Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Київрада: з бюджетом і без секретаря

Ольга Марчук
економічний оглядач

№2(25)(2014)

З ухваленням Верховною Радою головного фінансового документа держави відбулася низка відповідних процедур на місцях, адже Київ, як і вся країна, від нового року жив без бюджету. На початку лютого на офіційному сайті Київради опублікували повідомлення, що таки заплановано її засідання, на якому мають схвалити бюджет Києва на 2014 рік та Програму економічного і соціального розвитку столиці. Відбулося воно 4 лютого, о 10:00, за адресою вул. Суворова, 15, де розташовується Печерська РДА.

Розпорядження про скликання XIII сесії Київради VI скликання підписала заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега. Вона зазначила, що за законом місцеві бюджети затверджуються упродовж двох тижнів після оприлюднення державного бюджету, тому Київрада не може зволікати з ухваленням кошторису. «Після ухвалення державного міського кошторису виконавчому органу Київради (КМДА) знадобився певний час для формування Програми економічного і соціального розвитку та бюджету міста. Як тільки відповідні проекти рішень були передані до Київради, я одразу підписала розпорядження про призначення пленарного засідання», – пояснила Галина Герега.

Тим часом голова КМДА Володимир Макеєнко повідомив, що Київська міська державна адміністрація запропонує Київраді розглянути бездефіцитний бюджет: «Обсяг доходів до бюджету Києва на 2014 рік складе 20,1 млрд гривень. Надходження до загального фонду – 14 млрд гривень, спеціального фонду – 2,8 млрд гривень. Субвенції і дотації з держбюджету – 3,3 млрд гривень. Витрати бюджету розраховані на рівні 19,8 млрд гривень». Він зазначив, що під час формування бюджету Києва на 2014 рік міська влада виходила з того, щоб не відбулося зниження рівня соціальних гарантій порівняно з 2013 роком, а заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, у свою чергу, зазначив, що у структурі загального фонду бюджету міста на витрати соціально-культурної сфери припадає понад 75 %, або 9,6 млрд грн, що більше ніж на 2 млрд грн порівняно з цифрами, запропонованими Міністерством фінансів. «Таким чином, витрати на заробітну плату збільшено на 5,9 %, а виплата муніципальних надбавок запланована на рівні минулого року. Видатки за іншими захищеними статтями, такими як оплата енергоносіїв, харчування, закупівля медикаментів, заплановані в обсязі 1,8 млрд гривень», – наголошується в повідомленні.

У проекті також передбачений пункт, що у 2014 році Київ має випустити облігації внутрішньої місцевої позики на 2,625 млрд грн для погашення облігацій 2012 року. Згідно з проектом потрібно погасити облігації серії «В» на суму 1,125 млрд грн, серії «С» – на 0,25 млрд грн, серії «D» – на 0,5 млрд грн, і серії «E» – на 0,75 млрд грн. Вартість обслуговування облігацій, що випускаються, – 227,38 млн грн. Загалом витрати на обслуговування боргу в проекті бюджету Києва на 2014 рік передбачені в обсязі 1 млрд 359 млн грн.

Сесія Київради ще не розпочалася, як з самого ранку перед Печерською райрадою з’явилися мітингувальники. Прийшли бюджетники, приблизно 100–120 осіб, щоб підтримати київську владу в ухваленні кошторису міста. Приблизно о 9:15 підтягнулося до 2 тисяч активістів Майдану на чолі з нардепами від «Свободи» Андрієм Іллєнком, Едуардом Леоновим, Ігорем Мірошниченком. Вони також влаштували мітинг. Щоб не наступати на ті самі граблі і не провокувати конфліктів, новопризначений голова КМДА Володимир Макеєнко сам запросив до діалогу опозиційних народних депутатів на засідання Київради, виступивши разом з головою Печерської райдержадміністрації Олександром Мазурчаком перед мітингувальниками, які пікетували місце проведення засідання, – будівлю Печерської РДА. Відвідати засідання зголосилися активісти – «свободівці» Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко, Едуард Леонов та «ударівець» Віктор Чумак.
Відкривши засідання, Галина Герега повідомила, що зареєстровано 77 депутатів зі 120. У залі були присутні посли РФ та Литви. Народний депутат фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко з трибуни закликав депутатів Київради проголосувати за постанову про утворення районних рад у місті Києві і призначити вибори. До нього приєднався «свободівець» Андрій Іллєнко. «Київрада нелегітимна, на вулицях зараз неспокійно, а багато з вас дивиться на це поверхово. Соціальне напруження в країні доходить до того, що з’являються жертви, спалюються машини. Ви є заручниками ситуації, у вас є повноваження і можливості утворити нові районні в місті Києві ради, призначити вибори. Відповідальність за зняття напруги покладається на вас», – закликав Одарченко, а Андрій Іллєнко натякнув, що незабаром може бути сформована нова більшість у Верховній Раді, яка проголосує за питання виборів до Київради.

