Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.23536
RUR/UAH
0.45062
USD/UAH
26.23718
BTC/UAH
3581.8622
 

Експерт із США оцінив реформи в судовій системі України

Середа, 06 вересня 2017 18:34

У 2014 році президент України Петро Порошенко почав «широкомасштабні реформи», приділяючи особливу увагу судовій системі країни, пише колишній співробітник міністерства юстиції США Ллойд Грін у блозі на сайті видання The Hill, передає «Кореспондент».

За його словами, судова реформа в Україні всерйоз почалася в 2015 році і була спрямована на відновлення довіри українців до цієї гілки влади. На думку Гріна, останні зміни, зокрема надання суддям гарантії довічного призначення на посаду та обмеження їх імунітету перед звинуваченнями у зловживанні службовим становищем, «ставлять українську судову систему в ряд із найкращими міжнародними практиками».

Екс-співробітник Мін'юсту США відзначає, що в рамках судової реформи в Україні була створена незалежна від парламенту, уряду і президента Вища рада правосуддя. В кінці 2016 року в Україні почали працювати над створенням нового Верховного Суду, члени якого вперше будуть призначені на підставі результатів конкурсу, проведеного незалежним органом - Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Грін підкреслює, що влада України доклала «великих зусиль», щоб процес відбору суддів Верховного Суду був максимально прозорим.

Він не згоден з думкою, що реформи в країні йдуть занадто повільно, і їх недостатньо, скоріше, навпаки, в Україні постійно з'являються нові ініціативи в області реформ, у тому числі, судової.

«Хоча ще чекає багато роботи, українці знають, що зараз судова система країни набагато справедливіша, компетентніша і ефективніша, ніж будь-коли. Україна знаходиться на правильному шляху до побудови неупередженої, незалежної судової системи», - резюмує Ллойд Грін.

В Украине предлагают ввести «драконовские» штрафы за выброс мусора вне урны. Я - …

Абсолютно «за»! Надо бы и уголовную ответственность ввести за такое - 53.5%
Поддерживаю идею, но штрафы должны быть вменяемыми - 27.1%
Против штрафов. Нарушителей надо наказывать уборкой улиц и сбором мусора - 18.1%
Против. Те, кто мусорят, все равно платить не будут - 0.6%
Пока не определился - 0.6%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 48.4%
Нет, рано нам - 35.9%
Кому нужно, давно пользуются - 11.1%
Мне все равно - 3.6%