Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Відпочинок місцевих депутатів: Мальдіви, Аляска, Крит…

№1(24)(2014)

Обличчям не в тарілці з салатом, а в тарілці з червоною ікрою... Відпочинок за кордоном до чотирьох разів на рік.

Це не депутати Верховної Ради, а всього лише депутати місцевого та обласного рівнів. Журналісти вирішили з’ясувати, як відпочивають місцеві урядники й у скільки приблизно обходиться їхній відпочинок. Виявилося, що деяким депутатам Верховної Ради до розмаху місцевих депутатів досить далеко.

http://www.kotsubynske.com.ua/

1-24-56-1Зі сторінки в соціальній мережі Facebook депутата Київської облради Вадима Башуна вдалося отримати світлини, які доводять: і Башун, який за матеріалами «Української правди» стоїть за дерибаном Біличанського лісу, і Ігор Борзило, і Сергій Ареф’єв, які теж є депутатами Київської обласної ради від Партії регіонів, нещодавно відпочивали на Алясці (США).

Переліт до Аляски коштує приблизно $1000. Але це далеко не всі транспортні витрати політиків-регіоналів.

У США вони дозволили собі винайняти гелікоптер, щоб політати над мальовничими краєвидами Північної Америки. (1)

Також вони дозволили собі недешеву риболовлю: на сайті компанії Alaskan Fishing Fever зазначено, що за вилов одного палтуса потрібно сплатити від $225 до $250.

Поки кожен четвертий українець живе за межею бідності, Ігор Борзило, який є не лише депутатом облради, а й заступником міського голови Ірпеня із зарплатою близько 5 тис. грн, їсть ось такі бутерброди. (2)

Окрім польотів на гелікоптері та недешевої риболовлі, політики місцевого масштабу дозволили собі ще й рафтинг – сплав гірськими річками. (3)

Але й це не всі розваги, за які заплатили депутати місцевого рівня. Вони їздили на санях, запряжених лайками. (4)

Аляска – не єдине місце відпочинку Башуна в 2013 році.

У травні 2013-го він, як виявилося, поїхав у круїз Карибським морем (Гаїті, Ямайка, Мексика і т. д.). (5)

Лише екіпаж цього судна складає близько 2500 осіб. Вартість каюти стартує з дещо менше тисячі доларів, а за дві тисячі можна отримати вид на море.

Але до місця відправлення корабля потрібно ще долетіти. А це в середньому ще тисяча доларів.

На кораблі є все: від басейнів, баскетбольних майданчиків, ресторанів до спа-салонів. Лайнер, зображений на світлинах у Башуна, на момент побудови був найбільшим у світі.

До слова, депутат Київської облради перейшов у Партію регіонів з «Батьківщини», коли остання почала втрачати регіональне й загальнополітичне лідерство. Таким чином, Башун дбає про те, щоб політика лобіювала його економічні інтереси.

1-24-56-2

Під час круїзу депутат Башун сходив на берег, аби закупити сувеніри та пофотографуватися. Побував він і на Ямайці.

У вересні 2013 року Башун виклав світлини з Узбекистану. На них людина, яка за інформацією правоохоронців має кілька десятків ділянок у Біличанському лісі, постає в образі справжнього місцевого князька – такого собі узбецького Башун-бека. (6)

Башун, як виявилося, дуже любить подорожувати і на рік може собі дозволити відвідати кілька країн.

Зокрема, рік тому він був у Кам­боджі. (7)

Але «регіонала» Башуна таки більше вабить Захід, аніж Схід. Кілька років тому у США його потягло в міста-мільйонники. Адреналін наганяв на американських гірках. У музеї воскових фігур підійшов до Папи Римського, у якого зазвичай просять благословення чи прощення гріхів. (8)

Окрім США, Башун відвідав Велику Британію. Якщо вірити запису в соціальній мережі – це був черговий круїз, але цього разу – Середземноморський.

1-24-56-3

Проте і в Україні місцевий депутат живе так, як не всі живуть на Заході. Ось його будинок. І зауважте, займенник «Я» Башун написав з великої літери. (9)

Щодо заступника голови Ірпінської ради та депутата Київської облради від Партії регіонів Ігоря Борзила, якого Башун брав з собою на Аляску, то цей дрібний чиновник теж живе на широку ногу.

Окрім риболовлі на Алясці, Борзило полюбляє спортивний відпочинок та теплі країни.
Ось так він дико веселиться на Мальдівах. (10)

1-24-56-4

А на Мальдівах Борзило ходив під вітрильником. (11)

1-24-56-5

А ось так його зустріли на Криті. (12)

Очевидно, місцеві політики Ірпеня, де одна за одною зникають зелені зони під забудову, не відмовляють собі в задоволенні.

