Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

Видача дозволів на видобуток газу компанії російського олігарха Фукса незаконна — аудит

Середа, 05 вересня 2018 13:27

Такого висновку дійшли у звіті Державної аудиторської служби за результатами перевірки діяльності Держгеонадра з 2015 по 2017 роки.

Про це повідомляє проект "Марлін", пише Економічна правда

Мова йде про 16 спецдозволів на користування та геологічне вивчення нафтогазоносних надр в Полтавській та Харківській областях, які Держгеонадра в серпні 2017 року видала без аукціонів на підставі рішень суду приватній фірмі ТОВ "Голден Деррік", що до Революції гідності належала екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому.   

Наразі фірма має назву ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" і належить російському олігарху Павлу Фуксу.

Аудитори стверджують, що видача таких спецдозволів можлива без аукціону лише у випадку, якщо 25% підприємства належить державі. Але після вивчення статуту ТОВ "Голден Деррік" вони зазначили, що 33% статутного капіталу фірми належить національній акціонерній компанії "Надра України", а 67% - іноземній фірмі "Хартлог Лімітед" (Hartlog Limited), яка створена та існує згідно з законодавством Республіки Кіпр.

Таким чином, ТОВ "Голден Деррік" не відноситься до компаній, у статутному капіталі якого не менше як 25% акцій належать державі - резюмують аудитори.

У звіті наведена історія проблеми. Ще у 2012 році, коли спочатку головою Держгеонадра, а потім міністром екології був згаданий Едуард Ставицький, Держгеонадра видали ряд наказів на спецдозволи для ТОВ "Голден Деррік". Протягом 2014-2016 роки держава програла всі судові спори приватній компанії навколо виданих дозволів.     

Не допомогла навіть звернення  Держгеонадра із заявою до суду про наявність  листа від НАК "Надра України" про те, що ТОВ "Голден Деррік" не є підприємством, у статутному капіталі якого не менше як 25 відсотків акцій належать державі.  

Згідно платіжних доручень ТОВ "Голден Деррік" сплачено за надання зазначених спеціальних дозволів 10,55 мільйонів гривень та за геологічну інформацію - 11,39 мільйонів гривень.

За даними аналітичної платформи YouControl, станом на серпень цього року правонаступник "Голден Деррік" ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" має податковий борг у сумі 1,7 млн грн.  

Загалом протягом 2015-2017 років Держгеонадра здійснила видачу, переоформлення, продовження строку дії 1 536 спеціальних дозволів на користування надрами, у тому числі 1 508 - без проведення аукціонів та лише 28 з них  - на аукціонах.

Павло Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

Російського олігарха часто помічали на зустрічах з першим заступником фракції Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка, давнього бізнес-партнера президента Петра Порошенка, а також з нардепом БПП Олександром Грановським. Останнього ЗМІ називають куратором за судовою владою від Адміністрації президента.

Нині Павло Фукс називає себе  київським підприємцем і стверджує, що має український паспорт.

Раніше стало відомо, що Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки для компанії "Іст Юроуп Петролеум" російського бізнесмена Павла Фукса.

 

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.3%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.9%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 36.1%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 32.8%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.2%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 3.3%