Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.25567
RUR/UAH
0.44437
USD/UAH
26.49909
BTC/UAH
7636.4195
 

Віце-президент Єврокомісії розкритикував формулу «Ротердам +». ДОКУМЕНТ

Понеділок, 20 березня 2017 14:21

Аналіз рішень Нацкомісії з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг експертами Євросоюзу щодо методології встановлення цін на вугілля і розрахунку плати за приєднання до електромереж показав, що використані методології не повністю відповідають кращим європейським практикам.

Про це йдеться в листі віце-президента Європейської комісії з Енергосоюз Марош Шефчович українському президенту Петру Порошенко, яке з’явилося у розпорядженні БізнесЦензор.

Зокрема, Марош Шефчович критикує методику розрахунку Оптовою ринковою ціною - так звану формулу "Роттердам +", введену в дію Нацкомісією з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в травні 2016 року

Також Марош Шефчович вказує на те, що Євросоюз запропонував експертну допомогу і підтримку українському регулятору, "які ледь використовувалися".

В кінці листа представник Єврокомісії закликає виконувати закон про енергетичний регулятор та видати указ про ротацію членів НКРЕКУ.

Як відомо, відповідно до закону, указ президента має бути виданий за три місяці до першої ротації, яка повинна відбутися в кінці травня 2017 року.

Нижче наводимо переклад повного тексту листа:

Вельмишановний пане Президенте!

Європейський Союз активно підтримує зусилля України у реформуванні її енергетичних ринків, в тому числі посилення незалежності та повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Саме тому ми вітали прийняття закону про енергетичний регулятоі, як один із заходів, що дозволяють ЄС надати наступні 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

Тому зараз так важливо, щоб впровадження цього закону відбувалося без подальших зволікань. Протиріччя по нещодавнім рішенням енергетичного регулятора стосовно методології встановлення цін на вугілля і розрахунку плати за приєднання до електромереж свідчать про те, яке велике значення має не тільки незалежність, а й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятора з метою залучення терміново необхідних інвестицій в економіку України.

Європейський Союз запропонував підтримку і експертну допомогу Національній комісії, яка нею не скористалася. Аналіз згаданих нещодавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, використання методології не повністю відповідає кращим європейським практикам.

Як конкретний крок для посилення довіри до енергетичного регулятора, я сподіваюся, Ви забезпечите виконання закону про Національну комісію шляхом створення відповідно до ст. 8 Конкурсної комісії і якнайшвидшого призначення двох членів за Вашою квотою. Я впевнений, що Кабінет міністрів України і Верховна рада України будуть слідувати Вашому прикладу, подавши свої кандидатури.

Дозвольте мені ще раз засвідчити мою рішучу підтримку українським реформам і висловити надію на продовження нашої тісної співпраці для забезпечення успіху цих перетворень в енергетичній галузі.

Марош Шефчович, віце-президент Європейської комісії

 

1eee

 

В Украине предлагают ввести «драконовские» штрафы за выброс мусора вне урны. Я - …

Абсолютно «за»! Надо бы и уголовную ответственность ввести за такое - 54.4%
Поддерживаю идею, но штрафы должны быть вменяемыми - 28.2%
Против штрафов. Нарушителей надо наказывать уборкой улиц и сбором мусора - 15%
Против. Те, кто мусорят, все равно платить не будут - 1.3%
Пока не определился - 0.5%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 51.1%
Нет, рано нам - 33.3%
Кому нужно, давно пользуются - 11.8%
Мне все равно - 3.1%