Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Аналіз змін при визначенні вартості окремих статей витрат

У зв’язку із набуттям чинності з 1 січня 2014 року національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»

№12(23)(2013)

Використання сучасних машин та механізмів, новітніх технологій, упровадження нових матеріальних ресурсів знайшло своє відображення в останніх змінах кошторисно-нормативної бази будівельного комплексу, які викладені в національному стандарті ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що набуває чинності з 1 січня 2014 року. Ці зміни впливають на вирішення питань, які стосуються нормування та визначення вартості будівельних робіт.

ПРАВИЛА торкнуться:

  • змін у нормах витрат ресурсів, де з появою механізованої праці зменшиться нормативна кількість трудовитрат (людино-годин) та збільшиться кількість витрат машин та механізмів, що призведе до зменшення трудовитрат (людино-годин) по об’єкту. Проаналізувавши витрати праці на будівництво каркасно-монолітного двадцятип’ятиповерхового житлового будинку (далі – об’єкт аналізу) з урахуванням змінених ресурсних елементних кошторисних норм, можна сказати, що загальна трудомісткість робіт (людино-годин) по об’єкту зменшиться на 4 %. Цей факт призведе до прискорення термінів виконання робіт та скорочення строків будівництва об’єкта. Разом з цим спостерігається тенденція до зменшення вартості прямих витрат, за рахунок яких знижується вартість будівництва об’єкта приблизно на 8 %;
  • змін та уточнень методики визначення вартості окремих статей витрат, а саме визначення розміру прибутку та адміністративних витрат на стадії складання інвесторської кошторисної документації. Наведені вище показники приймаються залежно від категорії складності об’єкта загалом, крім того уточнено сам показник для обчислення таких витрат, наприклад, під час будівництва об’єкта аналізу, що відноситься до IV категорії складності (зазначеної проектом), показник прибутку відповідно до Додатку Д ДСТУ Б Д.1.1-3:2013 складатиме 6,2 грн/люд.-год., що перевищує попередній, діючий на сьогодні показник, у 1,6 рази. На стадії складання ціни тендерної пропозиції претендента – виконавця робіт показник адміністративних витрат обчислюється на підставі їх обґрунтованої величини й структури, яка склалася в цій організації за попередній звітний період, з подальшим уточненням такого показника при проведенні розрахунків за обсяги виконаних робіт.

Зміни відбудуться також у порядку визначення вартості матеріальних ресурсів, які на стадії складання інвесторської документації відповідно до пункту 5.5 ДСТУ Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» приймаються за даними замовника за обґрунтованою (як правило, найменшою при всіх рівних характеристиках) ціною матеріальних ресурсів на підставі проведеного аналізу поточних цін на ринку будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у регіоні. На стадії визначення договірної ціни вартість матеріальних ресурсів приймається за обґрунтованими, як правило, найменшими (при всіх рівних характеристиках) цінами на підставі проведеного претендентом (підрядником) аналізу цін на ринку будівельних матеріалів у регіоні, з подальшим уточненням її при проведенні розрахунків за обсяги виконаних робіт.

Зазнав змін також порядок визначення витрат, пов’язаних зі зведенням та розбиранням тимчасових будівель і споруд, який на стадії «П» рахується калькуляційним методом на підставі даних проекту організації будівництва.
Але, розглядаючи загальну картину з урахуванням усіх змін, можна побачити, що вартість робіт по об’єкту зменшується приблизно на 2 %. Зміни, які відбудуться із набуттям чинності нового стандарту, необхідно використовувати не тільки будівельникам, а й судовим експертам при вирішенні питань, які ставляться перед судовою будівельно-технічною експертизою.

Порівняльна таблиця складових діючого ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва» зі складовими ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що набуває чинності з 1 січня 2014 року:

12-23-112-1

12-23-112-1

12-23-112-1

12-23-112-1

12-23-112-1

12-23-112-1

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%