Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.19265
RUR/UAH
0.44669
USD/UAH
26.47708
BTC/UAH
7772.8965
 

Павло Розенко: Закон про державну підтримку кінематографії дає шанс показати Україну всьому світові

Четвер, 18 травня 2017 11:00

Кабінет Міністрів України на одному з найближчих засідань затвердить план реалізації Закону України «Про державну підтримку кінематографії України».

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ході наради з питань державної підтримки кінематографії.

«Верховна Рада України прийняла цілу низку документів, які формують основу змін, реформ, нових підходів в системі культури, і безумовно одним із таких проривних документів є прийнятий 23 березня цього року Закон України «Про державну підтримку кінематографії України». Це без перебільшення історична подія для української кіногалузі і культури в цілому», - сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр зазначив, що ухваленню Закону передувала надзвичайно складна робота. «І щоб реалізувати цей законопроект, нам потрібно внести зміни щонайменше до трьох Законів України і понад 40 нормативних актів Кабінету Міністрів і Міністерства культури, - відзначив Віце-прем’єр. - До кінця липня всі зміни мають бути внесені.

Це дуже серйозне завдання, і я просив би всіх тих, хто активно підтримував прийняття законопроекту, так само активно долучитися до формування нової нормативної бази. Сподіваюся, що і команда Мінкультури спільно і з Держкіно, і з кінематографістами зможуть швидко і оперативно розробити необхідні зміни до чинної нормативно-правової бази, щоб закон запрацював у повному обсязі».

Він підкреслив, що ухвалені рішення – «це лише перший крок». «Ухваливши цей доленосний законопроект, ми отримали тільки шанс. І зараз ми маємо використати всі можливості, щоб реалізувати цей шанс. Закон нам дав можливість насамперед змінити картинку сприйняття нашої країни в усьому світі. Безумовно, картинка України сьогодні не надто яскрава. Україну знають як країну, яка пережила Чорнобиль, як країну, у якій зараз тривають військові дії, Україну сприймають через Голодомор, репресії… Так, це частина нашої історії, але у нас сьогодні є можливість доповнити картину України більш світлими і позитивними історіями, які також можуть зачепити серце і душу всього світу. І у нас такі позитивні приклади цього є», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що саме через позитивне сприйняття України весь світ може зрозуміти, в тому числі, і чому українці так відважно зі зброєю в руках борються за свою ідентичність і свою незалежність. «Ми не маємо проґавити цей шанс», - підкреслив Павло Розенко.

В Украине предлагают ввести «драконовские» штрафы за выброс мусора вне урны. Я - …

Абсолютно «за»! Надо бы и уголовную ответственность ввести за такое - 54.7%
Поддерживаю идею, но штрафы должны быть вменяемыми - 28.1%
Против штрафов. Нарушителей надо наказывать уборкой улиц и сбором мусора - 14.8%
Против. Те, кто мусорят, все равно платить не будут - 1.3%
Пока не определился - 0.5%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 51%
Нет, рано нам - 33.3%
Кому нужно, давно пользуются - 12%
Мне все равно - 3.1%