Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.35113
RUR/UAH
0.41239
USD/UAH
26.30537
BTC/UAH
6050.3114
 

Віце-президент Єврокомісії розкритикував формулу «Ротердам +». ДОКУМЕНТ

Понеділок, 20 березня 2017 14:21

Аналіз рішень Нацкомісії з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг експертами Євросоюзу щодо методології встановлення цін на вугілля і розрахунку плати за приєднання до електромереж показав, що використані методології не повністю відповідають кращим європейським практикам.

Про це йдеться в листі віце-президента Європейської комісії з Енергосоюз Марош Шефчович українському президенту Петру Порошенко, яке з’явилося у розпорядженні БізнесЦензор.

Зокрема, Марош Шефчович критикує методику розрахунку Оптовою ринковою ціною - так звану формулу "Роттердам +", введену в дію Нацкомісією з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в травні 2016 року

Також Марош Шефчович вказує на те, що Євросоюз запропонував експертну допомогу і підтримку українському регулятору, "які ледь використовувалися".

В кінці листа представник Єврокомісії закликає виконувати закон про енергетичний регулятор та видати указ про ротацію членів НКРЕКУ.

Як відомо, відповідно до закону, указ президента має бути виданий за три місяці до першої ротації, яка повинна відбутися в кінці травня 2017 року.

Нижче наводимо переклад повного тексту листа:

Вельмишановний пане Президенте!

Європейський Союз активно підтримує зусилля України у реформуванні її енергетичних ринків, в тому числі посилення незалежності та повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Саме тому ми вітали прийняття закону про енергетичний регулятоі, як один із заходів, що дозволяють ЄС надати наступні 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

Тому зараз так важливо, щоб впровадження цього закону відбувалося без подальших зволікань. Протиріччя по нещодавнім рішенням енергетичного регулятора стосовно методології встановлення цін на вугілля і розрахунку плати за приєднання до електромереж свідчать про те, яке велике значення має не тільки незалежність, а й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятора з метою залучення терміново необхідних інвестицій в економіку України.

Європейський Союз запропонував підтримку і експертну допомогу Національній комісії, яка нею не скористалася. Аналіз згаданих нещодавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, використання методології не повністю відповідає кращим європейським практикам.

Як конкретний крок для посилення довіри до енергетичного регулятора, я сподіваюся, Ви забезпечите виконання закону про Національну комісію шляхом створення відповідно до ст. 8 Конкурсної комісії і якнайшвидшого призначення двох членів за Вашою квотою. Я впевнений, що Кабінет міністрів України і Верховна рада України будуть слідувати Вашому прикладу, подавши свої кандидатури.

Дозвольте мені ще раз засвідчити мою рішучу підтримку українським реформам і висловити надію на продовження нашої тісної співпраці для забезпечення успіху цих перетворень в енергетичній галузі.

Марош Шефчович, віце-президент Європейської комісії

 

1eee

 

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.1%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 23.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 22.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 5.9%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.8%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 51.2%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 17.3%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 12.3%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 11.7%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 6.8%