Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
33.40801
RUR/UAH
0.47900
USD/UAH
27.07295
BTC/UAH
10415.7858
 

Росія має намір списати борги кримчан перед українськими банками

Понеділок, 17 липня 2017 18:51

У п’ятницю Держдума Росії прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів жителів анексованого Криму перед українськими банками (422-ФЗ). Про це повідомляє російське видання «Комерсант», передає РБК-Україна.

Законопроект наділяє Фонд захисту вкладників (ФЗВ) правом реструктуризації боргу аж до прийняття рішення про його списання, якщо для цього є підстави. Сам ФЗВ перейде в розпорядження самопроголошених «влади» півострова, при цьому Агентство по страхуванню внесків (АСВ), яка зараз володіє ФЗВ, повинна буде перерахувати у фонд 1,5 млрд рублів невитраченого майнового внеску.

422-ФЗ був прийнятий в кінці 2015 року. Він визначив порядок погашення боргів кримчан перед українськими банками, покинули півострів. Згідно з документом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при ФЗВ російські компанії, які придбали борги українських банків.

На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили більше 1 млрд рублів боргів. При цьому, згідно з проектом конкретні правила, які будуть визначати відносини фонду та позичальників, пропонується передати на рівень Криму і Севастополя.

У свою чергу місцеві влади», стверджує «Комерсант», готують свій проект, згідно з яким борг або частину боргу до 5 млн рублі підлягає безумовному списанню. Що стосується заборгованості, що перевищує цю суму, то передбачається наділити раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн рублів за обставинами, що мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати вельми пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості загаситься 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.4%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 29.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 15.2%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 7.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 54.4%
Нет, рано нам - 28.8%
Кому нужно, давно пользуются - 12.9%
Мне все равно - 3.2%