Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.54334
RUR/UAH
0.42112
USD/UAH
26.23323
BTC/UAH
6227.4697
 

Банкіри спрогнозували, як вплине зниження облікової ставки на депозитний і кредитний ринок

Понеділок, 29 травня 2017 09:55

Зниження облікової ставки до 12,5 відсотків річних сприятиме поступовому зниженню депозитних і кредитних ставок, вважають банкіри,пише Finance.UA.

“При стабільному курсі гривні та фінансовій підтримці країни міжнародними фінансовими організаціями на ринку складаються умови для зниження депозитних і кредитних ставок слідом за зменшенням ставки рефінансування. У найближчі місяці ставки можуть знизитися на 1-1,5 п.п. і скласти по депозитах 11-12% річних, по кредитах юридичним особам 15-18% річних. Основними драйверами зниження ставок стане процентна політика держбанків”, – сказав голова правління РВС Банку Владислав Кравець.

Директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний вважає, що в зв’язку зі зниженням облікової ставки на 0,5% істотних змін на депозитному ринку не відбудеться.

“Динаміка базової ставки має лише опосередковане значення для кредитної політики банків, в той час як безпосередньо впливає на прибутковість по банківських депозитах. Тому піввідсоткове зниження може пропорційно позначитися і на депозитній політиці українських фінустанов. Але враховуючи, що ставки по вкладах населення і без того щомісяця знижуються в середньому на 0,5%, ніяких кардинальних змін на депозитному ринку ми не очікуємо. Рівень ліквідності, який вже накопичили банки, дозволяє йти від дорогого залучення ресурсу. А це, в свою чергу, впливає на зниження ставок по кредитах, що, безумовно, позитивно для економіки України”, – сказав експерт.

Голова правління Ідея Банку Михайло Власенко зазначив, що зменшення депозитних ставок буде опосередковано сприяти пожвавленню кредитування.

“Зниженням облікової ставки НБУ стимулює банки знижувати процентні ставки залучення депозитів з ринку. В умовах переліквідності комерційні банки зайву гривневу ліквідність розміщують в депозитні сертифікати НБУ, вартість яких відповідає обліковій ставці. Таким чином, не маючи інших інструментів розміщення, крім кредитування, банки змушені будуть знижувати процентні ставки по депозитах. Щодо кредитування – формуючи дешевший за вартістю ресурс, під дією зниження облікової ставки, банки, в першу чергу, зможуть надавати кредити за більш доступною ціною. І друге – будуть змушені активізувати кредитування як основне джерело доходів”, – сказав банкір.

Голова правління Укрсоцбанку Тамара Савощенко вважає, що швидкого зниження депозитних ставок не відбудеться.

“Зниження облікової ставки, безумовно, спричинить зниження ставок по депозитах, проте це не відбудеться швидко, та й зниження буде незначним. По-перше, тому що саме зниження облікової ставки було не таким значним, а по-друге, практично всі банки, включаючи державні, не так давно знизили ставки по депозитах, і зараз зусилля банків спрямовані на стабілізацію депозитних портфелів, бо перший квартал показав відтоки депозитів у багатьох гравців на ринку”, – сказав вона.

Разом з тим банкіри прогнозують зниження облікової ставки до 9-11% до кінця 2017 року.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.1%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 23.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 23%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.3%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.2%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 53.5%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 16%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 11.8%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 10.7%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 7.5%