Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Визнання діагнозу – початок одужання, або інвестиції в Україну

Posted Автор: Створено: в Блоги

Минулого року український туристичний бізнес отримав чималий прибуток. Лише в Одесі, показники 2015 року перевищили результати туристичного 2013 (ще спокійного) року майже у півтора рази (2013 р. – близько 1 млн. відпочиваючих, 2015 р. – 1,7 млн.). Варто зауважити, що чимала кількість відпочиваючих «розповзлась» по області, додавши життя невеличким курортним містечкам, з їх готелями санаторіями та будинками відпочинку. Все це можна розцінювати, як позитивні моменти, що якісно впливають на розвиток регіону.

Як це не прикро, не обійшлося без негативу. Наприклад, комунальні служби Одеси (киваючи на велику кількість відвідувачів) не змогли забезпечити якісну чистоту пляжів (про культуру відпочинку багатьох українців – окремо), не вистачало професійних екскурсоводів (з володінням іноземних мов), вкотре сплила транспортна проблема та інше. Перед одеситами постала нагальна проблема щодо вирішення інфраструктурних питань. Проте, чимало європейських бізнесменів побачили цікаві перспективи для розвитку власного бізнесу та інвестицій в українську туристичну інфраструктуру. І тут – найшла коса на камінь.

Наприклад, у 2015 році прибалтійська компанія «Літус Маріс» інвестувала у розбудову курортної зони Затоки (Одеська область) чималі кошти. Проект побудови найдовшої набережної у Європі, довжиною 12 км був розрахований на три роки, а обсяг інвестицій мав скласти 80-100 млн. грн. У 2015 році було підписано контракт з представниками ради селища Затоки та забудовано перший кілометр узбережжя. Компанія витратила на це понад 13 млн. грн. Половину з цих коштів було використано на благоустрій прилеглих територій. У планах на 2016 рік стояло облаштування подальшої території узбережжя та з’єднання всіх пляжів в одну курортну систему. Але, раптом, керівництво ради Затоки, на чолі з головою Васильом Звягінцевим відмовили інвестору у проведенні робіт.

У відповідь, власник компанії «Літус Марс» Марсель Віхман подав позов до Господарчого суду, щоб відстояти інтереси компанії. На перше засідання суду представник керівництва ради не прийшов, а на другому засіданні, Звягінцев заявив, що жодних домовленосте не існує, а всі документи, які взагалі були – вкрали… Юрист затоцької ради, від імені голови заявив, що за відсутності документів вони не можуть передати землю інвесторам.

У свою чергу, представники Віхмана надали суду виписки з ЄРДР та копію відповідей керівництва Затоки про домовленість на передачу землі у аренду «Літус Маріс».

Суд був змушений задовольнити позов Віхмана. Але, наразі, не маючи відповідної документації на руках, компанія Віхмана не може продовжувати роботу. Дехто з правозахисників оцінив такий сценарій розвитку подій, як спробу рейдерського захвату, а адвокат компанії ООО «Літус Маріс» повідомив, що готуються кримінальні провадження, проти керівництва ради Затоки.

У неділю, 15.05.2016 року, адвоката компанії «Літус Маріс» розстріляли з автоматичної зброї у власному авто.

У понеділок 16.05.2016 року, рішенням Київського районного суду, Звягінцева заарештовано за підозрою у незаконному відчуженню рекреаційних земель на користь приватного власника, що спричинило збиток державі, у розмірі 50 млн. грн. Звягінцев має право вийти під заставу (5 млн. грн).

Закордонні інвестори, дивлячись на це все, – аплодують стоячи, і наперебій займають чергу, щоб вкласти гроші в українську економіку, зачаровані безпечним бізнес кліматом та прозорістю української судової системи…

Наша державна, судова та правова системи – хворі. Тобто, вони не просто хворі – у них рак. З кожним днем метастази корупції, бандитизму та правового свавілля, що були тимчасово пригнічені хіміотерапією Майдану, розростаються і захоплюють втрачені позиції. І дуже може статися, що ці хвороби, вже через короткий проміжок часу, стануть неоперабельні…
0
Для додавання та перегляду коментарів увійдіть спочатку на сайт з ім'ям користувача та паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%