Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

Чи може ФО - арбітражний керуючий бути платником єдиного податку

Середа, 11 липня 2018 13:17

Арбітражний керуючий - фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з-поміж осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України (абз . 2 ч. 1 ст. 1 Закону України від 14.05.1992 р № 2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), пише buhgalter911.

Арбітражні керуючі є суб'єктами незалежної професійної діяльності (ч. 1 ст. 4 Закону № 2343).

Згідно абз. 2 п.п. 14.1.226 ПКУ незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів , бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не явля ться працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більше чотирьох фізичних осіб.

Пунктом 291.3 ПКУ визначено, що вибрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа - підприємець.

Виходячи з викладеного, фізична особа, яка здійснює діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), не може бути підприємцем у межах такої діяльності та вибрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), бути підприємцем і здійснювати іншу підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

За матеріалами Категорія 107.01 «З.ІР.»

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.7%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24.8%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.2%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.9%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 34.9%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 31.7%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 27%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 4.8%