Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
35.04210
RUR/UAH
0.50813
USD/UAH
28.65258
BTC/UAH
9809.7250
 

Аудитори: керівництво банку «Хрещатик» завдало йому збитків на 2,5 мільярда

П'ятниця, 12 січня 2018 18:19

Комплексний аналіз (forensic-аудит) банку «Хрещатик», визнаного неплатоспроможним у квітні 2016 року, свідчить про причетність керівництва фінустанови і його власників до збитків на суму понад 2,5 мільярда гривень, інформує УНІАН.

Про це повідомила прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за ініціативою якого компанія «Актіо» провела forensic-аудит банку в період з травня по листопад 2017 року.

За інформацією фонду, проведений аналіз свідчить, що, починаючи з 2013 року, дії керівництва, наглядової ради та власників банку не були спрямовані на отримання прибутку і підвищення фінансової стійкості, а мали ознаки ризикових і спрямованих на виведення з банку фінансових активів.

Так, за період, що перевіряється встановлено недотримання банком принципу забезпеченості кредитування, а також неефективність прийнятих рішень при проведенні операцій з цінними паперами.

Фонд зазначив, що, починаючи з 2014 року, ліквідність банку постійно погіршувалася, проте керівництво банку не реагувало на істотне зниження високоліквідних активів, а продовжував політику їх подальшого зниження.

Довідка УНІАН. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на підставі рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку «Хрещатик» з 6 червня 2016 року почав ліквідацію фінустанови.

Тимчасова адміністрація працювала в банку з 5 квітня 2016 року. Банк «Хрещатик» працює на ринку України з 1993 року і входив до двадцятки найбільших банків за обсягом активів. Згідно з даними про структуру власності банку, ключовими власниками фінустанови були громадянин України Андрій Іванов з часткою 37%, Київська міськдержадміністрація з часткою 25%, громадянин Австрії Микола Солдатенко із часткою 24%.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 44.3%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 30.4%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 12.7%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 7.6%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 3.8%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 52.5%
Нет, рано нам - 30.4%
Кому нужно, давно пользуются - 13.1%
Мне все равно - 3.3%