Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Працівники облікової сфери державного сектора підвищили кваліфікацію

Ольга Марчук
економічний оглядач

№10(2012)

Понад 200 фахівців сфери обліку взяли участь у семінарі-навчанні з підвищення кваліфікації «Модернізація бухгалтерського обліку в державному секторі: метод нарахування та відповідності доходів та витрат», який пройшов у Києві 16 листопада 2012 року. Захід був організований Державною навчально-науковою установою «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України спільно з ПВНЗ «Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій» за підтримки Світового банку.

Заступник директора НДФІ Академії фінансового управління, доктор економічних наук, професор Людмила Ловінська у вступному слові підкреслила: «Як у державному секторі, у бюджетній сфері, так і в інших секторах національної економіки, для того щоб реформи були успішними, насамперед, має бути успішною реформа обліку». Саме тому вона вважає такими важливими для України питання модернізації бухгалтерського обліку. А велику увагу до питань бухгалтерського обліку з боку міжнародних фінансових інституцій науковець пояснює тим, що «бухгалтерський облік – це та кровоносна система фінансової системи держави, яка фактично є підґрунтям ухвалення абсолютно всіх управлінських рішень». На думку Людмили Ловінської, від якості бухгалтерського обліку залежить і стратегія, і тактика впровадження економічних реформ у країні.
Кандидат економічних наук, доцент Наталія Сушко ознайомила присутніх із ключовими напрямами, нормативно-правовим забезпеченням та організаційно-управлінськими заходами з реалізації Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Вона розкрила тему вдосконалення чинних у державному секторі України методів ведення бухгалтерського обліку та їхньої гармонізації з міжнародними стандартами. У цьому контексті науковець зупинилася на проблемах та недоліках системи бухгалтерського обліку в державному секторі, передумовах запровадження його в держсекторі та основних напрямах реалізації; порушила питання удосконалення системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, створення уніфікованої організаційної та інформаційної облікової системи.

У продовження теми завідувач кафедри бухгалтерського обліку й аудиту Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, професор Євгенія Калюга розповіла про міжнародну практику запровадження бухгалтерського обліку в державному секторі за методом нарахувань. Учасники розглянули питання характеристики методу нарахування та відповідності доходів і витрат та його застосування для оцінки доходів і витрат суб’єктів державного сектора у контексті міжнародного досвіду. Відбувся огляд прийнятих НП(С)БОДС та розкриття інформації про доходи і витрати суб’єктів державного сектора у бухгалтерському обліку; НП(С)БОДС 124 «Доходи» як методологічна основа обліку доходів у державному секторі за методом нарахувань та його загальна характеристика; поширення дії НП(С)БОДС 124 та його основ­на термінологія; класифікація, визнання та оцінка доходів за НП(С)БОДС 124; собівартість продукції, робіт, послуг та її визначення за НП(С)БОДС 124; НП(С)БОДС 135 «Витрати» як методологічна основа обліку витрат в державному секторі за методом нарахувань та його загальна характеристика; поширення дії НП(С)БОДС 135 та його основна термінологія; класифікація, визнання та оцінка витрат за НП(С)БОДС 135.

Завідувач кафедри фінансів Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, доктор економічних наук, доцент Наталія Метеленко та директор Департаменту консолідованої звітності ДКСУ Людмила Гізатуліна розказали учасникам семінару про метод нарахування та відповідності доходів і витрат та його застосування у бухгалтерському обліку суб’єктів державного сектора України. Зокрема, розглянуто структуру форм фінансової звітності бюджетних установ і звітності про виконання бюджетів та основні компоненти звітності суб’єктів державного сектора за методом нарахувань; відображення інформації про доходи і витрати у фінансовій звітності; загальну характеристику НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності» та сфери його застосування; порядок визначення та розкриття інформації про звітні сегменти у фінансовій звітності відповідно до НП(С)БОДС 103 «Фінансова звітність за сегментами»; порядок визначення та розкриття інформації в умовах гіперінфляції відповідно до НП(С)БОДС 105 «Фінансова звітність в умовах гіперінфляції»; НП(С)БОДС 102 «Консолідована фінансова звітність» та сфера його застосування; загальні положення порядку визначення та розкриття фінансової та бюджетної інформації у консолідованій звітності суб’єктів державного сектора.

Кандидат економічних наук, доцент Ірина Чумакова дала характеристику затверджених національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі (НП(С)БОДС). У рамках теми розкрито питання прийнятих НП(С)БОДС та розкриття інформації про окремі об’єкти бухгалтерського обліку в державному секторі; розглянута оцінка окремих об’єктів бухгалтерського обліку в державному секторі (НП(С)БОДС 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок», НП(С)БОДС 128 «Забезпечення, непередбачені зобов’язання та непередбачені активи», НП(С)БОДС 134 «Фінансові інструменти»; обговорено формування інформації, пов’язаної з виконанням будівельних конт­­рактів, відповідно до НП(С)БОДС 131 «Будівельні конт­ракти» та про виплати (у грошовій і негрошовій формах) за роботи, виконані працівниками відповідно до НП(С)БОДС 132 «Виплати працівникам».

Семінар-навчання став стартовим заходом, який поклав початок серії аналогічних семінарів, що до кінця року проведуть у кількох містах України – Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сімферополі. За їх підсумком учасники навчання отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%