан Даленов повідомив, що в Казахстані обговорюється питання про введення попереднього аудиту підприємців, інформує агентство КазТАГ. «Новація, яка тільки обговорюється спільно з бізнесом, – це впровадження так званого попереднього аудиту. Така практика є в багатьох країнах, зокрема в Литві», – повідомив Р. Даленов на VIII податковій конференції, яка пройшла в Алма-Ати 20 вересня.

«Суть у тому, що крім податкової перевірки існує попередня перевірка. Платник податків пише заяву – її перевіряє податковий орган. Це свого роду консалт в бойових умовах, тобто та ж сама перевірка, але не виникає жодних санкцій – це на рівні рекомендацій. Погодьтеся, що таку якісну аудиторську перевірку у приватному секторі поки замовити важко», – підкреслив віце-міністр.
На його думку, якість податкових перевірок завжди викликала нарікання бізнесу. «У даному напрямку податковий комітет у цьому році апробував новий підхід – централізацію аудиту. Це означає, що аудит піднімається з районного рівня на обласний. Які від цього плюси? По-перше, підвищується професійний рівень знань перевіряючого, виключається дублювання одних і тих же перевірок, прибирається зайва ланка при оскарженні, скарга йде відразу в обласний департамент. Ну, і найголовніше, напевно, – знижується контакт на рівні місцевостей і підвищується неупередженість», – зазначив Р. Даленов.
За його словами, даний метод вже апробований пілотно в декількох областях і на практиці буде поширюватися по всій країні. «І третя новація – це впровадження альтернативного аудиту. Ви знаєте, що в деяких країнах є поняття альтернативного аудиту, коли платник податків сам обирає, хто його буде перевіряти – податковий орган чи приватна аудиторська компанія», – підкреслив він. При цьому результати приватної аудиторської компанії, за твердженням представника Мінфіну, визнаються податковим органом.
«І тут є важливим людський фактор, що бізнесу зручніше, коли його перевіряє саме бізнес. Звичайно, це велика різниця – прийшла людина від бізнесу на перевірку чи прийшов податковий інспектор», – звернув увагу Р. Даленов.

Китай: ВВП складе 6 % у 2015 році Китай: ВВП складе 6 % у 2015 році

«До 2015 року зростання внутрішнього валового продукту Китаю скоротиться до рівня нижче 6 %», – заявив економіст Нуріель Рубіні та глава Roubini Global Economics на прес-конференції в Нью-Йорку.
На його думку, Китай повинен урізати нормативний показник заощаджень, який знаходиться на позначці вище 50 % від валового внутрішнього продукту. Крім того, необхідно приділити пильну увагу стимулюванню внутрішнього споживання, яке на даний момент складає близько 30 % від ВВП.
На думку економіста, реформи проводитимуться дещо повільніше, ніж хотілося б, в результаті чого зростання ВВП Китаю скоротиться до 7 % на початку 2014 року і впаде нижче 6 % до кінця 2015 року. Нагадаємо, що в 2012 році ВВП країни склав 7,7 %.
Рубіні також додав, що ціни на сировину можуть почати знижуватися у відповідь на уповільнення економічного зростання в Китаї.

«Світовий попит буде також падати на тлі зростання пропозиції, що говорить про можливе зниження цін на сировинні товари», – заявив Рубіні.

