Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

Бухгалтери консолідують позиції

Ольга Марчук
економічний оглядач

№3-4(38-39)(2015)

Перший бухгалтерський бізнес-форум відбувся 31 березня 2015 року в Києві. Участь у ньому взяли більше 180 бухгалтерів, фінансових директорів, керівників підприємств, юристів з усієї України.

Організатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Бухгалтерський клуб», партнерами – один із лідерів на ринку України в сегменті професійних видавництв для бухгалтерів комерційної, аграрної та бюджетної сфер видавничо-консалтингова компанія «Баланс-Клуб», а також оператор розповсюдження програм «1С» в Україні компанія «Скайлайн Софт» та компанія «Інтелект-Сервіс» (програма «M.E.Doc IS»). У числі медіа-партнерів – журнал «Незалежний аудитор».

3-4-38-39-54-1

Ініціатори форуму наголошували, що основною його метою стало бажання зібрати бухгалтерів, вислухати й проаналізувати їхні професійні проблеми з тим, щоб спільно віднайти шляхи усунення недоліків у роботі через пропозиції з удосконалення законодавчої та нормативної бази. Така необхідність виникла у зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України, які, у свою чергу, привнесли новації в роботу бухгалтерів на підприємствах і для багатьох стали справжнім випробуванням на професійну міцність та здатність аналізувати ситуацію.

«Нині бухгалтер на підприємстві – людина, яка несе відповідальність перед державою, контролюючими органами з виплат податків та зборів, перед власниками і керівниками підприємств. Часто він має приймати ризиковані рішення в умовах агресивного внутрішнього та зовнішнього середовища», – підкреслювала модератор заходу, головний редактор Всеукраїнського бухгалтерського тижневика «Баланс» та серії практичних посібників «Бібліотека «Баланс» Ольга Целуйко. Вона повідомила, що для практичного вирішення низки питань з числа учасників форуму сформують робочу групу у складі 10-15 бухгалтерів та представників компаній, яка візьметься узагальнити і документально оформити пропозиції практиків, щоб звернутися з ними до органів влади.

Для того, щоб почути роз’яснення нововведень у роботі бухгалтерів, а також мати можливість донести свої думки до тих, хто формує правила гри в бухгалтерському середовищі, на форум запросили представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України. У першому блоці, де аналізували податкові зміни та давали практичні роз’яснення щодо застосування нових правил на практиці, з доповіддю виступила директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФСУ Неля Привалова. Вона акцентувала увагу на питаннях практичного застосування, перспективах та шляхах зближення позицій бізнесу і вимог контролюючих органів, торкнулася моментів, які положення облікової політики потрібно передбачити для цілей оподаткування, щоби уникнути можливих податкових спорів.

Неля Привалова також наголосила, що прагне почути на форумі побажання та пропозиції практиків-бухгалтерів щодо змін до податкового законодавства. «Як свідчить практика ДФСУ, найкращі зміни до чинного законодавства та нормативної бази були напрацьовані саме з практиками-бухгалтерами, аудиторами, обговорені з професійними громадськими організаціями. Для нас ця інформація потрібна як відгук на зміни, які відбулися, і як орієнтир, що нам ще треба змінити», – додала вона.

3-4-38-39-54-2

Начальник управління методології податку на прибуток Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФСУ Олексій Задорожний зосередив увагу присутніх на змінах в адмініструванні податку на прибуток. Де в бухгалтерському законодавстві шукати відповіді на питання, які б давали можливість бухгалтеру без помилок порахувати податок на прибуток? Як нововведення впливають на показники господарської діяльності підприємств? Як компанії планувати свою роботу в нових умовах? Ці питання стали центральними у його доповіді. Він також звернув увагу на нові терміни подачі річної декларації податку на прибуток, нюанси її підготовки.

Директор Департаменту реєстрації платників та електронних сервісів ДФСУ Наталія Калініченко висвітлила тему ПДВ-рахунків, звітності з ПДВ, звернула увагу на проблеми з оформленням податкових накладних та їх реєстрацією в Єдиному реєстрі податкових накладних. Її колега, начальник відділу методології аудиту управління методології та якості аудиту Департаменту податкового та митного аудиту ДФСУ Ольга Данилова говорила про практику податкових перевірок у 2015 році, про те, як правильно організувати взаємодію з податковими органами. Вона окреслила, до чого може призвести неправильне ведення бухобліку та ознайомила з найчастішими помилками в оподаткуванні.