Свою родину, схоже, Борзило повіз до єгипетського Шарм-ель-Шейху. Більш бюджетний варіант. Побував «регіонал» також в Ізраїлі. Як і Башун, він розміщує фото в соцмережах.
Окрім тенісу й футболу, депутат любить боксувати… (13) ...та нагнати адреналін. (14) Полюбляє зброю... (15) «Полює» на жінок... (16)  
Його цікавлять всі: від шатенок, русявих… (17) … до блондинок (18)

1-24-56-6

1-24-56-7

1-24-56-8

1-24-56-91-24-56-10

Це вже родинне фото – сімейна ідилія депутата. Хоч зараз розміщуй на передвиборчому борді з амплуа зразкового сім’янина. (19)

1-24-56-11

На фото із соцмереж видно, що шляхи депутатів Київської облради Борзила й Ареф’єва перетинаються не лише на Алясці, а й на гірськолижному курорті. (20)

1-24-56-12

Тут таки депутати облради перетнулися з депута­том з Верховної Ради – Ярославом Москаленко. Цього фото на сторінці в соціальній мережі нардепа немає. (21)

1-24-56-131-24-56-14

Такі світлини викладають, як правило, депутати нижчого рівня, щоб продемонструвати свою наближеність до вищої влади.

А це один із заходів, де знову разом депутати Київської облради Ареф’єв, Борзило та нардеп Ярослав Москаленко. (22)

Варто зазначити, що «регіонали» відпочивають переважно на Заході, у той час як від підписання Асоціації з ЄС відмовилися й готують плацдарм до Митного союзу з Росією.

Натомість мешканці Східної України підтримують більше Партію регіонів, яка має проросійські погляди на розвиток політичного життя країни та чомусь прозахідні – на відпочинок.

Можливо, мешканці Сходу й змінили б свою думку, якби подорожували так, як «регіонали». Згідно з опитуваннями, які проводили в 2012 році, вихідці з Західної України частіше бувають за кордоном. А понад 77 % українців взагалі там ніколи не були.

Політики локального рівня потрапляють у відсоток тих людей, які за кордон виїжджають понад два рази на рік. Загалом в Україні таких менше 2 % (з-поміж них багато заробітчан із Західної України). Для центральної України відсоток тих, хто буває за кордоном два рази й більше, сягає лише 1,3 %.

В цей відсоток однозначно потрапляють і Башун, і Борзило. Але Башун, який бігає з «Батьківщини» до Партії регіонів задля продовження дерибану Біличанського лісу, не забуває і про Росію. Варто зазначити, що він побував і на Камчатці. Якщо в 2013 році він відпочивав і рибалив разом з ре­гіоналами з облради, то в 2012-му виклав у соцмережі фото, на якому видно, що на Камчатку він взяв із собою друга-«дерибанника» – депутата Ірпінської ради Валерія Пєшого, який, за інформацією «Української правди», також стоїть за дерибаном тисяч гектарів столичного Біличанського лісу. (23)

1-24-56-14-1

Отже, і опозиціонер Пєший, і «регіонал» Башун разом не лише дерибанять, а й відпочивають – витрачають здобутий у спільній справі капітал.

Разом вони не лише рибалили, а й ганяли ведмедів. (24)

Підпис під одним з фото вражає і дає відповіді на певні запитання. Башун не вважає себе повноцінним українцем: «Какой же… хохол не любит быстрой езды))))».

Будь-які партійні суперечки, в котрі грають на публіку влада та опозиція, – нівелюються цими світлинами. На одному коліні стоїть «бютівець» Пєший і чаркується з «регіоналом». У них є спільна мета в Коцюбинській та Гостомельскій радах – дерибан лісу. (25)

1-24-56-15

1-24-56-16«Бютівець» Валерій Пєший, як і Ігор Борзило, полюбля­є червону ікру у великій кількості. Якщо в росіян є вислів «мордой в салат», то для того, хто дерибанить тисячі гектарів і є прогульником і кандидатом на виліт з Ірпінської ради, – можна й «мордою в червону ікру». (26)

Депутат Ірпінської ради має дохід, який дозволяє йому не лише відправити сина в Лос-Анджелес та на відпочинок у Дубаї.

Грошей вистачає й на себе. «Бютівець» Пєший, окрім Камчатки з червоною ікрою, потішив себе островами Південно-Китайського моря. (27)

Так, через депутатів місцевих рад, які на догоду головним дерибанникам регіону приймають антинародні й незаконні рішення, де­путати локального рівня дозволяють собі розкошувати так, як не кожен може навіть на Заході.

