Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Саміт фінансових лідерів: професіонали дискутують

Ольга Марчук
економічний оглядач

№9(2012)

Третій щорічний Саміт фінансових лідерів пройшов 25-27 вересня 2012 року в Києві. Захід відбувся за сприянням Інституту Адама Сміта – організатора міжнародних форумів, конференцій і семінарів для керівників вищої ланки
і фахівців, що приймають ключові рішення в бізнесі.

Саміт розпочався семінаром на тему «Запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні: напрацьовані рішення та обмін досвідом. Про що має знати фінансовий директор?». Дискусія була цікавою, а викладачами теорії і практики МСФЗ виступили кваліфіковані аудитори компанії Deloitte. Загалом же програма заходу налічувала шість основних тем. Перша з них стосувалася ролі фінансового директора в нинішніх умовах в Україні. Його посада зараз перетворюється з наглядача за фінансовими транз­акціями на ключову постать у менеджменті компанії. В чому особливості цього переходу? Чи достатньо знань економіки та фінансів для фінансового директора, адже йому дедалі частіше доводиться мати справу зі складними питаннями стратегії, операційної ефективності, корпоративної соціальної відповідальності та спілкуватися з неоднорідним середовищем акціонерів?
Відповіді на ці та інші запитання спробували дати авторитетні доповідачі: Тронд Мое, партнер Eastern Europe Group, Олексій Ковтонюк, фінансовий директор Kraft Foods Ukraine. Маргарита Поважна, фінансовий директор System Capital Management, розкрила тему основних складнощів організації багаторівневої фінансової служби у крупному диверсифікованому холдингу. Про стратегічну роль фінансового директора в сьогоднішніх реаліях, яку еволюцію пережила ця роль і наскільки різняться обов’язки фінансового директора залежно від галузі дискутували Олена Кошарна, засновник та головний фінансовий директор Horizon Capital, і Віталій Бєлашов, фінансовий директор «Познякижилбуд».
Друга сесія була присвячена розгляду нових тенденцій та викликів на шляху до розбудови ефективної фінансової служби. Тут говорили про нові ролі менеджера з внутрішнього аудиту та менеджера ризиків, намагалися знайти відповіді на запитання про те, які головні риси ефективного фінансово-економічного відділу в типовій українській компанії та як краще розподілити обов’язки всередині відділу. Модератором виступив Андрій Кравець, керівник проекту «Фінансовий директор: оптимізація та інтеграція бізнесу», а своїми міркуваннями ділилися фінансові менеджери вищої ланки найбільших українських промислових холдингів: Джеррі Парфіт, голова комітету з аудиту Group DF, Сергій Лук’янович, керівник консалтингових проектів BDO. Презентацію про нюанси трансформації багаторівневої фінансової служби компанії «Укрнафта», найбільшого в Україні виробника нафти і газу, представив Алан Саттон, голова відділу внутрішнього аудиту компанії. Про застосування нестандартного мислення та використання фінансової аналітики для розуміння потреб клієнта говорив Владислав Рашкован, фінансовий директор UniCredit Bank Ukraine PJSC.
Олена Макеєва, керуючий партнер аудиторської фірми «Аксьонова та партнери», віце-президент Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів, розкрила тему «Практика застосування МСФЗ в Україні». Вона представила результати дослідження щодо використання МСФЗ вітчизняними компаніями, яке проводиться за ініціативою міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів» та за підтримки Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку.
Операційній ефективності, зокрема, найоптимальнішим стратегіям та інноваційним підходам була присвячена третя сесія саміту. Про основні інструменти ефективного використання коштів у бізнесі, що переживає стрімке зростання, говорив Тодд Еспозіто, фінансовий директор Platinum Bank. Своїми міркуваннями також поділилися Віталій Копич, фінансовий директор Winner Group Ukraine, Артем Козловський, партнер відділу консультаційних послуг Ernst & Young, Лариса Мельничук, голова відділу фінансового планування та аналізу Novolar Solutions. Наскільки принципи роботи фінансових департаментів в Україні визначаються матрицею, виробленою материнською компанією, йшлося у дослідженні Олександра Говядіна, фінансового директора Carlsberg Ukraine. Можливість поставити запитання надавалася у ході різногалузевих дебатів фінансових директорів. Тема стосувалася прикладів успішного керівництва фінансовим відділом. Участь у дискусії взяли фінансові директори: Алан Саттон («Укрнафта»), Андрій Анпілов (Harveаst Holding), Тодд Еспосіто (Platinum Bank), Ігор Францкевич (Lubel Coal Company) та Ігор Краса (TX-Textile).
На четвертій сесії до розгляду було представлено питання політики уряду та макроекономічної ситуації в Україні, їхнього впливу на стан корпоративних фінансів у державі. З доповіддю на цю тему виступив Віктор Пинзеник, голова Українського фонду підтримки реформ. Дискутували також Олена Щербакова, директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України, Ірина Євець, фінансовий директор MTS Ukraine, яка розмірковувала про вплив нового Податкового кодексу на діяльність великих компаній, Анатолій Амелін, голова комітету з питань корпоративної емісії та обігу пайових цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Олександр Любарєв, директор з управління кредитно-інвестиційною політикою та борговими інструментами Donetsksteel.
Які методи укладення бюджету є оптимальними? Що таке бюджет з нуля (zero-sum budgeting) і перетікаючий бюджет (rolling budget)? Чи спонукає він до ефективного використання коштів? Відповіді на ці запитання учасники саміту шукали на п’ятій сесії. Приклади діяльності своїх компаній наводили фінансові директори Олександр Савочкін з TNK-BP Ukraine, а з особливостями роботи мультинаціональних компаній ознайомив Томас Штюмер, фінансовий директор DP Siemens Ukraine.
Огляд ринків капіталу, ринку злиття і поглинань та підводні камені цього процесу для фінансових директорів, вплив нового Податкового кодексу України на корпоративні фінанси і податкове планування стали темами розгляду шостої сесії саміту. З огляду на тяжку ситуацію на кредитному ринку, українські фінансові директори змушені шукати інші можливості задоволення потреб компанії у капіталі. Які можливості існують для портфельних інвестицій або випусків євробондів? Багато хто в українському бізнес-середовищі переконаний, що новий Податковий кодекс посилює тиск на корпоративний сектор. Як оптимізувати сплату податків? На ці теми розмірковували Юлія Кір’янова, фінансовий директор Smart Holding, Штефан Грушка, засновник та генеральний директор SGAlpha, Святослав Самко, голова київського представництва Abris Capital, та інші високоавторитетні менеджери у сфері фінансів.
Про важливість інституційних та портфельних інвесторів як потенційного джерела фінансування, про кваліфікаційні критерії та вимоги до фінансового директора говорили Тарас Кутовий, виконавчий директор A1 Investments, Alpha Group, Наталя Поліщук, директор та голова представництва Advent International, Наталка Яресько, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital, Леонід Віндман, керуючий партнер Tungsten Capital Advisors.
Учасники Третього щорічного Саміту фінансових лідерів високо оцінили предметну дискусію. Вони переконані, що подібні заходи сприяють глибокій оцінці розвитку ринку і його тенденцій, можливостей для інвестування і стратегій комерційного успіху.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%