Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Виправляємо помилку в коді згідно з УКТ ЗЕД або ДКПП у податковій накладній

П'ятниця, 30 листопада 2018 14:27

Податківці нагадали, що номенклатура товару та код УКТЗЕД (ДКПП) повинен відповідати первинним документам. А також надали роз’яснення щодо складання РК у разі якщо такий код у податковій накладній був зазначений з помилкою, пише Дт-Кт.

Податківці в індивідуальній консультації від 15.11.2018 р. №4836/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали, що податкова накладна за операцією з постачання товарів чи послуг повинна складатися і реєструватись в ЄРПН з дотримання правил, встановлених ПКУ. А саме за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахунок авансу в рахунок вартості товарів чи послуг, постачання яких буде здійснюватися у майбутніх звітних періодах.

При цьому у податковій накладній назва товарів чи послуг (номенклатура) та код УКТ ЗЕД/ДКПП повинні відповідати первинним документам та договору на постачання таких товарів чи послуг.

Своєю чергою, відповідно до п. 201.10 ПКУ помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Водночас згідно з п. 44.1 ПКУ платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами.

Відповідно до цього податківці у коментованій консультації зазначають , що податкова накладна, у якій допущено помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію, а тому не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту (у тому числі у разі, якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН). Авиабилеты по низким ценам от надёжных авиакомпаний на airlines.aero Покажем недорогие авиабилеты на соседние даты. А на странице билета вы найдёте информацию о багаже, обмене и возврате авиабилета.

Якщо ж було допущено таку помилку, то податківці, спираючись на п. 192.1 ПКУ, вказують, що платник податку має право скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування, який буде підставою для віднесення суми ПДВ до податкового кредиту для покупця.

Отже, якщо покупець відобразив в декларації ПК за податковою накладною, в якій було допущено помилку в УКТ ЗЕД, він має подати уточнюючий розрахунок до такої декларації, в якому має зменшити суму ПК з податковою накладною з помилкою. Включити ж суму ПДВ за такою податковою накладною він має право лише у періоді реєстрації РК для виправлення такої помилки.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%