Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Найбажаніше свято після Нового Року

Ольга Марчук
економічний оглядач

№7(30)(2014)

День бухгалтера представники облікової професії за традицією відзначали в ресторані «Амадін». У день професійного свята вони зібралися, щоб з колегами, однодумцями обговорити тонкощі виробничих питань, поділитися досягненнями та визначити плани на майбутнє. А ще – почути компетентну думку запрошених представників органів державної влади й громадських організацій про перспективи розвитку професії. І звичайно ж – повеселитися від душі, адже нечасто нашим бухгалтерам вдається виділити час на відпочинок.

Організаторами заходу були професійні громадські організації – Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів, Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів та аудиторів, Всеукраїнський бухгалтерський клуб «Баланс». Традиційно долучився до доброї справи і журнал «Незалежний аудитор», який від часу свого заснування чимало уваги приділяє нагальним питанням професії, допомагає бухгалтерам розібратися у складних перипетіях нормативного поля та нюансах обліку.

7-30-60-1

З вітальними словами до професійного співтовариства звернулася президент Академії фінансового управління, голова Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тетяна Єфименко. Вона відзначила, що нині бухгалтери є активними учасниками управлінського процесу і це покладає на них додаткову відповідальність, наголосила на необхідності системного переходу до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності у зв’язку з процесами набуття Україною асоційованого членства в Європейському Союзі.

7-30-60-2

«Нині ми з вами є свідками та учасниками нової політики, пов’язаної з реалізацією стратегії реформування економіки, сфери бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Крім того, ми стаємо учасниками ще й дуже серйозного управлінського процесу з ухвалення рішень, а бухгалтерська інформація є основою для такого ухвалення», – підкреслила Тетяна Єфименко. Вона звернула увагу, що лауреатами Нобелівської премії з економіки останніх років є вчені, автори нової теорії, пов’язаної з оцінкою активів. Говорячи про необхідність запровадження міжнародних стандартів у сфері обліку, Тетяна Єфименко наголосила, що «відбувається глобалізація світу, пошук нової світової фінансової архітектури і в межах цього процесу виникає необхідність ухвалення управлінських рішень на підставі єдиної мови».

7-30-60-3

Учасників свята вітала президент Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів Людмила Аксьонова, яка побажала всім бухгалтерам завжди залишатися професіоналами. Вона переконана, що у справі розвитку бухгалтерського обліку зроблено та удосконалено багато. Бухоблік став прозоріший, він підведений до міжнародних стандартів. Проте, на її думку, поступово потрібно переходити на міжнародні стандарти й більше уваги приділяти підвищенню кваліфікації бухгалтерів, адже багато фахівців не мають високої професійної підготовки. «Я пропоную доручити громадським організаціям залучати якнайбільше бухгалтерів до підвищення професійного рівня. У цьому процесі громадські організації мають стати «кузнею кадрів», – зауважила Людмила Аксьонова, заявивши, що Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів готова до такої роботи.

Тут раз на місяць проводиться навчання, де бухгалтерів знайомлять з основами міжнародних та національних стандартів, зі змінами до податкового законодавства. Рада має кваліфікованих викладачів, які можуть проводити навчання, і нині таким чином допомагають підвищити кваліфікацію більш як 700 бухгалтерам на рік, хоча сама організація налічує 900 членів. «Тобто щороку можемо готувати загін фахівців, який за чисельністю дорівнюватиме РНБА. Слід тільки на нормативному рівні вирішити питання підвищення кваліфікації бухгалтерів, щоб хоча б раз на два роки вони проходили навчання», – констатувала Людмила Аксьонова.

За словами президента Української асоціації сертифікованих бухгалтерів і аудиторів Андрія Клімова, професія бухгалтера завжди буде затребуваною, а своє професійне свято він вважає найбільшим і найбажанішим нарівні з Новим роком. Андрій Клімов побажав бухгалтерам оптимізму та професійного зростання.

З вітальними словами до присутніх звернулися виконавчий директор Всеукраїнського бухгалтерського клубу «Баланс» Вікторія Чоларія, віце-президент Спілки аудиторів України Вікторія Лісіна. Марина Ткаченко з журналу «Незалежний АУДИТОР» побажала, щоб професія бухгалтера, яка потребує щоденних змін, перебувати онлайн, тримати руку на пульсі, завжди приносила радість. Від імені керівництва журналу вона подякувала авторам, що співпрацюють з виданням, адже саме завдяки їм журнал може висвітлювати найактуальніші питання, які нині цікавлять бухгалтерську спільноту.

Начальник управління методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Олег Канцуров зазначив, що святкування Дня бухгалтера є чудовим приводом зібратися разом, відчути себе причетними до професії, а також обговорити проблемні питання, які непокоять бухгалтерську спільноту. Він побажав присутнім, щоб їхня професія ніколи не розчаровувала і додавала друзів, а зміни в законодавстві не ставали перепоною в роботі та професійному зростанні. Олег Канцуров нагородив групу представників бухгалтерського співтовариства подяками відомства. Серед нагороджених – президент Групи компаній «СОВА» Володимир Іванков.

Окрім слів подяки за свою непросту роботу, бухгалтери та аудитори того вечора отримали можливість повеселитися, взяти участь у різноманітних конкурсах та іграх, які тим чи іншим чином були пов’язані з професією, а в подарунок отримати оригінальні призи від спонсорів та партнерів свята. Серед них – компанія «Інтелект-сервіс», яка є розробником програмного продукту «Медок», цифрове видавництво «МЦФЕР-Україна», мережа магазинів Сkonto, журнал «Заработная плата» та інші.

Проте найціннішим моментом вечора стали спогади тих, хто стояв біля витоків становлення професії, ініціював об’єднання в громадські організації, які нині захищають права бухгалтерів та аудиторів, намагаються регулювати правила їхньої роботи. День бухгалтера став рискою, підведеною під зробленим. А ще – точкою відліку перспектив професії. І в цьому бухгалтери були одностайні – вдосконалення існуючих правил, вихід на міжнародні стандарти і підвищення професійного рівня.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%