Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

"Настав час радикальних рішень" - інтерв'ю з головою Держфіскальної служби Ігорем Білоусом

Добавлено : Дата: в разделе: Блоги

Ще вчора успішний інвестиційний банкір, який працював з найбільш резонансними угодами на вітчизняному ринку, а зараз Голова нещодавно створеної Державної фіскальної служби України Ігор Білоус є одним з найбільш обговорюваних українських чиновників. Що змінилося у одному з найвідповідальніших відомств у структурі виконавчої влади України та як команда Білоуса збирається боротися з цілою армією корупціонерів у сфері оподаткування? Чому революційні та рішучі дії головного податківця країни у одних викликають шок та шквал критики, а у інших – відверте захоплення та підтримку?

Про все це, а також про плани реформування української податкової системи, найбільш резонансні фіскальні нововведення останнього часу та про перспективи перетворення України на державу з європейською моделлю оподаткування з Ігорем Білоусом вдалося поспілкуватися журналу «Незалежний АУДИТОР».

«Наша мета – запровадити європейську модель фінансового контролю» - відмічає Ігор Олегович на початку інтерв’ю. За його словами, ця модель передбачає поєднання контрольно-перевірочних функцій та функцій досудового розслідування. Окрім того, створення Державної фіскальної служби – це крок до утвердження в Україні легального бізнесу – впевнений Білоус.

Також чиновник пояснив декілька найбільш резонансних та суперечливих рішень, які нещодавно були прийняті Держфіскальною службою. Зокрема він розповів про введення нового підходу до адміністрування податку на додану вартість:

«Якщо говорити просто про складне, то можна сказати, що полягає цей метод у тому, що жоден продавець не зможе виписати покупцеві податкову накладну у разі якщо у нього, по-перше, не вистачає податкового кредиту від його постачальників та, по-друге, немає достатньої кількості грошей на ПДВ-рахунку» - зазначив Білоус.

Не оминув голова ДФС також і найбільш наболілого питання для українського суспільства – проблеми корупції. У фіскальній службі вважають, що боротися з корупціонерами можна, зокрема шляхом перевірки найбільш відповідальних чиновників за допомогою детектора брехні.
Втім за переконанням Білоуса боротьба держави з корупціонерами більш ефективною тільки у разі, якщо самі підприємці будуть активніше співпрацювати з органами державної влади.

«Нашим підприємцям треба не бідкатись на свавілля податкових інспекторів на місцях, а займати активну позицію, повідомляти відповідні служби в територіальних органах або в центральному апарату Державної фіскальної служби про факти неправомірних або корупційних дій з боку її співробітників та вимагати вжиття заходів реагування у встановленому законом порядку» - підкреслив чиновник.

Наприкінці розмови Ігор Олегович розповів нам про країни досвід яких міг би знадобитися Україні під час реформування власної системи оподаткування.

«Я вважаю, що найбільш корисним для України може стати дослідження системи оподаткування Грузії та Сінгапуру. Сінгапур займає перше місце у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, Грузія – восьме. В Сінгапурі застосовується однорівнева система оподаткування прибутку компаній, тобто заплативши податок з прибутку компанії, акціонер отримує дивіденди, звільнені від подальшого оподаткування. Також передбачені пільги в оподаткуванні для новостворених компаній протягом перших трьох років ведення діяльності. Усі ці напрацювання слід взяти до уваги також і нам» - відзначив він.

Повну версію інтерв’ю з головою Державної фіскальної служби Україні Ігорем Білоусом читайте у рубриці «PERSONALITY» вересневого номеру журналу «Незалежний АУДИТОР»

0
Для добавления и просмотра комментариев войдите сначала на сайт с именем пользователя и паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%