Бізнес-аналітик «Скайлайн Софтвер» Вікторія Ільченко та директор «1С-СЕД» Вадим Косий розповіли бухгалтерам про порядок обліку ПДВ у типових конфігураціях «1С:підприємство» та сервісу «1С:звіт». Про реєстрацію, шляхи обміну первинними документами в програмі «M.E.Doc IS», про те, як відправити податкову накладну контрагенту, який не використовує ключів АЦСК «Україна» та не користується програмою «M.E.Doc IS», говорив автор та куратор навчальних програм для бухгалтерів по роботі з податковими накладними, тренер, менеджер по роботі з VIP-клієнтами «M.E.Doc IS» Руслан Ходзіцький.

Другий блок обговорення був присвячений обліковій політиці підприємства. Про загальні вимоги до порядку формування облікової політики розповів начальник управління методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Олег Канцуров. Він охарактеризував зближення положень облікової політики для практичного застосування в бухгалтерському та податковому обліку, вибір оптимальних методів розрахунку показників, порядку оформлення фактів господарчої діяльності підприємства при розробці облікової політики, поінформував про податкові різниці, види, порядок розрахунку, вплив на базу оподаткування податком на прибуток.

Про роль бухгалтера на підприємстві в умовах кризи і браку оборотних коштів говорила Ольга Целуйко. Про фокус бачення бухгалтера і директора розповідала Вікторія Ільченко. Надали слово й практикуючим фахівцям. Головний бухгалтер ПАТ «Нова лінія», переможець конкурсу «Кращий бухгалтер» Ольга Тучак розмірковувала про організацію роботи головного бухгалтера та його підлеглих. Схвально зустріла аудиторія виступ головного бухгалтера ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» Ніни Шевченко, яка поділилася своїми думками щодо особливостей професійного успіху.

Лідер громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», кандидат економічних наук Аполлон Позов у своєму виступі звернув увагу на зростання ролі професійних громадських організацій у проведенні реформ та підвищенні знань бухгалтерів, виробленні рішень щодо розвитку методології бух­обліку, встановленні міжнародних зв`язків та обміну досвідом з колегами. Він розповів про зародження бухгалтерського клубу та організацію щорічних конгресів бухгалтерів, на яких виробляється спільна позиція щодо вдосконалення нормативної бази з питань бухгалтерського обліку. «Ми почали впливати на вдосконалення нормативних документів і на вирішення проблемних питань», – констатував керівник найчисельнішої громадської організації бухгалтерів.

Аполлон Позов наголосив, що нині потрібно враховувати зростання ролі громадських організацій як у проведенні реформ, так і в підтримці знань бухгалтерів на високому рівні. Особливу увагу, за його словами, варто звернути на їхню участь в аналізі законодавчої бази. При розробці законопроектів законодавці мали б чітко пояснити професійній спільноті, яку мету ставить той чи інший документ, і який буде ефект від нововведень, а активісти професійних громадських організацій, у свою чергу, проаналізували б можливі наслідки застосування новацій на практиці. Він закликав професійну спільноту не критикувати законодавчу та нормативну базу, а брати активну участь в її удосконаленні. А ще запропонував подумати над ідеєю запровадження на державному рівні посади уповноваженого з прав бухгалтерів, через якого можна було б унормувати низку питань.

Беручи до уваги той факт, що нині переважна більшість бухгалтерів є представницями жіноцтва, завершальний блок форуму був організований з урахуванням цього моменту. Як досягати успіху, залишаючись при цьому чарівною і привабливою? Чи можливо бути щасливою жінкою, матір’ю при колосальному навантаженні на роботі? На ці та багато інших питань давали відповіді заступник гендиректора компанії «Баланс-Клуб» Світлана Позова, засновниця і директор Будинку моди «Ріто», Людина року в номінації «Лідер малого та середнього бізнесу» Тетяна Абрамова та актриса Київського національного українського драматичного театру імені Івана Франка, заслужена артистка України Інна Капінос. Учасникам форуму на завершення влаштували показ мод Будинку моди «Ріто».


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%