Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.51550
RUR/UAH
0.41981
USD/UAH
26.31554
BTC/UAH
6102.3013
 

Міллер назвав вигоду від розриву контрактів «Газпрому» з «Нафтогазом»

Вівторок, 13 березня 2018 14:54

"Газпром" розриває контракти з "Нафтогазом", щоб, в тому числі, уникнути майбутніх штрафів за транзит через Україну менш як 110 мільярдів кубометрів на рік, заявив глава російського газового холдингу Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим, пише РИА Новости.

Стокгольмський арбітраж в грудні та лютому виніс рішення у спорах "Газпрому" і "Нафтогазу" щодо контрактів на постачання і транзит газу відповідно, зобов'язавши в результаті російську компанію виплатити української 2,56 мільярда доларів. "Газпром" заявив, що дані рішення створили дисбаланс на користь Києва, у зв'язку з чим він з одного боку оскаржить їх, з іншого боку - має намір розірвати самі контракти через цей же суд. П'ятого березня "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів.

"За рішенням арбітражу "Газпром" має заплатити "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів. Але з розумінням того, що НАК "Нафтогаз України" відразу ж зробила заяву про те, що за майбутні 2018-2019 роки, до кінця дії контракту, НАК "Нафтогаз України" на підставі рішення Стокгольмського арбітражу стягне ще штрафи з нас, і ми будемо змушені заплатити ще кілька мільярдів доларів ... Звичайно ж, в таких умовах для нас ці контракти стають економічно неефективними, недоцільними з економічної точки зору ", - пояснив Міллер.

"Нафтогаз" домагався в суді компенсації за недопостачання обсягів газу по транзиту, заявляючи, що, згідно з контрактом, мінімальний обсяг газу, який "Газпром" повинен транспортувати через територію України, становить 110 мільярдів кубометрів газу на рік, проте реально він був менше. Стокгольмський арбітраж прислухався до цього доводу, стягнувши з "Газпрому" на користь "Нафтогазу" 4,637 мільярда доларів компенсації за недопостачання газу на транзит. З урахуванням попереднього рішення (за контрактом на постачання газу) російська компанія повинна виплатити менше - 2,56 мільярда доларів.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.4%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 23.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 23.2%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.1%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 50.6%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 17.5%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 12.5%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 11.9%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 6.9%