Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.51550
RUR/UAH
0.41981
USD/UAH
26.31554
BTC/UAH
6102.3013
 

У тендерні закупівлі «Укрзалізниці» знову намагаються втрутитися брати Дубневичі, – ЗМІ

Середа, 11 жовтня 2017 20:43

Тендери «Укрзалізниці» знову стала вигравати компанія «Корпорація «КРТ», яка належить братам Ярославу і Богдану Дубневичі.

Про це повідомляють Podrobnosti.ua в ТВ-сюжеті «Укрзалізниця» втрачає мільярди гривень на підставних тендерах», передае «24 канал».

Після призначення Михайла Костюка головою «Укрзалізниці» фірма Дубневичів протягом 2009 року виграла низку тендерів залізниці на суму 1,37 млрд грн. У 2010 році компанія отримала підряди щонайменше на 900 млн грн. Після звільнення Костюка з «Укрзалізниці» на початку 2011 року компанія Дубневичів не виграла жодного суттєвого тендеру залізниці. Але, як пишуть Podrobnosti.ua, «Корпорація «КРТ», яку пов'язують з одіозними львівськими олігархами, а зараз вже і народними депутатами Ярославом і Богданом Дубневичами, виграє всі тендери на виготовлення запчастин для ремонту шляхів. Хоча вартість у їх конкурентів, наприклад, у АТ «Механіка», менше приблизно на 35-40 відсотків.

«Створюється ситуація, що власники цієї виробничої компанії дуже близькі до Верховної Ради, а саме є депутатами. Тут неправильно сказати власники, швидше за кінцеві бенефіціари, тому що власники завжди там приховані. Їх подивитися не можна, хоча в останньому тендері бере участь КРТ, де власниками є пов'язані особи з нардепами. І це чітко видно з єдиного реєстру. Це незважаючи на те, що Ярослав Дубневич в ЗМІ заявив, що підприємство КРТ їм не підкоряється і воно передано в управління якимось там структурам», – сказав Віталій Руденко, директор АТ «Механіка».

За інформацією Podrobnosti.ua, на даний момент в НАБУ розслідують близько 20 справ за фактом корупції в «Укрзалізниці». Серед них і фірми, що стосуються «КРТ». Вчора в ЗМІ з'явилася інформація, що свідок у цій справі навіть попросив захисту у детективів, оскільки боїться за своє життя. Цю інформацію, як і те, на якій стадії зараз знаходиться розслідування, і хто є фігурантами – в НАБУ обіцяли прокоментувати через кілька днів.

Зі свого боку, як прокоментували в прес-службі компанії, нове керівництво «Укрзалізниці» підтримує розслідування НАБУ, оскільки має намір очистити тендери від корупційної складової.

Корупція в держзакупівлі, за словами глави УЗ Євгена Кравцова, не тільки гальмує реформи, а й негативно впливає на бюджет «Укрзалізниці». І з такою ситуацією її керівництво миритися не має наміру. Тому ведеться постійна робота з удосконалення електронних торгів, спрощення процедури закупівель і їх відкритості і прозорості.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.4%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 23.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 23.2%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.1%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 50.6%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 17.5%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 12.5%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 11.9%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 6.9%