РФ: набула чинності нова редакція закону з аудиту

У Російській Федерації з 1 вересня 2013 ро­ку набули чинності поправки до Закону «Про аудиторську діяльність», затверджені законами 185-ФЗ і 251-ФЗ, повідомляє сайт компанії Fortis Group. Зокрема, з 1 вересня 2013 року Указом Президента РФ № 645 від 25.07.2013 р. скасована Федеральна служба з фінансових ринків (ФСФР Росії), яка була федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з нормативно-правового регулювання, контролю і нагляду в сфері фінансових ринків. У зв’язку з цим до Ради з аудиту не входитиме представник від ФСФР РФ, і тепер Рада включатиме наступний склад:

  • 10 представників користувачів бухгалтерської (фінансової) звітності. Представники користувачів бухгалтерської (фінансової) звітності підлягають ротації один раз на три роки не менш ніж на 25 % їхньої загальної кількості;
  • два представники уповноваженого федерального органу;
  • по одному представнику від федерального органу виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері розвитку підприємницької діяльності, та від Центрального банку Російської Федерації;
  • два представники від саморегульованих організацій аудиторів, кандидатури яких висуваються спільно всіма саморегульованими організаціями аудиторів. Представники саморегульованих організацій аудиторів підлягають ротації один раз на рік.

При цьому в Раді відбулися й інші зміни – замість представника Московської аудиторської палати до Ради увійшла представник СРО аудиторів від Аудиторської палати Росії Наталія Малофєєва, а колишнього представника МЕРТ змінила Юлія Чижова, директор Департаменту корпоративного управління Мінекономрозвитку Росії.
Поправка, внесена ст. 123 Закону від 02.07.2013 р. № 185-ФЗ, викликана змінами в Законі «Про освіту», і тепер до кваліфікаційного іспиту на атестацію аудитора допускається претендент, який отримав вищу освіту за освітньою програмою, що має державну акредитацію. Раніше мова йшла про освітню установу вищої професійної освіти, яка має державну акредитацію.

РФ: опубліковано проект рекомендацій Мінфіну щодо організації внутрішнього контролю

ООпубліковані рекомендації Мінфіну РФ про те, як організувати і документально оформити внутрішній контроль, повідомляє журнал «Аудит сьогодні». У 2013 році вимога організувати внутрішній контроль стала обов’язковою для всіх організацій згідно зі ст. 19 Федерального закону від 6 грудня 2011 року № 402-ФЗ «Про бухгалтерський облік» (Закон № 402-ФЗ). Там, зокрема, йдеться про те, що:
1. Економічний суб’єкт зобов’язаний організувати і здійснювати внутрішній контроль скоєних фактів господарського життя.
2. Економічний суб’єкт, бухгалтерська (фінансова) звітність якого підлягає обов’яз­ко­вому аудиту, зобов’язаний організувати і здійснювати внутрішній контроль ведення бухгалтерського обліку та складання бухгалтерської (фінансової) звітності (за винятком випадків, коли його керівник взяв обов’язок ведення бухгалтерського обліку на себе).
В кінці 2011 року, згідно з Планом розвитку бухгалтерського обліку та звітності Мінфіну в Російській Федерації на основі Міжнародних стандартів фінансової звітності на 2012–2015 роки, планувалося розробити ці рекомендації відразу після прийняття Закону «Про бухгалтерський облік». Більш точний термін названий не був. Але розрив між прийняттям і набранням чинності даним законом був істотним, і була надія, що Рекомендації вийдуть в строк.
Але в новій редакції Плану, затвердженій
п. 16 наказу Мінфіну Росії № 455 від 30.11.2012 р., цей термін був відсунутий на 2014 рік.
У підсумку з 1 січня 2013 року Закон № 402-ФЗ набув чинності з вимогами організувати внутрішній контроль, але без роз’яснень, як це зробити. В опублікованому проекті Рекомендацій в області бухгалтерського обліку «Організація та здійснення економічним суб’єктом внутрішнього контролю вчинених фактів господарського життя, ведення бухгалтерського обліку та складання бухгалтерської (фінансової) звітності», зокрема, перераховані обов’язкові елементи внутрішнього контролю:

  • контрольне середовище;
  • оцінка ризиків;
  • процедури внутрішнього контролю;
  • інформація та комунікація;
  • оцінка внутрішнього контролю.

