Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Лариса Гальчук: «Ні за що на світі я б не хотіла помінятися місцями з тими, хто виграв»

№1(12)(2013)

Після публікації статті директора ПП «АФ «Тимлар-Аудит» Гальчук Л. Н. «Одна історія про об'єднання двох аудиторських фірм, або Пити коньячок із Кіршом треба з розумом», наш журнал продовжує відслідковувати подальший розвиток конфлікту.

«Незалежний АУДИТОР» наполіг на тому, щоб ситуація, яка склалася, була розглянута на засіданні Аудиторської палати України. Засідання Дисциплінарної комісії АПУ відбулося 28 листопада 2012 року, а порядком денним стало питання про порушення професійної етики як директором ПП «АФ «Тимлар-Аудит» Гальчук Л. Н., так і керівником ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит» Зацерковною Т. Н.

Третього грудня 2012 року нам прийшла відповідь з АПУ, в якій повідомлялося: «Аудиторська палата України радить редакції журналу утриматися від оцінки взаємин між аудиторами (аудиторськими фірмами), висвітлених на сторінках видання, оскільки перевірені АПУ висновки, зроблені редакцією в листі від 18.05.2012 р. №04, не знайшли свого підтвердження. В Аудиторської палати України відсутні причини до притягнення «винних аудиторів до відповідальності за неналежне виконання професійних обов'язків».

Ми запросили в редакцію журналу нашу колегу, директора ПП «АФ «Тимлар-Аудит» Ларису Гальчук, і попросили прокоментувати рішення Дисциплінарної комісії АПУ, а також розповісти, як сьогодні складається ситуація в «Тимлар-Аудит».

Ларисо Миколаївно, 28 листопада 2012 року на засіданні Дисциплінарної комісії АПУ розглядалося питання про порушення професійної етики як директором ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит» Зацерковною Т. Н., так і вами. Як ви вважаєте, у Дисциплінарної комісії були підстави виносити на розгляд питання про порушення вами професійної етики?

- Думаю, що питання про порушення професійної етики як мною, так і Зацерковною Т. Н., було поставлене правильно, бо в конфліктній ситуації тією чи іншою мірою завжди винні обидві сторони.

Тоді в чому ж полягає ваша вина?

- Я проявила абсолютно безоглядну довіру до людей, яких не знала і яким не можна було довіряти. Я вчинила низку дій, що стосуються не лише мене, але й моїх співробітників, клієнтів, тим самим поставивши їх у скрутне і неприємне становище.

Ви були присутні на засіданні Дисциплінарної комісії АПУ при розгляді питання про порушення вами професійної етики?

- Я брала участь у засіданні, попросила мене вислухати і розповіла членам Дисциплінарної комісії, як відбувалися збори керівників ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит», на яких було оголошено про те, що рішення про введення мене до складу учасників ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит» скасовується. Я зрозуміла, що повинна це розповісти, і було б дуже прикро, якщо з якоїсь причини мені б це не вдалося.

Чому це для вас так важливо?

- Тому що збори стали просто знущанням трьох підготовлених людей над однією беззахисною людиною. Беззахисною в тому плані, що все, що я повинна була виконати згідно з нашою домовленістю - перевести співробітників, переоформити договори, до цього моменту вже зробила. Тому жодних важелів впливу на ситуацію або засобів захисту у мене не було. Коли люди так роблять, вони не розраховують на те, що їхні дії набудуть розголосу, бо людині, яка зазнає подібних дій, потрібно багато моральних і фізичних сил, щоб зробити таку інформацію публічною.

І дійсно, я дуже стисло виклала інформацію про ці збори в суді і нікому, навіть найближчим людям, не розповідала про них так докладно, як це зробила на засіданні Дисциплінарної комісії АПУ.

Дисциплінарна комісія не знайшла фактів порушення професійної етики ні вами, ні Зацерковною Т. Н. Чи вважаєте таке рішення справедливим?

- Я думаю, що конфлікт вийшов далеко за професійні межі, тому будь-які оцінки наших дій або відсутність таких не можуть нічого змінити.

Що стосується мене, то, як я вже говорила, було важливо, щоб мене вислухали. Мене вислухали, тому жодних претензій з мого боку бути не може.

Чи можна сказати, що з моменту проведення зборів ви перебуваєте в стані боротьби? За що боретеся зараз?

- Тиждень після зборів і до мого остаточного залишення ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит» я була впевнена, що зусилля для пошуку компромісу будуть докладені і рішення буде знайдено. Я просто не могла собі уявити, що може бути якось по-іншому.

Коли зрозуміла, що саме по-іншому і буде, я стала в судовому порядку відстоювати своє право на компенсацію моральної та матеріальної шкоди. Але суд (першої та другої інстанції) не знайшов підстав для винесення рішення на мою користь.

У судовому порядку також довелося вирішувати питання про видачу моєї трудової книжки з тією датою звільнення, коли я дійсно була звільнена. І знову суд (цього разу суди вже першої, другої та третьої інстанції) не знайшов підстав для вирішення питання на мою користь. Тому сьогодні боротьба в основному вже закінчена.

Ви вважаєте, що програли?

- Так, вважаю. Але ні за що на світі я б не хотіла помінятися місцями з тими, хто виграв.

А як складається зараз ситуація в ПП «АФ «Тимлар-Аудит»? Скільки часу знадобилося на відновлення фірми?

- Сьогодні «АФ «Тимлар-Аудит» повністю відновила свою працездатність. Коштувало це величезних зусиль, особливо в перші півроку після залишення ТОВ «ААН «Сейя-Кірш-Аудит».

Якщо в майбутньому вам надійде пропозиція про об'єднання, будете розглядати таку пропозицію?

- Так, звичайно. Я готова до змін, але, отримавши далеко не безкоштовний урок, звичайно ж, буду дуже вимоглива до вибору партнерів і дуже уважна до оформлення документів.

Ви, як і раніше, впевнені, що довірливі стосунки - запорука продуктивного партнерства у бізнесі?

- Так, впевнена, і не тільки в бізнесі, але і в житті. Моє довірливе ставлення до людей не змінилося. Я за чесність і за довіру. І не збираюся змінюватися.

Ваша історія - безцінний досвід для наших читачів, оскільки багато з них працюють у галузі аудиту. Що б ви їм порадили? Чи варто ризикувати в цьому бізнесі заради перспектив?

- Аудиторські фірми повинні укрупнюватися, це вимога часу. Звичайно, необхідно правильно оформляти документи, потрібно будувати стосунки з людьми, які цих стосунків заслуговують. І вчитися на чужих помилках.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%