Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Двері Єврокомісії відчинені для України

Mr Eduardo Moral Prieto
Seconded national expert EUROPEAN COMMISSION Directorate General Internal Market and Services CAPITAL AND COMPANIES Audit

№4(2012)

Які кроки, на думку ЄС, повинна здійснити Україна для того, щоб знову повернутися до списку третіх країн і відновити довіру до вітчизняного аудиту?

На підставі наданої інформації, Україну не було включено до переліку третіх країн, яким продовжено термін перехідного періоду на здійснення аудиторської діяльності для певних аудиторів в ЄС у зв’язку з відсутністю прогресу у створенні незалежної системи державного нагляду над аудиторами та аудиторськими фірмами.
Європейське законодавство вимагає, щоб аудиторські фірми були зареєстровані та підлягали незалежному громадському нагляду, включаючи зовнішнє забезпечення якості та систему розслідувань і покарань. Метою цього є забезпечення високого рівня інвестицій за рахунок якості аудиторських перевірок.

Якщо компанії, що не входять до ЄС, реєструють свої цінні папери на європейських біржах, законодавство ЄС вимагає такого ж рівня захисту прав інвестора, як і для європейських зареєстрованих цінних паперів. Таким чином, аудиторські фірми, що не входять до ЄС і провели аудит тих компаній, які не є членами євроспільноти, повинні бути зареєстровані в ЄС та підлягати такому ж рівню та типу контролю з боку європейської влади.

Однак законодавство ЄС передбачає можливість проведення спрощеної процедури контролю над аудиторськими фірмами, які не входять до Євросоюзу. Зокрема, якщо Європейська комісія разом із державами-членами та Європейським парламентом дійде висновку, що система контролю аудитора країни, що не входить до ЄС, гарантує в цілому подібний високоякісний нагляд, то вона могла б розглядатися як «еквівалент» та її аудиторські фірми могли би опинитися у виграші від спрощеної системи реєстрації та контролю процедур при перевірці компаній, що не входять до ЄС, але зареєстровані в Європі.
Отже, ми би порадили Україні рухатися в бік системи нагляду, яка повністю незалежна від професії, у тому числі зовнішньої системи забезпечення якості, та підтримується ефективною системою розслідувань і покарань.

Чи зацікавлені країни ЄС у виконанні Україною вимог Директиви ЄС 2006/43/ЄC?

На даний момент виключення України з перехідного періоду не викреслює її з числа тих, що розглядаються для можливого еквівалентного рішення в майбутньому. Українській владі завжди пропонують повідомляти службам Європейської комісії про будь-які зміни у зв’язку зі створенням незалежної системи нагляду для аудиторів та аудиторських фірм, що ініціюють оцінки еквівалентності.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%