Казахстан: затверджена
концепція впровадження державного аудиту

Указом Президента Нурсултана Назарбаєва затверджено Концепцію впровадження державного аудиту в Республіці Казахстан, повідомило агентство КазІнформ. Документ розроблено відповідно до Послання Президента Республіки Казахстан народу Казахстану від 14 грудня 2012 року «Стратегія «Казахстан–2050»: новий політичний курс держави, що відбулася», в якому зазначалося: «Нам потрібно створити комплексну систему державного аудиту на основі найбільш передового світового досвіду».
Розвиток казахстанського суспільства і зобов’язання нового формату, що виникають перед державним апаратом, потребують функціонування сильної системи державного управління. У вирішенні цих питань зростає роль державного фінансового контролю як невід’ємної частини державного управління.
Однак чинна в країні система державного фінансового контролю є «однобокою» і націленою лише на виявлення випадків неефективного використання бюджетних коштів та фінансових порушень.
Тим часом необхідне впровадження такого інституту, який дасть оцінку існуючій системі управління і визначить напрями щодо її подальшого ефективного розвитку. У міжнародній практиці таку роль виконує державний аудит.
У цілому державний аудит для Казахстану бачиться як цілісна і незалежна оцінка ефективності діяльності об’єктів аудиту, що охоплює не тільки фінансові питання, але й всі напрямки їхньої діяльності з представленням дієвих рекомендацій на основі виявлених недоліків і пропозицій з управління ризиками.

Ця Концепція визначає бачення та основні підходи до поетапного реформування державного фінансового контролю та запровадження державного аудиту з подальшим розширенням його функціональних напрямів.
При цьому функції державного фінансового контролю будуть реалізовані при виявленні порушень законодавства в діяльності об’єкта, що піддається аудиту, які потребують усунення наслідків і притягнення до відповідальності.

Австрія: обсяг промислового виробництва знизився в липні

Як показали останні дані, представлені Статистичним управлінням Австрії, за підсумками липня обсяг промислового виробництва Австрії знизився порівняно з попереднім роком.
Згідно зі звітом, промислове виробництво зменшилося в липні на 0,6 % в річному обчисленні та з урахуванням коригування на кількість робочих днів. Додамо, що в місячному вираженні та з урахуванням сезонних коливань обсяг промвиробництва виріс на 0,2 %.
Тим часом стало відомо, що загальний обсяг виробництва, зокрема в сфері будівництва, впав на 0,9 % річних, але виріс на 0,5 % з червня. Обсяги будівництва впали в липні на 1,8 % в річному обчисленні й виросли на 1,3 % в місячному обчисленні.
Виробництво енергії знизилося в липні на 4,2 % в річному вираженні, тоді як виробництво капітальних товарів зменшилося на 2,8 %.

Водночас стало відомо, що обсяг виробництва споживчих товарів тривалого користування збільшився на 3,2 % порівняно з минулим роком, тоді як виробництво товарів короткочасного користування зросло на 0,6 % річних.

ЄС: огляд європейської сесії: курс долара трохи зріс по відношенню до євро

Курс євро трохи знизився по відношенню до долара після виходу даних про настрої в ділових колах Німеччини, які виявилися слабкішими за очікування.
Опитування Ifo показало, що індекс ділового клімату зріс до 107,7 у вересні з переглянутого значення 107,6 у серпні.
Очікування економістів були на рівні 108,4. Індекс бізнес очікувань Ifo зріс до 104,2 у вересні з 103,3 у попередньому місяці. Згідно з прогнозами, індекс повинен був вирости до 104. Індекс поточних умов незначно зменшився до 111,4 з 112 у серпні. Економісти прогнозували зростання до 112,6.

