Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
29.39967
RUR/UAH
0.46675
USD/UAH
26.26612
BTC/UAH
2548.1459
 

Слідами Порошенка: американців теж чекають блокування сайтів

П'ятниця, 19 травня 2017 17:25

Керівництво Сполучених Штатів зробило крок назустріч можливим блокуванням сайтів

Комісія по зв’язку США проголосувала 2-1, щоб почати процес усунення правил мережевого нейтралітету. Принцип мережевого нейтралітету передбачає зобов’язувати провайдерів давати користувачам доступ до будь-яких ресурсів незалежно від змісту, і не дозволяє провайдерам виділяти або навпаки блокувати будь-якої веб-сайт або продукт.

Про це пише Politeka посилаючись на рішення Федеральної комісії зі зв’язку США.

Комісія планує приймати зауваження по нейтралітету до 16 серпня, а потім прийняти остаточне рішення через деякий час.

Правила повного нейтралітету були затверджені в лютому 2015 року, коли республіканці ще були в меншості комісії. Сьогодні, глава Аджіт Пай і його колега – республіканець Майкл О’ріллі проголосували на користь плану щодо усунення правила в той час як демократ Мігнон Клайберн проголосував, щоб зберегти його.

«Інтернет не зламався в 2015 році, коли ще не було подібних правил”, – заявляє Пай.

Варто відзначити, що паю призначив Дональд Трамп прекрасно знаючи, що зв’язківця відкрито називали ворогом мережевого нейтралітету.

На даний момент мережевий нейтралітет в США діє завдяки постанові комісії із зв’язку від 26 лютого 2015 року, згідно з яким телекомунікаційні компанії прирівнюються до громадських лініях зв’язку і підпадають під дію вищезгаданого Розділу II Закону «Про комунікаціях». Це дало комісії змогу повернути до життя Указ про вільний інтернеті (Open Internet Order), прийнятий у 2010 році та встановив в той момент мережевий нейтралітет.

Застосування Розділу II до інтернет-провайдерам заборонило їм організовувати канали швидкого доступу до окремих ресурсів за додаткову плату, що стягується з користувачів або з власників цих ресурсів. Мережевий нейтралітет в США вимагає, щоб будь-який трафік оброблявся провайдерами однаково, без розстановки пріоритетів. Таким чином, компанії не мають права, наприклад, стягувати з користувачів окрему плату за доступ до популярних сайтів на додаток до стандартного пакету послуг доступу в інтернет.

Правильно ли критиковать свою страну, если вы из нее уехали?

Да, у нас свобода слова - 51.6%
Нет, совесть нужно иметь - 42.6%
Затрудняюсь ответить - 5.7%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 42.9%
Нет, рано нам - 39.8%
Кому нужно, давно пользуются - 12.8%
Мне все равно - 3.8%