Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Президент FEE Філіп Джонсон для видання «Незалежний АУДИТОР»

№4(2012)

РНБА: Що таке FEE, її місія, цілі та перспективи на майбутнє?

FEE – Федерація європейських бухгалтерів (оригінальна назва французькою мовою Fédération des Experts-comptables Européens), яка представляє професію бухгалтера в Європі. FEE є міжнародною громадською організацією, що розташована в Брюсселі та об’єднує 45 інститутів професійних бухгалтерів та аудиторів із 33 країн Європи, включаючи всі 27 держав-членів ЄС. FEE має об’єднане членство більш ніж 700 тисяч професійних бухгалтерів, які обіймають різні посади в державній практиці, малих і великих бухгалтерських фірмах, підприємствах будь-яких масштабів, уряді та сфері освіти. Таким чином, FEE представляє всі сектори професії бухгалтера в Європі.

Пріоритетним для федерації є врахування громадського інтересу в процесі своєї роботи та просування етичних цінностей професії бухгалтера, а саме цілісності, об’єктивності, незалежності, компетентності, сумлінності та конфіденційності професійної поведінки. Усі члени FEE роблять свій внесок для створення в Європі більш ефективної, прозорої та стійкої економіки.
Також метою FEE є аналіз і сприяння розвитку професійної, нормативної та державної політики відносно професії, забезпечення вчасного інформування членів і позиціонування себе як лідера в представництві професії. Федерація забезпечує співробітництво між своїми учасниками, а також є регіональною організацією, членом МФБ (Міжнародної федерації бухгалтерів).

Останні 25 років FEE сприяє прогресу та постійній адаптації професії до швидко мінливого світу. Із цією метою федерація про­д­ов­жує представляти професійних бухгалтерів з усіх європейських країн, секторів і фірм, допомагаючи їм у співпраці, відображенні та здійсненні нововведень для задоволення потреб ринку та служіння інтересам суспільства.


РНБА: Які умови вступу до FEE?

FEE завжди відкрита для визнаних національних представників професійних європейських організацій бухгалтерів. Стати членом федерації може тільки професійна організація, що є неможливим для окремих бухгалтерів чи бухгалтерських фірм.
Бути членом FEE означає прийняти цілі федерації та брати участь в її діяльності, наприклад, делегуванні добровольців для роботи над окремими проектами організації, відповідати на нововведення чи запити про надання інформації. Права та вимоги до членів федерації прописані в Конституції FEE.

РНБА: Які переваги FEE для інших організацій?

FEE – це голос європейської бухгалтерської професії в інституціях ЄС та інших міжнародних організаціях, таких як всесвітні стандартотворчі органи. Федерація допомагає професії сформувати свої власні погляди на питання суспільного інтересу, а саме визначення політики та регулювання. FEE сприяє встановленню компромісу на європейському рівні та попереджує визначення політики шляхом представлення поглядів професії відповідним зацікавленим сторонам. Для своїх членів федерація окреслює напрямки розвитку, що впливають на професію та її практику на ранніх стадіях, консультує учасників і прагне вплинути на результат.

Члени FEE отримують переваги від діяльності федерації. Організація проводить аналіз, дослідження, опитування, брифінги та обговорення з великої кількості питань, що стосуються професії, включаючи фінансову звітність, аудит, практики малих і середніх підприємств, корпоративне право та управління, оподаткування, стійкість, ринок капіталу, етику, банківські та страхові послуги, державний сектор економіки, кваліфікацію та доступ до ринку. Федерація також проводить заходи, конференції для обговорення вищевказаних питань.

РНБА: Чим відрізняється FEE від інших об’єднань?

FEE є організацією приватного сектора. Відповідно до бельгійського законодавства, вона є неприбутковою. Федерація знаходиться в самому серці Європи поруч з інституціями ЄС в Брюсселі та завдяки діяльності робочих груп досягла значних результатів, які необхідні для підтримки надійного зв’язку, встановленого організацією з фахівцями-практиками з усіх областей практики в Європі та зміцнення співробітництва між членами-комітетами. Завдяки роботі понад 1500 добровольців із 33 країн, діяльність та погляди FEE глибоко укорінені в реаліях Європи та є досить впливовими. Така щоденна участь фахівців-практиків у праці на місцях також сприяє зворотному зв’язку, що надає FEE європейським творцям політики через конструктивний діалог, сприяючи таким чином більш ефективному та практичному визначенню політики.

РНБА: Що б Ви порекомендували аудиторам і бухгалтерам України?

Важливо, щоб в Україні, як і в інших державах світу, бухгалтери та аудитори розвивалися, поводилися згідно з найвищими етичними стандартами та прагнули досягти максимальної якості в усьому, що вони роблять. Ми вважаємо, що в цьому відношенні повне дотримання міжнародних стандартів є вирішальним. Це стосується бухгалтерського обліку, аудиту та етичних стандартів. Саме тому FEE допомогла своїм членами долучитися до належної правової процедури з МСФЗ, IEASB та КМСАД. Також це має відношення і  до стандартів громадського сектора, де надійний і прозорий облік за методом нарахування є ключовим елементом ефективного управління та державної політики. Відданість цим основним цінностям і принципам має важливе значення для укріплення стабільності, довіри та прозорості в економіці.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%