Долар залишається під тиском після дводенного падіння проти ієни на тлі триваючих, важких переговорів між представниками Демократичної та Республіканської партій з приводу підвищення ліміту держборгу. Якщо політики не зможуть домовитися, США знову зіштовхнуться з реальною перспективою дефолту.
Згідно з попередніми розрахунками, ліміт американського державного боргу ($16 699 трлн) буде повністю використаний не пізніше 5 листопада.
Вже в другій половині жовтня цих коштів буде не вистачати. Раніше глава Казначейства Джейкоб Лью говорив про те, що без підвищення ліміту держборгу Конгресом США зіткнуться з реальною перспективою дефолту.
Додатковий тиск на курс американської валюти може причинити сьогоднішній виступ глави Федерального резервного банку Канзас-Сіті Естер Джордж і президента ФРБ Клівленда Сандри Піаналто в Чикаго. Нагадаємо, що голова Федерального резервного банку Атланти Денніс Локхарт заявив, що ситуація в американській економіці гірша, ніж деякий час тому, а глава ФРБ Нью-Йорка Вільям Дадлі вказав на недостатнє відновлення ринку праці США.
Також запланована публікація даних по ринку нерухомості США. Згідно із середнім прогнозом економістів, індекс цін на житло в 20 найбільших містах США від S & P/Case-Shiller, ймовірно, зросте в липні на 12,4 %. Якщо дана інформація підтвердиться, це виявиться найбільшим приростом з лютого 2006 року.

Британський фунт знизився по відношенню до долара після виходу даних про іпотечне кредитування у Великобританії. Схвалені заявки на іпотечні кредити збільшилися в серпні як у кількісному, так і в вартісному вимірі, показали дані Асоціації британських банкірів (BBA).
Кількість іпотек, затверджених на купівлю будинків, збільшилася до 38 228 – це найвищий рівень з 2009 року – порівняно з 37 428 місяць тому. Але серпневий рівень був нижче консенсус-прогнозу в 38 650. У вартісному вираженні іпотечні заявки на купівлю будинків виросли до 6 млрд британських фунтів від 5,8 млрд фунтів у липні. Крім того, дані показали, що рівень незабезпеченого запозичення виріс на 0,3 % порівняно з роком раніше. У рамках цього щорічне зростання кредитних карт склало 6,7 % і перевершило персональні кредити і овердрафти, які виросли на 5,1 %.

Водночас у своєму виступі Девід Майлз, член MPC Банку Англії, заявив, що, незважаючи на те що недавні поліпшення економічних даних дають привід для оптимізму, слабкість економіки, що зберігається вже кілька років, означає, що людям не варто очікувати, що монетарна політика швидко повернеться в нормальне русло: «За умови, що інфляційний тиск буде розвиватися в правильному напрямку, підвищення жорсткості монетарної політики не буде проводитися до тих пір, поки відновлення не набере обертів, щоб значно знизити безробіття».

Майлз заявив, що важливо розрізняти економіку, що повертається до більш нормальному росту, і економіку, яка вже була на нормальному рівні активності: «Якщо цей рівень активності істотно нижче рівня, відповідного контрольованій інфляції, як, на мою думку, і відбувається в Британії зараз, то швидко повернути монетарну політику до більш нормальної, як тільки зростання повернеться до нормального рівня, можливо».

