Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Якось вранці

№4(15)(2013)

Марина Гусакова, студентка

Мій шановний читачу! (Посмію саме так звертатися, бо ця стаття є більш художньої, ніж просто есе.) Зараз я спробую пояснити, чому обрала саме цей стиль. Отже...

Якось вранці, коли я збиралася на чергове практичне заняття з аудиту, настрій був настільки хорошим, що вирішила нафарбуватися (що, в принципі, мені не властиво!). Взявши в руки олівець, спробувала щось зобразити на своєму обличчі. І раптом прийшла в голову ідея, яким же чином захищати свій проект. Зважаючи на той факт, що я - дівчина, в моїй голові одразу ж попливли картинки. До речі, нафарбуватися так і не вдалося, оскільки я художник від слова «худо», проте якісь образи все ж запам'яталися, а завдяки не зовсім скупим навичкам малювання на комп'ютері таки змогла дещо зобразити. Отже, під час своєї розповіді буду зображати дівчину (а точніше, аудитора) й описувати всі притаманні їй якості. Ну, поїхали!

Почну я, мабуть, з ніг. У першу чергу, сучасному аудитору необхідна опорно-рухова система. У перекладі на аудиторську термінологію ноги - це вища освіта і досвід. Як правило, чим довше у дівчини ноги, тим красивіше. Так само і в аудиті.

Аби ця опора була в надійному захисті, панночці потрібно що? Правильно - туфлі! У нашому випадку туфлі - це сертифікат, тому що без нього аудитор - не аудитор, а без туфель дівчина - не дівчина!

Коли у нашої мадам вже є міцна опора, звичайно ж, виникає необхідність розширювати горизонти і шукати нові можливості. Так уже було задумано матінкою-природою, що за хватальні функції відповідають руки. Правою рукою аудитора є система внутрішнього контролю якості, адже для повного успіху та результативності завжди в першу чергу необхідно контролювати внутрішню організацію і клімат. Під лівою ж рукою мається на увазі система зовнішнього контролю якості. Напевно, тут мені потрібно уточнити, що дана «схема» дійсна для дівчини-правші. Якщо ж наша пані шульга, тоді і поняття, відповідно, змінюються, оскільки саме робоча рука відповідальна за систему внутрішнього контролю якості. Але будемо все-таки розглядати варіант правші.

Отже, коли у нашої чарівної (згодна - поки ще не зовсім чарівної) дами є руки і ноги, їй необхідний наряд. Що означає для дівчини сукня? Вона готова годинами перебирати різноманітні варіанти, аби в жодному разі ні на кого не бути схожою та виглядати при цьому карколомно. Так само й у випадку з незалежністю. Поясню: аудитори повинні бути незалежні від організації, що аудиюють, будь-якої третьої сторони, власників і керівників аудиторської компанії. Саме тому проблема незалежності аудиторів є дискусійною навіть у країнах з розвиненою ринковою економікою. На жіночому прикладі це означає, що, надягаючи плаття, дівчина ніби підтверджує свою індивідуальність і незалежність від оточуючих.

Психологічно людина в більшості випадків в першу чергу звертає увагу на обличчя співрозмовника. Підраховували ви бодай приблизно, скільки часу на рік дівчина витрачає на догляд за обличчям? Дуууже багато! Для досягнення найкращих результатів догляд має бути щоденним.

У випадку з нашою дівчиною-аудитором, її обличчя - це кодекс етики. Народжуючись жінкою, обов'язок бути манірної ніби сам собою лягає на плечі. Так і з аудитором. Кодекс етики - свого роду Біблія нашої героїні. Відмінною особливістю аудиторської професії є визнання і прийняття на себе обов'язку діяти в громадських інтересах. Тому відповідальність аудитора не вичерпується виключно задоволенням потреб окремого клієнта або роботодавця. Діючи в громадських інтересах, аудитор зобов'язаний дотримуватися і підкорятися нормам професійної етики.

Будучи тісно пов'язаною з кодексом етики (обличчям), зачіска уособлює ні що інше, як репутацію. Ділова репутація - особливий, практично унікальний нематеріальний актив. На жаль, з ним не так часто можна зіткнутися на практиці. Подібна ситуація спостерігається і з дівчиною, коли вона вирішує змінити зачіску. Тут дуже тонким моментом є те, що жодному разі не можна переборщити з екзотичністю варіанту. Бо іноді для того, щоб уникнути осуду і різких висловлювань на свою адресу (чорного PR), набагато хитріше лише трохи підстригти кінчики, щоб пожвавити зовнішній вигляд.

Особисто я ні секундочки не маю сумніву, що якщо науково-технічний прогрес дійде до того, що «Герміонівські сумочки» будуть реальними, то поголовно всі (не побоюся цього узагальнення) дами будуть носити з собою Всесвіт і в потрібний момент зможуть дістати те, чого вони потребують. До чого це я? У свою маленьку сумочку дівчина кладе те, що допоможе їй у відповідний момент відчувати себе комфортніше і впевненіше. Ось чому я вважаю, що підвищення кваліфікації для аудитора є свого роду «аудиторською сумочкою» - дуже вигідним моментом на шляху до успіху. У світі зараз стільки інформації, що наш мозок не здатний її обробляти в повному обсязі. Ну і слава богу! Адже потрібно відбирати і носити у своїй «аудиторській сумочці» найнеобхідніші знання, навички і якості. Ні для кого не секрет: щоб бути успішним, потрібно постійно оновлювати свою базу даних.

Бог з народження занурив нас у рівноправність і дав всім однакові «компоненти». Це вже інша річ, хто як їх використовує. Аудитором бути складно, але можна. Адже природа на нашому боці, і саме це є нашою конкурентною перевагою!


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%