Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

АМКУ оштрафував фармкомпанію і двох дистриб’юторів на 140 млн грн

Вівторок, 14 листопада 2017 18:53

Компанії продавали ліки таким чином, щоб обмежити продаж дешевих аналогів.

Антимонопольний комітет України оштрафував фармацевтичну компанію Санофі-Авентіс Україна і дистрибюторів БаДМ і Оптима-Фарм на загальну суму 139,094 млн грн за поставки лікарських засобів, які здійснювалися в 2010 - 2011 рр, інформує «Кореспондент».

Про це у себе в Facebook повідомила державний уповноважений АМКУ Світлана Панаїотіді.

За її словами, Санофі-Авентіс Україна, яка виступає єдиним імпортером лікарських засобів Sanofi, оштрафована на 69,547 млн ​​грн, а фармацевтичні дистриб'юториБаДМ - на 28,788 млн грн і Оптима-Фарм - на 40,759 млн грн.

Панаїотіді зазначила, що розслідуванням, яке тривало кілька років, встановлено, нібитоСанофі-Авентіс Україна в 2010 - 2011 рр. імпортувала в країну 174 лікарських засобів виробництва групи Sanofi, 27 з яких не мали аналогів, 147 мали аналоги інших виробників.

Лікзасоби Sanofi, зокрема, були призначені для лікування аритмії, епілепсії, цукрового діабету, серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Панаїотіді підкреслила, що ці три компанії у свої договори купівлі-продажу ввели спеціальні умови продажів і надання знижок, стимулюючи дистрибуцію лікарських засобів, які давно втратили патентний захист і мають багато замінників, і, таким чином, обмежуючи продажу лікзасобів, які не мають або мають обмежену кількість замінників.

"АМКУ виходив з того, що лікарські засоби є соціально значущим товаром. Будь-яке обмеження конкуренції несе значний негативний вплив на кінцевого споживача. Будь-які дії великих фармкомпаній, таких як Санофі-Авентіс Україна, і найбільших дистриб'юторів, метою або наслідком яких є обмеження конкуренції з боку дешевших генеричних лікарських засобів, тобто прямих замінників, матиме значний негативний соціально-економічний ефект", - зазначила держуповноважений АМКУ.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 43.2%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24.1%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 5.8%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.5%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 46.4%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 28.6%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 25%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 0%