Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

Луценко заперечує прослуховування журналістів

Вівторок, 11 вересня 2018 20:13

Слідство цікавить лише час перебування журналістів у певному місці і нічого більше, заявили в ГПУ.

Генеральний прокурор Юрій Луценко категорично заперечує, що слідчі вже прослуховували журналістів, а рішенням суду хочуть лише легалізувати прослуховування. Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ, яке було опубліковано у вівторок, 11 вересня.

Зокрема, Луценко заперечує прослуховування телефону головного редактора програми Схеми Наталії Седлецької та інших журналістів у слідстві за справою про розголошення таємниці досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником до відповідного рішення суду.

За словами Луценка, слідство запросило доступ до телефону Седлецької, аби визначити дату зустрічі з директором НАБУ Ситником, під час якої він зачитав журналістам матеріали справи щодо прокурора Костянтина Кулика, зокрема, розшифровку розмов його цивільної дружини.

При цьому генпрокурор підкреслив, що інформація на серверах Київстару не належить самому оператору і для того, щоб повідомити слідству місцезнаходження клієнта, оператор повинен використовувати 14 параметрів інформації, що зберігається у них.

"Тому суд повинен дозволити їм використовувати ці 14 параметрів - у тому числі, MMS, SMS і все інше - для видачі нам відповіді тільки на одне питання: час і місце. Тому рішення суду таке, як є, інакше відповісти на питання технічно неможливо", - пояснив Луценко.

Він зазначив, що в рамках цього судового рішення слідство просить від Київстару тільки одне: час перебування в конкретній "соті". Протягом 17 місяців. "Де за цей час були журналісти крім цього місця - нас не цікавить. Я також категорично заперечую, що ми вже когось слухали, а зараз нібито лише хочемо це легалізувати. Слідство не цікавить нічого з їх журналістської діяльності, тільки дата перебування в приміщенні, де сталося розголошення негласних слідчих дій", - додав Луценко.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.6%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 24.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 21.3%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.9%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.9%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 36.1%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 32.8%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.2%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 3.3%