Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
30.54334
RUR/UAH
0.42112
USD/UAH
26.23323
BTC/UAH
6227.4697
 

Представництво нерезидента перераховує виручку нерезиденту за кордон: як оподатковувати?

Середа, 11 липня 2018 12:38

Згідно з п.п. 133.2.2 ПКУ постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, є платниками податку на прибуток, пише buhgalter911.

Підпунктом 141.4.7 ПКУ встановлено, що суми доходів нерезидентів, які здійснюють свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який здійснює свою діяльність незалежно від такого нерезидента.

Таким чином, прибуток постійного представництва в Україні оподатковується за ставкою, встановленою п. 136.1 ПКУ, тобто 18% (п. 136.1 ПКУ).

Відповідно до п.п. 141.4.2 ПКУ резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі, на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 і 141.4.11 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не з урахуванням положень міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Однак, відповідно до п.п. «Ї» п.п. 141.4.1 ПКУ до доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ПКУ, відносяться інші доходи від здійснення нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва).

Таким чином, доходи у вигляді виручки від реалізації товарів (робіт, послуг), які перераховуються представництвом нерезидента на рахунки нерезидента за кордон, обкладаються податком на прибуток за ставкою 18%, встановленої п. 136.1 ПКУ і не обкладаються податком з доходів нерезидентів за ставкою 15 % згідно п.п. «Ї» п.п. 141.4.1 ПКУ.

За матеріалами Категорія 102.18 "ЗІР."

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.1%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 23.7%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 23%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.3%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.2%

Вы верите, что Надежда Савченко планировала устроить госпереворот, совершив теракт в Верховной Раде?

Нет, это фейки Генпрокуратуры, очередной спектакль для недовольного властью народа - 53.5%
Мне все равно. Жаль, что не осуществила заветную «мечту народа» - 16%
Нет, но политик, открыто призывающий к госперевороту, должен сидеть - 11.8%
Нет. Все спланировано. Так из Надежды делают народного политика - 10.7%
Да, она такая. Юрий Луценко не мог солгать с трибуны Верховной Рады - 7.5%