Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.25567
RUR/UAH
0.44437
USD/UAH
26.49909
BTC/UAH
7636.4195
 

Назарбаєв порівняв фінанси казахстанських компаній і західних стартапів

Середа, 13 вересня 2017 14:15

Найбільші казахстанські виробничі компанії відстають у впровадженні цифрових технологій і за фінансовими показниками від західних стартапів. Сильно відстає казахський бізнес і по продуктивності праці. Таку думку на республіканській нараді з цифровізації висловив Президент РК Нурсултан Назарбаєв, передає Today.kz.

"Ми хвалимося тим, що на виробництві електровозів у нас продуктивність на одного працівника 100 тисяч доларів - ми говоримо:" Як це здорово, близького в інших галузях немає ". У найкращих компаніях - ENRC і" Казахмис "- продуктивність 40-50 тисяч, і ми вважаємо, що це здорово. Але це зовсім не те - якщо подивитися, у них працює по 50-100 тисяч осіб. Цифровизация, я думаю, абсолютно змінить це положення. 50-60 тисяч доларів (продуктивність на людину - Прим. автора) - це, наприклад, в 45 разів менше, чому у Facebook. Що говорити про інших ? " - сказав Глава держави.

Так само, за словами Назарбаєва, справи йдуть і в сфері стартапів. Найрозвиненіший парк інноваційних технологій "Алатау" за 2016 рік отримав прибуток у 20 мільярдів тенге, але ця сума в 38 тисяч разів менше, ніж зростання капіталізації криптовалюти Ethereum.

"Я все це розповідаю не для того, щоб себе розкритикувати. Я говорю про те, до яких цілей ми в цілому повинні прагнути. Створювати треба такі стартапи в Казахстані. Ми повинні домогтися стрибка. На досягнення потрапити в 30 найбільш розвинених держав вся економіка Казахстану працює. Але ми говорили, що для цього потрібне зростання економіки не менше 5-6 відсотків щорічно ", - додав Назарбаєв.

Однак цифровізація, на думку казахстанського лідера, вносить корективи й в ці плани.

"Ми не думали, коли приймали програму" Казахстан - 2050 », про цифровізації. Зараз треба говорити не про зростання в 5-6 відсотків, а про більш високоме зростання. Ось тоді буде діло. Потрібні витрати для цього, але їх потрібно співвідносити з результатами ", - підсумував Назарбаєв.

Також в ході наради Президент країни відправив проект програми "Цифровий Казахстан" на доопрацювання. Річ у тому, що розробники не прорахували економічний ефект від її реалізації.

В Украине предлагают ввести «драконовские» штрафы за выброс мусора вне урны. Я - …

Абсолютно «за»! Надо бы и уголовную ответственность ввести за такое - 54.4%
Поддерживаю идею, но штрафы должны быть вменяемыми - 28.2%
Против штрафов. Нарушителей надо наказывать уборкой улиц и сбором мусора - 15%
Против. Те, кто мусорят, все равно платить не будут - 1.3%
Пока не определился - 0.5%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 51.1%
Нет, рано нам - 33.3%
Кому нужно, давно пользуются - 11.8%
Мне все равно - 3.1%