Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

Забавка для німецьких пенсіонерів з користю для українського бізнесу

Ольга Марчук
економічний оглядач

№3-4(38-39)(2015)

У приміщенні Торгово-промислової палати України 6 квітня було презентовано німецьку програму підтримки бізнесу SENIOR EXPERTEN SERVICE (SES – Служба старших експертів). Зацікавилися програмою не лише представники столичного бізнесу, передусім малого і середнього, а й сусідніх із Київщиною областей – Житомирської, Чернігівської. Загалом аудиторія налічувала більше сотні представників підприємницької спільноти.

3-4-38-39-47-1

Президент Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков давав поради представникам бізнесу: «Якщо ви налаштовані на розвиток, то маєте поглянути на свій бізнес по-новому, збоку. А якщо хочете почути правильну пораду чи рекомендацію обізнаних людей, то зможете це зробити завдяки програмі SES». Очільник ТПП зауважив, що у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС в України з’явилися величезні можливості через відкриття європейських ринків. Проте виявилося, що українські виробники товарів та послуг не зовсім готові використати ці можливості, адже часто перепоною стає елементарне незнання правил європейського ринку. Тому, за його словами, «нам потрібно сідати за парти і вчитися». І тут у нагоді стане добра порада тих, хто має великий досвід роботи на цьому ринку і готовий ним поділитися.

Детальніше про програму фонду німецької економіки з міжнародного співробітництва розповіла координатор проектів Служби старших експертів у країнах Східної Європи та СНД Олена Плестернінкс. Вона наголосила, що програма, у рамках якої відбувається залучення німецьких експертів, сприяє становленню економіки у багатьох країнах світу. Девіз програми – «Майбутнє потребує досвіду». Вона діє вже впродовж 35 років, і в її рамках практичним досвідом поділилися більше 38 тисяч експертів по всьому світу. Допомога реалізується насамперед у країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

У базі даних SES зареєстровано більше 9 000 старших експертів, які представляють понад 50 галузей народного господарства. Серед них – фахівці в галузі електроніки, машинобудування, хімічної промисловості, сільського господарства та охорони здоров’я, маркетингу, адміністративного сектора. Цікавими є консультації для започаткування власної справи. Тут досвідом можуть поділитися пекарі, м’ясники, столярі, представники інших необхідних професій, які накопичили впродовж своєї кар’єри величезний професійний і життєвий досвід. Знання іноземних мов, а у більшості ще й багаторічна робота за кордоном допомагають експертам швидко адаптуватися до умов країни, в якій реалізується проект.

3-4-38-39-47-2

В Україні програма діє з 1989 року. До нинішніх днів у нас побували 364 німецькі експерти, які передавали свій досвід керівникам та менеджменту низки компаній. Коло питань, щодо яких можна отримати пораду, – підвищення кваліфікації персоналу та надання практичної допомоги при вирішенні завдань технічного та організаційного характеру, вдосконалення виробництва, підвищення якості, розробки сучасних концепцій збуту і маркетингу, модернізація виробництва. До пріоритетних завдань також належить допомога в розробці бізнес-планів, підготовка підприємства до сертифікації на відповідність міжнародним стандартам, рекомендації щодо закупівлі необхідного обладнання та матеріалів тощо.

Зазвичай експерти є пенсіонерами і беруть участь у програмі на добровільних засадах. Вони не отримують за це заробітної плати, оскільки, за словами координаторів програми, головним стимулом є відчуття потрібності їхнього досвіду та суспільної корисності. Проте безкоштовна волонтерська допомога при детальнішому її вивченні виявляється не такою вже й дешевою для компаній, які виявили бажання запросити досвідченого експерта.

3-4-38-39-47-3

Його слід поселити в готелі або ж винайняти квартиру, забезпечити харчування та пересування, видавати добові хоча б п’ять євро на день, за необхідності оплатити послуги перекладача. А ще при бажанні – організувати дозвілля відповідно до вподобань консультанта. Тобто при його захопленні футболом не варто пропонувати похід в оперу. Якщо замовник не може повністю або частково оплатити витрати, то за певних умов можуть бути виділені кошти Фонду німецької економіки з міжнародного співробітництва SES. Ці моменти фіксуються у контракті.

Олена Плестернінкс наголосила, що участь у програмі можуть взяти не всі компанії. Наприклад, відмовляють щойно створеним (фірма повинна існувати хоча б два роки), а також тим, які працюють у сфері озброєнь. Окрім цього, іноземні експерти хочуть працювати у спокійній ситуації, адже вони вже немолоді люди, і ніхто не має бажання піддавати ризику їхнє здоров’я. Саме з цієї причини торік було реалізовано всього 17 проектів проти 37 у 2013 році. Тим паче, що велика частка проектів припадала саме на східні області. Переважно німецькі експерти бралися консультувати в питаннях економіки. Серед популярних в Україні – охорона здоров’я та освітня сфера.

3-4-38-39-47-4

Координатор Європейського офісу та міжнародного освітнього співробітництва Торгово-промислової палати України Мартін Ройтер підкреслив важливість України для західних партнерів. «Ми хвилюємося за Україну та український бізнес і хочемо, щоб він посідав перші місця у світі», – наголошував він. Саме тому, за його словами, німецька експертна допомога може стати вагомою підмогою в розвитку бізнесу, адже, за великим рахунком, пошуки кваліфікованого експерта – непросте завдання, що може зайняти багато часу та сил.

Підбором кандидатур експертів займається програма SES. Відповідно до розробленої процедури, підбір не є публічним, і пропонують за поставленими компанією критеріями лише одну особу. Якщо кандидатура з якихось причин не підходить, для замовника шукають іншого претендента. Після погодження експерт прибуває в Україну і надає консультаційні послуги впродовж кількох тижнів. Дистанційні консультації шляхом використання сучасних засобів комунікації не практикуються, оскільки експертів цікавить тільки живе спілкування. Протягом усього часу перебування в Україні експерт підтримує тісний зв’язок із представником SES.

Фотографії: «Діловий вісник»


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%