Голова КМДА заявив, що запропоноване опозицією поновлення в Києві роботи районних рад – ділова розмова: «Життя показало, що люди хочуть їх повернути». Макеєнко звернувся до місцевих обранців: «Ви заручники ситуації, але у вас є повноваження врегулювати ситуацію і створити районні в місті ради. Це повноваження міської ради. Призначити дату виборів до райрад – це теж повноваження міськрад. Я закликаю, щоб сьогодні була визначена позиція. Я закликаю, щоб сьогодні на сесії було прийняте рішення про створення районних рад і призначення дати виборів до них». Він також відгукнувся на пропозицію опозиційних депутатів повернутися до роботи в будинок КМДА на Хрещатику, 36.

Секретар Київради Галина Герега під час сесії запропонувала голосувати за спрощеною процедурою, тобто руками, оскільки в Печерській РДА немає відповідного обладнання для електронного голосування. Вона уточнила, що спрощена процедура голосування передбачена частиною 16 ст. 38 регламенту Київради. За таку процедуру проголосували 73 депутати. За прийняття бюджету проголосували 75 депутатів міськради, а Програму економічного і соціального розвитку Києва підтримали 72 обранці. Опозиція не брала участі в голосуванні.

У прийнятій програмі економічного і соціального розвитку передбачено 60 млн грн, за які київська влада має намір придбати в поточному році 86 квартир для педагогів, медиків, працівників житлово-комунального господарства, дітей-сиріт та багатодітних сімей. За програмою будівництва доступного житла «70/30» у Києві побудують три будинки. На такі цілі передбачено 40 млн грн. Важливим для киян залишається такий проект, як будівництво метро на житловий масив Троєщина. Однак голова КМДА вважає, що самотужки, без допомоги держави його не вдасться реалізувати, оскільки без державної програми і підтримки такі проекти «просто нереальні». У бюджеті Києва на 2014 рік на будівництво метро на Троєщину передбачено всього 147 млн грн, тоді як спорудження однієї станції коштує приблизно в п’ять разів дорожче.

А от центр столиці після масових акцій протесту Володимир Макеєнко обіцяє відновлювати за кошти великого бізнесу – банків та страхових компаній. «Є черга охочих на спонсорських засадах відремонтувати ці речі. Якийсь банк хоче лавочки поставити, рекламу свою повісити, хтось з політиків, хтось із киян. Це не є проблемою», – зазначив він. За деякими підрахунками, на відновлення цих вулиць необхідно понад 20 млн грн.

До кінця лютого Київрада більше не збиралася на засідання, а згодом стало відомо, що Галина Герега подала заяву про відставку з посади заступника голови КМДА – секретаря Київради. За регламентом її повноваження припиняться, коли депутати Київради на своєму засіданні розглянуть цю заяву та візьмуть її до уваги згідно зі ст. 56 закону про місцеве самоврядування. Проте, схоже, що секретар не дочекалася рішення депутатів, оскільки, за інформацією, оприлюдненою окремими народними депутатами, вона відбула за межі України.

Верховна Рада 26 лютого підтримала постанову про проведення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради. Документом передбачено призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради на неділю, 25 травня 2014 року.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%