Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

Через махінації Мінфіну з тютюновим акцизом, Україна може посваритися з ЄС і США

Четвер, 12 квітня 2018 20:19

Міністерство фінансів України в порушення вітчизняних і західних норм намагається пролобіювати підвищення цін на найдешевші сигарети до 26,8 грн за пачку. Уже навіть підготовлений відповідний законопроект. Про це йдеться в статті "Під прицілом: як Мінфін може сприяти монополізації ринку сигарет", передає УНН.

При цьому, як зазначає автор, введення мінімальної ринкової ціни вдарить лише по найменш забезпеченим українцям, які сьогодні купують сигарети за 18-22 грн. Цей сегмент ринку покривають невеликі вітчизняні виробники, яким в результаті підвищення загрожує банкрутство. При цьому сама ідея МРЦ суперечить як українському законодавству, так і міжнародним торговельним нормам.

"Такий підхід насправді суперечить Директиві ЄС 2011/64/EU про структуру і ставку акцизного податку на тютюнові вироби, а також основним принципам Світової організації торгівлі. Вже були прецеденти, коли ЄС і США ініціювали в рамках СОТ торгові суперечки з країнами, які вводили мінімальні ринкові ціни. Більш того, введення "мінімалки" порушить низку норм Податкового кодексу та Закону України "Про ціни і ціноутворення", - повідомляється в матеріалі.

Втім, як зазначає автор, ні банкрутство українських підприємств, ні перспектива торгових суперечок з Євросоюзом і Сполученими Штатами не бентежать міністра фінансів Олександра Данилюка, а також главу Державної фіскальної служби Мирослава Продана, які, за чутками, вже підтримали законопроект.

"Складно оцінити, скільки українців будуть купувати сигарети за новими цінами, а скільки перейдуть на контрафакт, але ясно одне в гарантованому виграші будуть міжнародні тютюнові компанії - вони зачистять ринок від місцевих конкурентів і отримають додаткові прибутки. Втратять прості люди і економіка країни. Але це, судячи з усього, мало цікавить окремих чиновників, які заради своєї особистої корупційної вигоди, а по-іншому це не назвеш, готові наплювати на інтереси держави і громадян", - йдеться в статті.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 43.1%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.1%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 5.8%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.5%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 46.4%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 28.6%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 25%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 0%