Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Кваліфікація СІМА – шлях до професійного успіху в розбудові кар’єри в бізнесі

№8(2012)

Учасники світового ринку праці надають особливого значення залученню фінансових фахівців, кваліфікація яких дозволяє їм діяти в рамках усього бізнесу і допомагати його розвивати. Саме в цій сфері важливу роль відіграє Британський королівський інститут фахівців з управлінського обліку (Chartered Institute of Management Accountants – CIMA, www.cimaglobal.com). CIMA готує керівників майбутнього покоління, забезпечуючи їх інструментами для аналізу фінансових показників компанії та вибору найбільш ефективної стратегії для досягнення високих результатів. Фахівці, які мають сертифікацію СІМА, відрізняються від бухгалтерів в традиційному розумінні. Підготовка за навчальними програмами СІМА допомагає мислити в рамках бізнесу в цілому, вони займаються не стільки обробкою фінансової інформації минулих періодів, скільки розвитком компанії в майбутньому.
Якщо при підготовці для отримання інших кваліфікаційних сертифікатів в області бухгалтерського обліку основна увага приділяється питанням складання звітності та процесам, то студентів CIMA вчать використовувати фінансову інформацію для створення додаткової вартості бізнесу та підвищення результатів діяльності компанії. Після отримання кваліфікації CIMA можна розвивати свою кар’єру в різних напрямках, обіймаючи посади як у фінансових, так і в інших службах компаній.
На сьогодні для фахівців, які хочуть будувати свою професійну кар’єру на основі освіти і досвіду в сфері бухгалтерського обліку, отримання кваліфікації CIMA – це найбільш ефективне рішення в Україні.
Актуальність навчальних програм СІМА обумовлена регулярним переглядом навчальних планів і оновленням змісту курсів, які впроваджуються з урахуванням думки роботодавців і професіоналів-практиків, що працюють у сфері управлінського обліку та фінансового менеджменту.
У навчальній програмі CIMA приділяється багато уваги стратегічним питанням бізнесу і фінансів. Отже, кваліфікація CIMA – це ідеальний трамплін для найбільш здібних і амбітних фахівців, які хочуть повністю реалізувати свій потенціал у професійній діяльності.
Нефінансова інформація набуває все більшого значення і стає дедалі змістовнішою, і фахівці з управлінського обліку володіють необхідними навичками для оцінки всіх аспектів діяльності підприємства, а не тільки його фінансових результатів. Компаніям доводиться вчитися знаходити розумний баланс між прагненням до розширення і потребою сталого розвитку, і число таких підприємств зростає.
Забезпечення дотримання членами CIMA принципів ефективності бізнесу і чітких етичних норм є фактором, який сприяє підвищенню якості кваліфікації CIMA.

СІМА вимагає від своїх членів дотримання кодексу етики CIMA. Дана вимога підтверджує той факт, що дипломовані фахівці в області управлінського обліку на перше місце ставлять принципи, а не вигоду. В результаті дослідження, проведеного Інститутом дипломованих присяжних бухгалтерів з управлінського обліку, фахівці CIMA переконалися в тому, що етичні принципи починають грати все більш важливу роль у діяльності компаній, особливо після того, як в Європі та США вибухнула криза іпотечного кредитування. Всі ці фактори не залишають сумнівів у тому, що члени CIMA – це вибір №1 для зростаючого числа роботодавців у всьому світі.

