Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Оформлення правовідносин між ремітентом та індосатом

Оксана Проманенко
економіст

№9(20)(2013)

У цій статті ми завершимо розгляд теми документального оформлення операцій з переказним векселем, розпочатої в по­пе­ред­ньому номері журналу «Незалежний АУДИТОР» (№ 8 (19), серпень 2013 р., с. 52).

Оформлення правовідносин між ремітентом та індосатом

При передачі векселя по індосаменту в рахунок погашення кредиторської заборгованості за раніше отримані товари слід оформити:

 1. Договір або додаткову угоду до нього, що передбачать розрахунок за отримані товари шляхом індосування векселя третьої сторони. Такий порядок розрахунку в самому договорі може бути передбачений наступним чином:
«Оплата за товар, поставлений згідно з цим Договором, здійснюється у вексельній формі шляхом передачі Покупцем на користь Постачальника безвідсоткового переказного векселя третьої особи номінальною сумою, рівною заборгованості за цим договором зі строком платежу 30 вересня 2013 р. Вексель має бути оформлено відповідно до вимог чинного законодавства за формою, встановленою на дату його складання. Покупець зобов’язаний передати вексель не пізніше п’яти робочих днів, наступних за днем отримання товару. Факт передачі векселя Покупцем Постачальнику підтверджується актом приймання-передачі векселя».

 2. Акт про вексельний платіж, який підтверджує, що вексель третьої сторони використовується як засіб платежу за отриманий товар та не є самостійним предметом договору.

9-20-69-1

 3. Довіреність на отримання цінностей, що ви­пи­сується індосатом, приклад оформлення якої наведено в попередньому номері журналу «Незалежний АУДИТОР» (№ 8 (19) за серпень 2013 р., с. 53).
 4. Акт приймання-передачі векселя (приклад оформлення дивіться на с. 53 журналу «Незалежний АУДИТОР» (№ 8 (19) за серпень 2013 р.)).
 5. Вексель, зазначивши на ньому передавальний напис – індосамент. Зі зразком оформлення індосаменту можна ознайомитися, переглянувши приклад заповнення бланка переказного векселя на с. 73 журналу «Незалежний АУДИТОР» (№ 7 (18) за липень 2013 р.).

Оформлення правовідносин між трасатом та індосатом
При оформленні правовідносин між трасатом та індосатом складають такі документи:
 1. Акт пред’явлення векселя до платежу.
 2. Відмітка про вексельний платіж на самому векселі або вексельна розписка про отримання платежу.
 3. Довіреність на отримання цінностей складається платником за векселем (трасатом).
 4. Акт приймання-передачі погашеного векселя.

9-20-69-2

Після отримання повного платежу держатель векселя зобов’язаний передати його платнику по акту п­риймання-передачі погашеного векселя на підставі довіреності на отримання цінностей. При цьому платник має право вимагати від векселедержателя зазначення на векселі відмітки про вексельний платіж або надання розписки про отримання платежу, складеної на окремому аркуші.
Напис (відмітка) про отримання платежу за векселем зазначається на зворотному боці векселя та може бути такого змісту (див. зображення 3):

9-20-69-3


Коментарі  

0 #1 Роман 30.10.2014, 17:43
підкажіть, будь ласка, чи обов'язково треба залучати торгівця у разі продажу простого векселя третій стороні? дякую.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%