Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.97245
RUR/UAH
0.42298
USD/UAH
26.12555
BTC/UAH
8850.2523
 

Росія має намір списати борги кримчан перед українськими банками

Понеділок, 17 липня 2017 18:51

У п’ятницю Держдума Росії прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів жителів анексованого Криму перед українськими банками (422-ФЗ). Про це повідомляє російське видання «Комерсант», передає РБК-Україна.

Законопроект наділяє Фонд захисту вкладників (ФЗВ) правом реструктуризації боргу аж до прийняття рішення про його списання, якщо для цього є підстави. Сам ФЗВ перейде в розпорядження самопроголошених «влади» півострова, при цьому Агентство по страхуванню внесків (АСВ), яка зараз володіє ФЗВ, повинна буде перерахувати у фонд 1,5 млрд рублів невитраченого майнового внеску.

422-ФЗ був прийнятий в кінці 2015 року. Він визначив порядок погашення боргів кримчан перед українськими банками, покинули півострів. Згідно з документом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при ФЗВ російські компанії, які придбали борги українських банків.

На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили більше 1 млрд рублів боргів. При цьому, згідно з проектом конкретні правила, які будуть визначати відносини фонду та позичальників, пропонується передати на рівень Криму і Севастополя.

У свою чергу місцеві влади», стверджує «Комерсант», готують свій проект, згідно з яким борг або частину боргу до 5 млн рублі підлягає безумовному списанню. Що стосується заборгованості, що перевищує цю суму, то передбачається наділити раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн рублів за обставинами, що мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати вельми пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості загаситься 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.1%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 22.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 21.5%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 7%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.6%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 56.4%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 14.1%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 11.5%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 9%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 7.7%