Для того щоб глибше зрозуміти цинічний контраст справжньої сутності політиків з бажаною дійсністю, варто поглянути на фото, яке в соціальній мережі розмістив Андрій Пінчук – народний депутат і голова «Молодих регіонів». Тут депутати облради Ігор Борзило, Наталія Семко та міський голова Ворзеля Олександр Венгрик прийшли раз на сто років гуртом до старенької жінки, яка святкує свій сторічний ювілей (28). Це фото для піару зі старенькою бабусею, яка живе злиденно тому, що такі місцеві урядники від влади й опозиції керують виключно задля своєї вигоди. Фото з тими, хто на одному бутерброді чи в одній мисці мав, напевно, більше червоної ікри, аніж старенька з’їла за все своє життя. Фото з тим, хто за вилов однієї риби може сплатити від $225 до $250. Ця сума більша, аніж пенсія старенької бабусі.

1-24-56-17

Така сумна реальність у країні можлива не лише тому, що не такий президент чи не такі депутати Верховної Ради, а саме тому, що є такі місцеві депутати, яких обирає громада і яких зовсім не важко контролювати, адже живуть і працюють вони поряд з громадою.
«Саме через те, що депутати місцевих рад, зокрема Коцюбинської та Гостомельської, продалися за так звані 30 срібняків (15 соток землі в Біличанському лісі), які своїм розумом й працею вони заробити не в змозі, українці живуть так злиденно», – говорить Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти.

«Свої незароблені 15 соток депутати про­їдять і знову, але як і були, так і будуть бідними. А ті, хто стоїть за ключовим розподілом ресурсів, і далі відпочиватимуть на Мальдівах, їздитимуть в круїзи та падатимуть обличчям навіть не в салат, а в миску з ікрою. Людям зроблять перед виборами фото з черговою 100-річною бабусею й наступні п’ять років громада знову себе запитуватиме: чому ми так живемо. Тому вже зараз потрібно готувати людей, щоб у майбутньому мати нормальних депутатів», – додає Солонтай.

Редакція сайту громади Приірпіння вирішила звернутися і до іншого експерта – психолога, щоб фахівець пояснив, чому депутати місцевого рівня так живуть і навіть дозволяють собі публічно виставляти провокативні світлини.

Психолог зазначив, що навіть якби це були не депутати, подібне завжди свідчить про психологічну незрілість і підлітковий рівень розвитку особистості (14–15 років). За словами Наталії Холоденко, яка є відомим психологом і бере участь у багатьох телепроектах, зокрема й телеканалу СТБ, таким людям притаманний комплекс меншовартості і саме він спонукає демонструвати свою зверхність і вищість над іншими.

«Як правило, така поведінка виникає в людей, які зазнавали сильного приниження або відчували, що життєві обставини їх принижують. Вона також притаманна людям, які незаслужено отримали свій капітал. Ви ніколи не побачите, що так себе поводять Форд чи Трамп, які здобули гроші завдяки своїм природним інтелектуальним здіб­ностям чесним шляхом. Вони самодостатні. А ось коли людина бере те, на що не заслуговує, відповідатиме не лише вона, а й її діти та онуки», – ділиться враженнями від світлин Наталія Холоденко.
«Можуть траплятися ДТП, пожежі та інші лиха. Ці люди дивуватимуться, чому це відбувається саме з ними або їхніми родичами. Кожен з їхніх близьких може потрапити під такі удари долі. Історія таких людей ніколи нічим хорошим не закінчується. Алкоголь, наркотики, тілесні утіхи, зреш­тою, апатія до життя теж можлива. Від колективної совісті не втечеш», – резюмує психолог.

Варто зазначити, на момент проведення інтерв’ю Наталія Холоденко нічого не знала про те, що півроку тому в автокатастрофі загинув син депута­та Київської облради Вадима Башуна. Дмитро Башун, який їхав на мото­циклі, посковзнувся на трамвайних коліях і трагічно загинув.

Нагадаємо, саме його батька Вадима Башуна разом із Валерієм Пєшим та депутатами місцевих рад «Українська правда» вважає причетними до незаконного збагачення шляхом відведення території Біличанського лісу під забудову.

Світлини з Аляски на сторінці в соціальній мережі депутат Башун виклав на початку серпня 2013 року, через кілька тижнів після ДТП з сином. Через місяць були нові фото з Узбекистану, а на Новий рік, за інформацією джерел сайту громади Приірпіння, що підтвердив і Борзило, «регіонал» Башун відпочивав разом з «бютівцем» Пєшим. Цього разу в теплих краях.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%