Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Новини законодавства

Рімма Медведєва
податковий консультант

№6(77)(2018)

З 1 червня 2018 року наберуть чинності зміни у податковій декларації з ПДВ

Наказом Мінфіну України від 23.03.2018 р. №381 внесено зміни до Наказу від 28.01.2016 р. №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».
Документом установлено, що таблиця 1.2 Розрахунку коригування сум податку на додану вартість (Д1) додатка 1 і таблиця 1.2 Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) додатка 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається податкова декларація з податку на додану вартість.
Водночас внесеними змінами до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ передбачено, що: в таблиці 1 (ДС9) (додаток 9) зазначається обсяг подат-кових зобов’язань з податку на додану вартість з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). У разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).
Відомості про суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, додані до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені в таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5); у разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1).
Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) 
(додаток 1).
Слід зауважити, наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його опублікування. Оскільки Наказ Мінфіну №381 опублікований 4 травня в «Офіційному віснику України» №35/2018, оновлену форму декларації з ПДВ необхідно буде застосовувати вже при звітуванні за червень 2018 року. 


Продовження статті читайте на сторінках журналу «Незалежний аудитор» №6(77) 2018, який Ви можете замовити перейшовши за посиланням.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%