Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Шляхи розвитку бухгалтерського обліку обговорили на конференції у КНЕУ

Posted Автор: Створено: в Блоги

Напрями подальшого розвитку теорії і практики бухгалтерського обліку, вимоги до освіти, застосування професійних стандартів при розробці професійних освітніх програм, формування новітніх інформаційних систем для потреб управління обговорювали учасники першої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бухгалтерський облік: крок у майбутнє».

Захід відбувся 10-11 листопада 2016 року у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» і був організований КНЕУ спільно з ВГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» за підтримки ВКК «Баланс-Клуб» (Баланс, Баланс-Бюджет, Баланс-Агро, Ютека), журналу «Незалежний аудитор» та науково-практичного видання «Незалежний аудитор» у партнерстві з громадською організацією «Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка». Конференція була приурочена 25-ій річниці діяльності «Баланс-клубу» та 110-літтю КНЕУ.

Завідувач кафедри бухгалтерського обліку КНЕУ доктор економічних наук, професор Юрій Кузьмінський, відкриваючи конференцію, підкреслив, що бухгалтери і науковці зібралися подискутувати у знаковий день, адже саме цього дня громадськість відзначає Всесвітній день науки та Міжнародний день бухгалтера. Він наголосив, що у бухгалтерії часто виникають питання, яким чином проводити облік, адже нині є МСФЗ, досвід колег, чимало роз’яснень та нормативних документів, що часто суперечать один одному. Юрій Кузьмінський висловив сподівання, що науковці спільно з бухгалтерами-практиками, професійними громадськими організаціями зможуть розібратися у суперечливих питаннях та знайти мудрі рішення.

Президент громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» Аполлон Позов звернув увагу на відсутність ефективної системи безперервного навчання бухгалтерів. Він підкреслив, що ця проблема нині є однією з найважливіших у професійному середовищі і запевнив, що дослідження свідчать, що 39% представників професії готові вкладати гроші в свою освіту (часто це друга вища освіта або програми підвищення кваліфікації), адже у процесі роботи їм доводиться братися за нові завдання, для виконання яких немає необхідних знань і навичок.

Керівник найчисельнішої професійної громадської організації озвучив питання, які потребують обговорення. Це, зокрема, проблема довіри до даних бухгалтерської звітності з боку суспільства, керівників, інвесторів. Ще одне – бухгалтери стали надто спрощено підходити до професії, адже нині за них «думають» комп’ютерні програми. Щодо організації бухгалтерського обліку, то тут Аполлон Позов зауважив, що бухгалтери розглядають МСФЗ як керівні положення для побудови облікового процесу, а не як правила складання бухгалтерської звітності. Він висловив переконання, що для розробки облікової політики їх необхідно навчити професійного судження, тобто технологій прийняття рішень в умовах невизначеності. Актуальними Аполлон Позов також вважає питання обговорення кодексу етики бухгалтера, тому закликав присутніх у ході дискусій особливу увагу звернути саме на ці проблеми.

Упродовж двох днів учасники конференції обговорювали актуальні питання розвитку бухгалтерського обліку, професійної етики бухгалтерів, вимог до освіти, навчальної практики, використання професійних стандартів при розробці професійних освітніх програм. За підсумками конференції підготовлено рекомендації, які будуть донесені до профільних міністерств та поширені у наукових колах. У документі окреслені питання, які потребують врегулювання на законодавчому та нормативному рівнях.

Зокрема наголошено, що сучасні програми навчання у сфері бухгалтерського обліку вимагають перегляду, адже у нинішній час надто швидко змінюються вимоги до професії, що у підсумку породжує проблему невідповідності знань та умінь, отриманих випускниками вищих навчальних закладів та запитами роботодавців. Саме тому професію бухгалтера потрібно розглядати в динаміці, а обсяг знань у наукових програмах необхідно оновлювати принаймні кожних два роки, щоб відповідати сучасним стандартам. Підкреслювалося також, що потрібно все розділяти функції бухгалтера на підприємстві і бухгалтерський облік як науку, адже для практикуючих бухгалтерів головною є методологія. Тому лунали пропозиції в навчальному процесі більше уваги звертати на практичні аспекти викладання, ніж на наукові пошуки, а студентам давати більше практико орієнтованих дисциплін.

Визначено перелік питань, які необхідно врегулювати на законодавчому та нормативному рівнях. Зокрема потребує врегулювання визначення стратегічного обліку в економічній науці, професійних стандартів та облікової політики, науково-методичне забезпечення програмних дисциплін, питання корпоративного управління та професійної етики бухгалтерів, інтеграція стратегічного обліку, кодифікація нових об’єктів обліку для спрощення професійних ризиків, запровадження координації та регулювання освіти бухгалтерів на академічному та професійному рівнях.

0
Для додавання та перегляду коментарів увійдіть спочатку на сайт з ім'ям користувача та паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.2%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.4%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%