ЄС: основні фондові індекси Європи зростають

Європейські фондові індекси відступили від максимумів після того, як звіт показав, що індекс німецької ділової довіри не виправдав оцінки економістів у цьому місяці. Ф’ючерси на індекси США змінилися незначно, в той час як азіатські акції відступили.
Опитування Ifo показало, що індекс ділового клімату виріс до 107,7 у вересні з переглянутого значення 107,6 у серпні. Очікування економістів були на рівні 108,4. Індекс бізнес-очікувань Ifo зріс до 104,2 у вересні з 103,3 у попередньому місяці. Згідно з прогнозами, індекс повинен був вирости до 104. Індекс поточних умов незначно зменшився – до 111,4 з 112 у серпні. Економісти прогнозували зростання до 112,6.
Учасники ринку очікують виступу президента ФРБ Клівленда Сандри Піаналто і президента ФРБ Канзасу Естер Джордж.
Акції Telecom Italia виросли на 2,4 %. Найбільша телекомунікаційна компанія Іспанії Telefonica, як повідомляють обізнані джерела, домовилася про збільшення своєї частки в італійській фірмі Telecom Italia. Повідомляється, що Telefonica має намір розширити свій пакет акцій з поточних 46 % до 65 %, при цьому кожний папір Telecom Italia в рамках правочину оцінюється приблизно в 1 євро.
Котирування Total виросли на 1,9 % після того, як Barclays підвищив рекомендацію по акціях компанії, пославшись на те, що третя найбільша нафтова компанія в Європі може краще контролювати свої капітальні витрати, ніж це передбачали.
Акції Burckhardt Compression Holding впали на 7,1 % після повідомлення про те, що в першому фінансовому півріччі чистий прибуток знизиться порівняно з аналогічним періодом минулого року.

На поточний момент:
FTSE 100 6560,86 +3,49 +0,05 %;
CAC 40 4191,05 +18,97 +0,45 %;
DAX 8643,97 +8,68 +0,10 %.

РФ: Рада Федерації призначила шістьох аудиторів Рахункової палати

Рада Федерації 25 вересня 2013 року призначила шістьох аудиторів Рахункової палати РФ, у тому числі двох колишніх сенаторів, інформує ІТАР-ТАС. Згідно з постановою СФ, прийнятою на засіданні палати, аудиторами Рахункової палати стали Сергій Агапцев, Тетяна Мануйлова, Сергій Мовчан, Олександр Філіппенко, а також колишні сенатори Юрій Росляк (Москва) і Бато-Жаргал Жамбалнімбуєв (Забайкальський край). Цією ж постановою з посади аудиторів звільнені Михайло Безхмельницин, Ігор Васильєв, Михайло Одінцов та Сергій Рябухін. Останній став сенатором від Ульяновської області.
Раніше сенатори призначили на посаду заступника голови Рахункової палати РФ Віру Чистову. Її кандидатура була представлена на розгляд палати за пропозицією Президента РФ. 20 вересня Держдума прийняла постанову про призначення Тетяни Голікової, яка займала посаду помічника глави держави, головою Рахункової палати РФ. Депутати також ухвалили постанову про призначення шістьох аудиторів РП.
Нова редакція Закону «Про Рахункову палату Російської Федерації» встановлює новий порядок висування кандидатів для призначення на посади голови, його заступника та аудиторів Рахункової палати. За поданням Президента голова і 6 аудиторів Рахункової палати, як і раніше, призначаються на посаду Держдумою, а його заступник і 6 аудиторів – Радою Федерації. Але їхні кандидатури тепер спочатку вносяться на розгляд глави держави радами Держдуми (за поданням фракцій) та Радою Федерації (за поданням комітетів) відповідно. Якщо жодна з кандидатур не буде підтримана Президентом, він має право висунути іншу кандидатуру і представити її в Держдуму або Раду Федерації.
До 1 жовтня 2013 року колегія Рахункової палати має бути сформована за новими правилами. До складу колегії входять голова, його заступник, аудитори Рахункової палати, а також керівник апарату Рахункової палати з правом дорадчого голосу.

США: індекс виробничої активності від ФРБ Річмонда несподівано знизився

Як показали останні дані, які були представлені ФРБ Річмонда, у вересні місяці індекс виробничої активності ФРБ Річмонда несподівано і в той же час різко знизився, опустившись при цьому до рівня 0 порівняно з +14 у серпні. Варто відзначити, що, згідно з середніми прогнозами експертів, значення даного показника повинно було зрости до позначки +17. Нагадаємо, що показники вище нуля вказують на зростання активності, у той час як зниження нижче припускає скорочення.
Більш детальна інформація за субіндексами показала:

  • субіндекс виробничих поставок знизився у вересні до –1 після зростання до 17
  • у серпні;
  • субіндекс нових замовлень знизився у вересні до 5 з 16 у серпні;
  • субіндекс зайнятості впав до –6 з 6
  • у серпні;
  • субіндекс тривалості робочого тижня впав до –4 з 8;
  • субіндекс заробітної плати залишився на рівні 13;
  • субіндекс закупівельних цін виріс до 2,44 з 0,99 у серпні;
  • субіндекс відпускних цін виріс до 1,98 з 0,69;
  • субіндекс доходів піднявся до 15 з 14.

