Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
USD/UAH
27.45000
EUR/UAH
32.35000
RUR/UAH
0.35700
BTC/UAH
11269.3992
 

Іноземні інвестиції в економіку Алмати за рік зросли на 24%

П'ятниця, 30 листопада 2018 11:52

За 10 років іноземні інвестиції в Алмати склали 3,5 млрд доларів. Про це аким Алмати Бауиржан Байбеков розповів в ході щорічного міжнародного інвестиційного форуму Almaty Invest, передає кореспондент МІА «Казінформ», пише kapital.kz.

Бауиржан Байбеков зазначив, що в рамках попередніх п'яти форумів була підписана понад 40 меморандумів на 1 млрд доларів, з яких реалізовано 12 проектів на 400 млн доларів.

«Алмати - один з найбільш розвинених мегаполісів в Центральній Азії з економікою об'ємом в 35 млрд доларів. За роки незалежності економіка мегаполісу збільшилася в 100 разів. Місто формує п'яту частину ВВП і чверть податків країни. У місто активно інвестують міжнародні компанії. За 10 років залучено інвестицій на 22,2 млрд доларів, в тому числі іноземних 3,5 млрд доларів. Цього року інвестиції зросли на 21%, в тому числі на 24% - іноземні », - сказав акім Алмати Бауиржан Байбеков.

Яким також підкреслив, що 86% економіки міста складають торгівля та послуги. «Внесок малого і середнього бізнесу складає більш як 40%, тобто це не залежить від нафти стійка економіка. Тут базується третину найбільших компаній-платників податків Казахстану, більш як 30 транснаціональних компаній, 90% головних офісів банків, 43% спільних підприємств і великі міжнародні організації. Нещодавно відкрито нову будівлю хаба для 14 спеціалізованих агентств ООН », - сказав Бауиржан Байбеков.

Глава Алмати також додав, що у своєму розвитку спирається на глобальне бачення в реалізації локальних реформ і орієнтований на кращі світові практики, в тому числі Цілі сталого розвитку ООН і стандарти ОЕСР. Спільно з ПРООН та французькою компанією Systra розроблена комплексна транспортна реформа, з американською компанією IDC - концепція Smart Almaty. Розробка майстер-плану міста здійснюється за підтримки канадсько-американської компанії HATCH.

У форумі Almaty Invest беруть участь понад 500 делегатів з різних країн світу. Серед гостей відомі політики, світові та казахстанські бізнес-лідери, керівники інвестиційних корпорацій, фінансових інститутів і міжнародних організацій.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.8%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.8%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.1%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.3%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.5%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%