Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

Припинення ліквідації банків через суд

Posted Автор: Створено: в Блоги

 

Зупинка ліквідації банків через суд, стає досить дієвим інструментом у руках власників неплатоспроможних банків. І вони не соромляться використовувати цю зброю проти НБУ. Свого часу, така можливість вже була висвітлена фахівцями, що попереджали керівництво НБУ про загрозу. Пробіли та ляпи в діючому законодавстві, а також наскрізь корумпована судова система, дає можливість власникам «чорносписочних» банків, маневрувати у «мутній воді» .

Наприклад, НБУ програв у суді справу власнику банка «Союз», який за допомогою апеляційного суду відновив право на роботу банківської установи. До речі, суд першої інстанції також спочатку визнав протиправними санкції НБУ проти «Союзу», тому що на момент ліквідації банку, ні його власники, ні співпрацівники установи не були притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності, відповідно закону «Про банкову діяльність» та порушення у сфері протидії відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом. У НБУ оскаржили рішення суду, оскільки відсутність кримінальних справ не стосується порушень у фінансових звітностях та фінансового моніторингу.

Після цього, власник банку подає апеляцію до Окружного адміністративного суду Києва, а там судді Євгенія Аблова, Ігорь Погрибниченко та Віктор Шулєжко, під час першого ж слухання, проведеного 28 березня 2016 року, задовольняють позов власника банку «Союз» Сергія Дядечко, відносно протиправних дій НБУ и ФГВФЛ, щодо початку ліквідації фінансової установи.

У відповідь на таке рішення, керівництво НБУ попросило Вищу кваліфікаційну комісію оцінити діяльність суддів, що приймали рішення, киваючи на необґрунтованість висновків суду та ігнорування попередніх висновків Вищого адміністративного суду по аналогічним справам. Але рішення вже прийняте. НБУ обіцяє підготувати касаційну скаргу, але залишається питання щодо виконання рішення суду. Адже, за його рішенням НБУ має поновити діяльність банку ПАО «КБ Союз» у повному обсязі (який панував у фінансовій структурі станом на 15 березня, з відновленням електронної системи платежів та поновити його роботу в системі SWIFT).

ФГВФО також не залишиться осторонь. Разом з представниками НБУ вони готують позов до суду.

Досвід банку «Союз» надихнув на позови до суду інших власників неплатоспроможних банків, але не всім так «поталанило», як Сергію Дядечко. Більшості з них було відмовлено…Мабуть, не знайшлося достатньо грошей або бракує зв’язків… До речі, постанова суду на заборону ліквідації – не виконується і ліквідація продовжується.

Тож, шановні, робіть висновки – хто і як працює в нашій країні, і чи влаштовує такий стан речей нас – громадян?

0
Для додавання та перегляду коментарів увійдіть спочатку на сайт з ім'ям користувача та паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%