Незважаючи на істотний відкат у цьому місяці, виробники продовжують демонструвати зростання оптимізму щодо наступних шести місяців. З урахуванням цього індекс очікувань поставок виріс до 39 з 36 минулого місяця, а індекс очікуваних замовлень піднявся до 35 з 33. Додамо, що перспективи компаній стосовно найму на найближчі шість місяців також покращилися, на тлі чого відповідний індекс виріс до 17 з 9.
Зазначимо, що дослідження ФРБ Річмонда охоплюють Вашингтон, Меріленд, Північну Кароліну, Південну Кароліну, Вірджинію і більшу частину Західної Вірджинії.

Франція: закладки нового житла
і кількість дозволів на будівництво зменшилися

Як стало відомо з даних Міністерства екології та розвитку, за підсумками минулого місяця обсяг будівництва нового житла, а також кількість дозволів на їх спорудження помірно знизилися, що передбачає збереження слабкості в будівельній індустрії Франції.
Згідно зі звітом, в серпні місяці закладки нових будинків зменшилися на 1,1 %, в той час як кількість дозволів на будівництво скоротилася на 3,2 %. Додамо також, що за три місяці, що закінчилися в серпні, обсяг закладок знизився на 1,9 % порівняно з попередніми трьома місяцями, в той час як кількість дозволів зменшилася на 10,2 %.
Експерти відзначають, що з урахуванням повільного відновлення економіки і невизначеності відносно зайнятості, французький ринок житла, як очікується, продовжить помірно слабшати в цьому році. Федерація французьких будівельників FFB прогнозує, що за підсумками цього року кількість закладок будинків у цілому складе 330 000 одиниць, що буде на 4,8 % нижче, ніж минулого року.
Тим часом опубліковані дані показали, що за 12 місяців, які завершилися серпнем, будівництво нового житла у Франції склало 342 815 одиниць, що на 11,1 % нижче, ніж роком раніше. Нагадаємо, що Президент Франції Франсуа Олланд поставив за мету 500 000 нових будинків, 150 000 з яких складе соціальне житло.
Відзначимо також, що французька економіка вийшла з рецесії в другому кварталі, показавши при цьому зростання ВВП на 0,5 %, але багато керівників будівельних компаній говорять, що даний відскік досі не вчинив прямого впливу на ринок житлової нерухомості.
Уряд спробував дати поштовх ринку впровадженням цільових податкових пільг, і хоча умови, ймовірно, стабілізувалися, попит залишається слабким, а ціни і кількість угод продовжують помірно знижуватися.

Німеччина: Бундесбанк прогнозує зростання німецької економіки
на 0,3 % у 2013 році

«Інвестиції компаній підтверджують міцні основи економіки, хоча ознак підйому не вистачає», – заявив ЄЦБ. Бундесбанк прогнозує, що німецька економіка зросте на 0,3 % цього року і на 1,5 % в 2014 році. Європейський центральний банк прогнозує, що економіка єврозони скоротиться на 0,4 % в 2013 році й підніметься на 1 % у наступному році. Валовий внутрішній продукт зріс на 0,3 % протягом трьох місяців по червень після шести кварталів скорочень.
Президент ЄЦБ Маріо Драгі пообіцяв зберегти офіційні курси відсоткових ставок на поточному рівні або нижче протягом тривалого періоду часу, щоб підтримати відновлення. Вчора він заявив, що ЄЦБ готовий до використання ще однієї довгострокової операції рефінансування, якщо необхідно.
Економіка регіону, як і раніше, демонструє ознаки зростання. Впевненість інвесторів у Німеччині зросла до найвищого рівня більш ніж за три роки, відповідно до даних науково-дослідного інституту ZEW.

