Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
32.47299
RUR/UAH
0.43093
USD/UAH
26.22596
BTC/UAH
8497.5244
 

Через махінації Мінфіну з тютюновим акцизом, Україна може посваритися з ЄС і США

Четвер, 12 квітня 2018 20:19

Міністерство фінансів України в порушення вітчизняних і західних норм намагається пролобіювати підвищення цін на найдешевші сигарети до 26,8 грн за пачку. Уже навіть підготовлений відповідний законопроект. Про це йдеться в статті "Під прицілом: як Мінфін може сприяти монополізації ринку сигарет", передає УНН.

При цьому, як зазначає автор, введення мінімальної ринкової ціни вдарить лише по найменш забезпеченим українцям, які сьогодні купують сигарети за 18-22 грн. Цей сегмент ринку покривають невеликі вітчизняні виробники, яким в результаті підвищення загрожує банкрутство. При цьому сама ідея МРЦ суперечить як українському законодавству, так і міжнародним торговельним нормам.

"Такий підхід насправді суперечить Директиві ЄС 2011/64/EU про структуру і ставку акцизного податку на тютюнові вироби, а також основним принципам Світової організації торгівлі. Вже були прецеденти, коли ЄС і США ініціювали в рамках СОТ торгові суперечки з країнами, які вводили мінімальні ринкові ціни. Більш того, введення "мінімалки" порушить низку норм Податкового кодексу та Закону України "Про ціни і ціноутворення", - повідомляється в матеріалі.

Втім, як зазначає автор, ні банкрутство українських підприємств, ні перспектива торгових суперечок з Євросоюзом і Сполученими Штатами не бентежать міністра фінансів Олександра Данилюка, а також главу Державної фіскальної служби Мирослава Продана, які, за чутками, вже підтримали законопроект.

"Складно оцінити, скільки українців будуть купувати сигарети за новими цінами, а скільки перейдуть на контрафакт, але ясно одне в гарантованому виграші будуть міжнародні тютюнові компанії - вони зачистять ринок від місцевих конкурентів і отримають додаткові прибутки. Втратять прості люди і економіка країни. Але це, судячи з усього, мало цікавить окремих чиновників, які заради своєї особистої корупційної вигоди, а по-іншому це не назвеш, готові наплювати на інтереси держави і громадян", - йдеться в статті.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.4%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 22.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 21.4%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.7%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.7%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 54.1%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 14.9%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 12.2%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 9.5%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 8.1%