Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.74833
RUR/UAH
0.42558
USD/UAH
26.07116
BTC/UAH
7459.1732
 

Назарбаєв порівняв фінанси казахстанських компаній і західних стартапів

Середа, 13 вересня 2017 14:15

Найбільші казахстанські виробничі компанії відстають у впровадженні цифрових технологій і за фінансовими показниками від західних стартапів. Сильно відстає казахський бізнес і по продуктивності праці. Таку думку на республіканській нараді з цифровізації висловив Президент РК Нурсултан Назарбаєв, передає Today.kz.

"Ми хвалимося тим, що на виробництві електровозів у нас продуктивність на одного працівника 100 тисяч доларів - ми говоримо:" Як це здорово, близького в інших галузях немає ". У найкращих компаніях - ENRC і" Казахмис "- продуктивність 40-50 тисяч, і ми вважаємо, що це здорово. Але це зовсім не те - якщо подивитися, у них працює по 50-100 тисяч осіб. Цифровизация, я думаю, абсолютно змінить це положення. 50-60 тисяч доларів (продуктивність на людину - Прим. автора) - це, наприклад, в 45 разів менше, чому у Facebook. Що говорити про інших ? " - сказав Глава держави.

Так само, за словами Назарбаєва, справи йдуть і в сфері стартапів. Найрозвиненіший парк інноваційних технологій "Алатау" за 2016 рік отримав прибуток у 20 мільярдів тенге, але ця сума в 38 тисяч разів менше, ніж зростання капіталізації криптовалюти Ethereum.

"Я все це розповідаю не для того, щоб себе розкритикувати. Я говорю про те, до яких цілей ми в цілому повинні прагнути. Створювати треба такі стартапи в Казахстані. Ми повинні домогтися стрибка. На досягнення потрапити в 30 найбільш розвинених держав вся економіка Казахстану працює. Але ми говорили, що для цього потрібне зростання економіки не менше 5-6 відсотків щорічно ", - додав Назарбаєв.

Однак цифровізація, на думку казахстанського лідера, вносить корективи й в ці плани.

"Ми не думали, коли приймали програму" Казахстан - 2050 », про цифровізації. Зараз треба говорити не про зростання в 5-6 відсотків, а про більш високоме зростання. Ось тоді буде діло. Потрібні витрати для цього, але їх потрібно співвідносити з результатами ", - підсумував Назарбаєв.

Також в ході наради Президент країни відправив проект програми "Цифровий Казахстан" на доопрацювання. Річ у тому, що розробники не прорахували економічний ефект від її реалізації.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.3%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 24.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 21.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.5%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.3%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 51.6%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 16.1%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 12.1%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 12.1%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 7.3%