Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

Податок на виведений капітал: за яких умов МВФ дасть «добро»

П'ятниця, 19 жовтня 2018 14:24

МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з 2019 року в іншому, ніж це запропоновано зареєстрованим законопроектом №8557, форматі – поетапно для окремих категорій платників. Про це із посиланням на Мінфін повідомила голова Комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат фракції партії “Блок Петра Порошенка” Ніна Южаніна, передає УНН з посиланням на відповідну прес-службу.

“Запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток — одне з гострих питань перемовин України з Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему”, — заявила голова профільного парламентського комітету.

За інформацією Міністерства фінансів України, МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з наступного року в іншому, ніж це запропоновано зареєстрованим законопроектом № 8557, форматі — поетапно для окремих категорій платників.

Остаточне рішення Міжнародного валютного фонду Міністерство фінансів України має оголосити до кінця жовтня. Розгляд законопроекту профільним Комітетом запланований на наступному засіданні 6 листопада 2018 року.

Зазначимо, що запровадженням податку на виведений капітал уряд здійснює масштабну реформу загальнонаціональної податкової системи — введенням ПнВК планується замінити податок на прибуток. У той же час, згідно з останніми висновками Рахункової палати України, зменшення дефіциту бюджету знаходиться у прямій залежності від податку на прибуток підприємств — це додаткові 13,2 млрд грн.

Основною вимогою у співпраці МВФ з Україною є скорочення дефіциту держбюджету. За оцінками Мінфіну, ризики від недоотримання бюджетом коштів складають 35 млрд грн. У свою чергу, у ДФС попередили, що через можливе введення податку на виведений капітал держбюджет України може втратити 80 млрд грн. Таким чином, для запровадження ПнВК МВФ вимагає гарантій від збільшення дефіциту.

Нагадаємо, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна раніше не виключила, що податок на виведений капітал планують запровадити з 1 січня 2019 року.

Разом з тим, у Раді заявили, що МВФ не проти запровадження ПнВК в Україні.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.3%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.9%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 36.1%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 32.8%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.2%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 3.3%