Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Зміни до Положення про сертифікацію аудиторів

Ольга Жогова
практикуючий аудитор

№3(14)(2013)

Рішенням Аудиторської палати України від 31.01.2013 р. №264/8 були затверджені зміни до Положення про сертифікацію аудиторів від 31.05.2007 р. №178/6.

Змін зазнав перелік документів, які необхідно подавати для отримання допуску до сертифікації або продовження терміну дії сертифікату.
Так, кандидати для отримання допуску до сертифікації, або аудитори для продовження терміну чинності діючого сертифіката, окрім таких документів, як:
заява за встановленою формою;
копія диплома;
копія трудової книжки, засвідчена нотаріально або за місцем роботи;
документ про плату за проведення сертифікації;
копія першої сторінки паспорта

додатково повинні подати:
довідку органів внутрішніх справ про відсутність судимості;
довідку про відсутність відомостей про особу у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Вищезазначені довідки можна отримати:
довідку про відсутність судимості – у Департаменті інформаційно-аналітичного забезпечення МВС та управліннями (відділами) інформаційно-аналітичного забезпечення головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, подавши відповідний запит. Згідно зі ст. 19 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. №2297-VI відомості про відсутність або наявність судимості громадянам на їх запит надаються безоплатно, строк задоволення такого запиту складає тридцять календарних днів з дня його надходження;
довідку про відсутність відомостей про особу у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення, – у Головному управлінні юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, подавши відповідний запит. Згідно з Положенням про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 11.01.2012 р. №39/5 (далі – Положення), інформаційна довідка з Реєстру надається за зверненням фізичної особи безоплатно, впродовж п’яти робочих днів із дня надходження письмового запиту фізичної особи.

Положення також доповнено вимогами щодо подання документів про вищу освіту, які видано навчальним закладом іноземної держави. Тепер необхідно додатково подати в АПУ переклад документа українською мовою, засвідчений нотаріально, та копію довідки про визнання іноземного документа про освіту, виданої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Крім того, внесено зміни щодо обмежень строків подання відповідних документів аудиторами, термін чинності сертифікатів яких закінчується. Отже, відтепер подавати ці документи (разом із довідками про відсутність судимості та про відсутність відомостей у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення) потрібно не раніше трьох і не пізніше двох місяців до закінчення цього терміну.
Змінено, точніше розширено, умови анулювання сертифіката аудитора. Тепер підставою для такого анулювання, крім інших, передбачених розділом 11 Положення, є наявність судимості за вчинення злочину. Тобто анулювання сертифіката буде здійснюватися на підставі рішення АПУ, у зв’язку з наявною судимістю за вчинення злочину.
У цьому ж розділі Положення доповнено умови зупинення чинності сертифіката аудитора, а саме: якщо протягом останнього року на аудитора накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, строк дії сертифіката за рішенням АПУ зупиняється до одного року.

Вищенаведені зміни набирають чинності з 1 квітня 2013 року


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%