«Німеччина в хорошій формі, але це явно не ревуче відновлення, – сказав Андреас Шюрле, економіст Dekabank у Франкфурті. – Ми чекаємо ряд хороших даних, і компанії прогнозують поліпшення експорту».

Італія: погодинна заробітна плата залишилася без змін

Як стало відомо з останніх даних, які були опубліковані Статистичним агентством Istat, за підсумками минулого місяця обсяг доходів серед італійських співробітників підприємств залишився незмінним, що послідувало після невеликого збільшення в липні.
Згідно зі звітом, погодинна заробітна плата зафіксувала нульовий приріст у серпні порівняно з попереднім місяцем, коли її обсяг незначно виріс – на 0,1 %. Нагадаємо також, що в червні заробітна плата зросла
на 0,2 %.
У Статистичному агентстві також повідомили, що в серпні доходи залишилися незмінними практично в усіх секторах. Додамо, що єдиними галузями, де було зафіксовано збільшення обсягу доходів, стали підприємства з виробництва гуми, пластику, а також сектор неметалевої промисловості. Тут зростання склало 0,2 %.
Тим часом дані показали, що в річному вираженні обсяг погодинної заробітної плати збільшився на 1,5 % у серпні, що послідувало після такого ж зростання в липні.
Відзначимо також, що в період з січня по серпень погодинна заробітна плата збільшилася на 1,5 % порівняно з відповідним періодом 2012 року. У той же час, виходячи з даних, показник, який оцінює обсяг заробітної плати на одного співробітника, залишився незмінним у місячному вираженні й збільшився на 1,5 % порівняно з серпнем 2012 року.
Нагадаємо, що минулого тижня уряд країни знизив прогноз щодо зміни валового внутрішнього продукту на поточний рік і на наступний. Згідно з останніми оцінками, спад в економіці Італії в поточному році складе 1,7 % проти зниження на 1,3 %, які прогнозувалися в квітні. Додамо, що оцінка зі зростання ВВП на наступний рік була знижена до 1 % з 1,3 %. У 2013 році обсяг держборгу підвищиться до 132,9 % від ВВП і залишиться приблизно на цьому рівні в 2014 році.

США: зростання цін на житло продовжилося в липні

У США ціни на житло продовжили збільшуватися в липні, хоча й дещо повільнішими темпами порівняно з попередніми місяцями, показала доповідь, опублікована S & Р/Case-Shiller.
Ціни на житло в 10 найбільших містах США збільшилися на 12,3 % за рік, що закінчився в липні, за даними індексу цін на житло S & P/Case-Shiller. Індекс цін на житло S & P/Case-Shiller для 20 мегаполісів США в липні виріс на 12,4 % г/г, трохи слабше очікувань зростання на 12,5 % г/г.
На нескорегованій основі індекс цін на житло в 10 найбільших містах США збільшився на 1,9 % в липні порівняно з червнем, у той час як показник для 20 мегаполісів збільшився на 1,8 %. З урахуванням сезонних коливань індекс цін на житло в 10 найбільших містах США збільшився на 0,7 %, а для 20 мегаполісів виріс на 0,6 %.
У доповіді висловлена обережність з приводу перспектив цін на житло.

«З квітня 2013 року всі 20 міст демонструють зростання цін на житло порівняно з попереднім місяцем, проте місячні темпи зростання цін знизилися, – йдеться в доповіді. – Те, що найбільші міста показують ціни, які сповільнюються в кожному місяці, ймовірно, означає, що темпи зростання досягли свого піку».


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%