Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
32.41795
RUR/UAH
0.45838
USD/UAH
26.35391
BTC/UAH
7851.9115
 

Обленерго зобов’язали платити українцям за відключення електрики - юрист

П'ятниця, 22 грудня 2017 21:43

Українські обленерго повинні відшкодовувати людям і підприємствам збитки за відсутність світла.

Споживачу достатньо виконати лише одну умову – не мати боргів, вчасно оплачувати рахунки. Все інше вже турбота компанії-енергопостачальника, інформує Finance.ua.

Вона мусить справлятися з усіма технічними проблемами і безперебійно надавати електроенергію. Якщо вона цього не робить або робить з перебоями, то зобов’язана сплатити неустойку – у розмірі двократної вартості непоставленої електроенергії. А також відшкодувати збитки, якщо вони були, і моральну шкоду.

Про це йдеться в правовій позиції Верховного суду у справі №6-73цс17. Її виграла приватна особа у Миколаївобленерго.

«Люди нечасто судяться з постачальниками електроенергії – вони не дуже великі споживачі, і збиток у тих же квартир невеликий. Хоча є і винятки з правил, наприклад, у випадку з приватними будинками. Де не тільки платять за світло по кілька тисяч гривень, але ще і дороге обладнання можуть втратити через збої в постачаннях електроенергії. Маю на увазі не тільки згорілий холодильник або посудомийну машину, а й котел, що опалює будинок. Такий агрегат в залежності від виробника і потужності може коштувати і 20 тисяч гривень. І не кожна людина з легкістю зможе купити собі новий, тому і буде оформляти спочатку претензію на постачальника електрики, а якщо він по ній відмовиться платити, то і в суд піде», – зазначив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Юристи визнають, що без судів вітчизняні обленерго дуже рідко погоджуються відшкодовувати споживачам збитки, які виникли через перебої зі світлом. Тому судові позови – вимушений захід.

До них вдаються і промислові споживачі, які набагато більше втрачають, коли залишаються без електроенергії.

Вітчизняні суди по-різному реагують на позови споживачів електроенергії. Юристи запевняють, що мало не за всіма позовами з фізособами рішення виносяться на користь людей, а ось підприємству виграти набагато складніше. Кажуть, що судді беруть до уваги суми претензій, і намагаються не вводити в великі збитки енергетиків. Особливо, якщо йдеться про державні обленерго.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 26.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 19.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 7.1%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 3.2%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 55.1%
Нет, рано нам - 28.7%
Кому нужно, давно пользуются - 12.5%
Мне все равно - 3.1%