Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
USD/UAH
26.90000
EUR/UAH
30.30000
RUR/UAH
0.36000
BTC/UAH
8807.7065
 

Збанкрутілий «Азмол» продан за 101.5 млн. грн.

Середа, 31 серпня 2016 09:54

Українській універсальній біржею був проведений повторний аукціон з продажу цілісного майнового комплексу ПАТ «АЗМОЛ». Аукціон проводився в рамках справи про банкрутство підприємства. На торги було виставлено один лот - цілісний майновий комплекс «Азмола», включаючи його будівлі і споруди, основні засоби, складські запаси, автомобілі та об'єкти інтелектуальної власності (в тому числі іменна торгова марка Azmol).

У торгах взяли участь дві організації ТОВ «WOG РІТЕЙЛ» і ТОВ «Ультра Ойл». Аукціон стартував з 156 млн. Грн., З можливістю зниження ціни до 79 млн. Грн. В результаті торгів об'єкт був проданий ТОВ «Ультра Ойл» за 101 537 399, 47 грн. За даними ЗМІ, це підприємство має прямі партнерські відносини з холдингом «Бердянського райагропромпостач».

ПАТ «АЗМОЛ» ще в 2004 році постановою Кабміну було виключено з переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Протягом останніх п'яти років завод зазнавав збитків, фактично не вів виробничої діяльності і тільки нарощував борги. В результаті АЗМОЛ став абсолютним лідером області в рейтингу боржників по виплаті заробітної плати та увійшов в десятку найбільших підприємств-боржників в Україні.

Як розповіли представники ТОВ «WOG РІТЕЙЛ» - власники мережі заправок WOG - даний об'єкт їх цікавив, але вони розраховували купити його за меншу суму.

Представники «Ультра Ойл» розповіли, що хоч об'єкт і знаходиться в дуже жалюгідному стані, але вони сподіваються, що в найближчі роки їм вдасться, наскільки це можливо, відновити виробництво. А першу продукцію планують почати випускати вже через 6 місяців. На даний момент також ведуться переговори з профільними іноземними інвесторами, яким цікаво вкладати кошти в розвиток промисловості в Україні.

За Станом на 26 серпня за рахунок коштів, перерахованих покупцем, погашені:

- Всі борги по заробітній платі перед працівниками підприємства - в цілому понад 30 млн. грн .;

- Єдиний соціальний внесок (пенсійний фонд) - понад 13 млн. грн .;

- Прибутковий податок на доходи громадян - понад 5 млн. грн. (Направлено до місцевого бюджету);

- Податок на землю - понад 3 млн. грн. (Йде в місцевий бюджет);

- Податок на додану вартість - майже 1 млн. грн .;

- Військовий збір - понад 130 тис. грн.

Надалі будуть погашені фінансові зобов'язання перед чотирма кредиторами АЗМОЛу.

Дніпропетровська компанія «Ультра ойл», - повідомила Деловая столица (газета), - була створена в березні 2014 р незабаром після того, як стартував процес банкрутства «Азмола», на 100% належить державі. Підприємство, здатне щорічно виробляти 300 тис. Т мастильних матеріалів, на той час вже повністю зупинилося. У червні 2014 року було затверджено реєстр вимог кредиторів до боржника на суму понад 100 млн грн. і обраний комітет кредиторів, який очолив Торговий дім «Азмол» (його вимоги до ПАТ склали 41 млн грн.). Після чого за ініціативою комітету кредиторів суд ввів санацію боржника.

Спочатку головного кредитора «АЗМОЛу» включали в орбіту екс-глави Міністерства палива та енергетики, нинішнього керівника фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді Юрія Бойка, який, за чутками, поклав око на це підприємство в 2010 р Очевидно саме його інтереси лобіював голова наглядової ради, а в наслідку мер Бердянська Олексій Бакай. Але незадовго до затвердження реєстру вимог кредиторів у ТД «АЗМОЛ» змінилися власники - компанія була переоформлена з кіпрською Sertafina Holdings на дніпродзержинську фірму-посередника «Аюрлекс». Після чого вона поступилася право вимоги боргу від бердянського «АЗМОЛу» згаданому ТОВ «Ультра Ойл». Остання структура оперативно скупила борги бердянського заводу перед іншими великими кредиторами - Промінвестбанком, Першим українським міжнародним банком, компаніями «Інтеройл Груп» і «Українська фінансова група« Андема ». Всього, таким чином, під контролем «Ультра Ойл» виявилося близько 80% затвердженої судом кредиторської заборгованості «Азмола», що дозволило компанії очолити комітет кредиторів і надалі ініціювати визнання цього підприємства банкрутом.

Таке рішення, - як писала «ДС», - Господарський суд Запорізької області ухвалив у квітні 2015 року, майже одночасно з оголошенням Фондом держмайна конкурсу з відбору керівника підприємства. ФДМУ подав апеляцію на цей вердикт. Уже в липні 2015 р Донецький апеляційний госпсуд скасував рішення про банкрутство «АЗМОЛу», а у вересні його вердикт залишив в силі Вищий господарський суд. У лютому 2016 року Верховний Суд України скасував вердикти апеляційної і касаційної інстанцій, залишивши в силі квітневе рішення. Таким чином, суд повністю розв'язав руки ліквідатору «АЗМОЛу» (з березня 2016 р ним став арбітражний керуючий Сергій Персюк), який став готувати аукціон з продажу майна, що належить державі. Перший з них був оголошений на початку липня і завершився безрезультатно (на нього не було подано жодної заявки), а ось другий, на якому вже можна було знижувати стартову ціну, виявився успішним. В результаті належить державі «АЗМОЛ», залишившись без майна, перетворився в «пустушку», від якої тепер ФДМУ буде нереально позбутися.

Джерело: Арбітражнік.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.8%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.4%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.5%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%