Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
33.52180
RUR/UAH
0.47941
USD/UAH
27.01192
BTC/UAH
10797.4198
 

Визначаємо базу оподаткування ПДВ операцій з постачання орендних послуг

Понеділок, 12 лютого 2018 13:11

Об'єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до п. 185.1 ПКУ. Тому в разі надання майна в оренду орендодавець зобов'язаний буде нарахувати ПДВ-зобов'язання, пише Ліга: Закон.

База оподаткування ПДВ визначається виходячи з договірної вартості товарів/послуг, і не може бути менше мінімальних розмірів, визначених п. 188.1 ПКУ. При цьому до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Складовою частиною господарської діяльності з нерухомим майном є як придбання власником такого майна певних товарів і отримання ряду послуг, пов'язаних з необхідністю утримання такого майна (теплова та електрична енергія, природний газ, послуги з водопостачання, водовідведення, охорони, інших супутніх товарів / послуг і т.п., далі - комунальні послуги та енергоносії), сплата податків, пов'язаних з рухомим / нерухомим майном (транспортний податок, земельний податок, орендна плата за землю, податок на нерухоме майно), так і перенесення вартості таких витрат на вартість готової продукції або послуг, в тому числі та формування на базі таких витрат розміру орендної плати за рухоме/нерухоме майно. В такому випадку перераховані витрати будуть визнані такими, що використані орендодавцем в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

Тому у вартості орендної плати за рухоме/нерухоме майно орендар повинен здійснювати економічне відшкодування (компенсації) всіх елементів витрат, пов'язаних з послугами з надання майна в оренду. Тобто сума відповідних витрат потрапить до бази оподаткування ПДВ.

На дату виникнення податкових зобов'язань у загальному порядку за правилом «першої події», визначеним п. 187.1 ПКУ, платник ПДВ (орендодавець) зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ строк (п. 201.1 та п. 201.4 ПКУ).

У разі якщо на дату складання документа, що засвідчує факт постачання послуг (наприклад, останній календарний день місяця), фактична вартість орендної плати відрізняється від розрахункової, яка була сплачена раніше, до такої податкової накладної повинен бути складений і зареєстрований в ЄРПН відповідний розрахунок коригування.

Слід враховувати, що з метою застосування норм п. 201.4 ПКУ надання послуг з оренди, незалежно від умов розрахунків (передоплата чи ні), не може розглядатися як постачання, яка має безперервний або ритмічний характер, якщо періодичність оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг з договору оренди, визначається за місяць або за більш тривалий період.

ІНК ДФСУ від 30.01.2018 року № 342/6 / 99-99-15-03-02-15 / ІПК

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 29.2%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 15.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 7.5%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.2%

Стоит ли разрешить в Украине двойное гражданство?

Да, это нормальная мировая практика - 54.3%
Нет, рано нам - 29%
Кому нужно, давно пользуются - 12.9%
Мне все равно - 3.1%