Міжнародне визнання якості підготовки

Репутація СІМА як першокласної освітньої установи означає, що дана кваліфікація може стати трампліном для розвитку кар’єри фахівця на міжнародному рівні. В якій би точці світу не розташовувалися центри підготовки СІМА, вони забезпечують своїм студентам незмінно високий рівень освіти. Це означає, що роботодавці завжди можуть розраховувати на високу кваліфікацію випускників СІМА. Більше того, оскільки сьогодні бізнес розвивається в рамках усього світового ринку, дуже важливо, щоб професійна кваліфікація відображала цю міжнародну спрямованість бізнесу. По суті, CIMA видає фахівцям міжнародний паспорт, що відкриває широкі можливості для розвитку успішної кар’єри в бізнесі.
Аби надати членам СІМА ширший доступ до міжнародних ринків, були укладені угоди з низкою інших престижних організацій. Наприклад, у CIMA є договір про взаємне визнання кваліфікацій, укладений з однією з провідних спілок у галузі бухгалтерського обліку CPA (Австралія) і організацією канадських фахівців в області управлінського обліку CPA. Завдяки цьому українські члени CIMA, які хочуть працювати в цих країнах, можуть вказати у своєму резюме, що вони володіють високою кваліфікацією в галузі національних і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
В 2011 році створена глобальна асоціація фахівців з управлінського обліку, яка об’єднує дві найбільші спільноти – Американський інститут сертифікованих присяжних бухгалтерів (American Institute of Certified Public Accountants, AICPA www.aicpa.org) та Британський королівський інститут фахівців з управлінського обліку (CGMA Chartered Global Management Accountant www.cgma.org).
Із 2004 року в Україні кілька освітніх установ та організацій готують слухачів до проходження іспитів кваліфікації СІМА. Крім того, працює один центр комп’ютерного тестування (Computer Based Assessment Center) Сертифікатного рівня. Офіційним екзаменаційним центром іспитів дипломних рівнів СІМА в Україні є Британська Рада.

Рівні кваліфікації СІМА

На рис. 1 представлена схема рівнів кваліфікації CIMA. Базовим є рівень сертифіката СІMA з бізнес-обліку (СІМА Certificate in Business Accounting). Цей сертифікат ще не вважається професійним, але є обов’язковою умовою для переходу на наступні рівні.

8-2-1

На базовому рівні вивчаються і здаються п’ять дисциплін:

  • основи управлінського обліку (Fundamentals of Management Accounting);
  • основи фінансового обліку (Fundamentals of Financial Accounting);
  • основи бізнес-математики (Fundamentals of Business Mathematics);
  • основи економіки (Fundamentals of Business Economics);
  • основи професійної етики, корпоративного управління та комерційного права (Fundamentals of Ethics, Corporate Governance and Business Law).

При вступі на програму кандидат на основі вищої освіти може отримати перезарахування дисциплін. Так, наприклад, маючи вищу економічну освіту, можна розраховувати на одержання як мінімум двох перезарахувань від CIMA з дисциплін C03 Fundamentals of Business Mathematics і C04 Fundamentals of Business Economics.
Програма дисциплін операційного та управлінського рівнів дає можливість отримати комплексні знання з фінансового та проектного менеджменту, які відповідають міжнародним стандартам і є необхідними для ефективного вирішення фінансових питань на операційному та управлінському рівнях. Після успішної здачі іспитів студент отримує відповідно Diploma in Management Accounting та CIMA Advanced Diploma in Management Accounting. Почати навчання на операційному та управлінському рівнях можна з будь-якої дисципліни відповідного рівня. Студент самостійно вибирає найбільш зручний для нього формат навчання і курс або курси, які будуть викладатися в поточному семестрі.
Повну кваліфікацію СІМА (Member of Chartered Institute of Management Accountants) студент отримує після успішного складання іспитів стратегічного рівня та іспиту з професійної компетенції (Test of Professional Competences in Management Accounting ).
CIMA спільно з видавництвом Elsevier пропонує інтерактивну дистанційну форму підготовки та навчання за програмами CIMA для всіх студентів – це CIMAstudy.com e-Learning-курси.
CIMAstudy.com – новий формат e-Learning-курсів, що забезпечує всебічне охоплення програми. Курси доступні в мережі Інтернет цілодобово.
Дистанційні e-Learning-курси CIMAstudy.com були розроблені, написані та затверджені CIMA спільно з CIMA Publishing, аби забезпечити студентів необхідними ресурсами для кваліфікованої підготовки до складання іспитів. Ці курси – додаткові навчальні ресурси, які допоможуть студенту у вивченні програми на всіх її рівнях.
CIMAstudy.com пропонує динамічний та інноваційний метод підготовки. Студент, маючи в своєму розпорядженні якісні матеріали, самостійно керує навчальним процесом, вибирає для себе зручний час і місце навчання і знаходиться в інтерактивному освітньому середовищі. CIMAStudy.com e-Learning-курси – це єдині офіційно затверджені CIMA дистанційні курси для підготовки до іспитів.
Як учасник об’єднаної партнерської програми продажу CIMA, Міжнародний інститут бізнесу пропонує студентам унікальну можливість одержати знижку 60% на вартість e-Learning курсів.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%