Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Верховна Рада-VII. Комітети розподілені, можна святкувати

Ольга Марчук
економічний оглядач

№11(2012)

Чергове пленарне засідання Верховної Ради, яке відбулося 25 грудня 2012 року, розпочалося з поповнення депутатського корпусу. Присягу проголосили два депутати – Євген Мармазов та Василь Поляков. Перший обраний за списком КПУ, однак через хворобу не зміг скласти присягу разом з усіма депутатами в перший день роботи парламенту, а другий пройшов до Ради за списком Партії регіонів після того, як свої депутатські повноваження склав призначений Прем’єр-міністром Микола Азаров.

Голова парламенту Володимир Рибак оголосив про те, що у Раді створено міжфракційну депутатську групу «Галичина», яку очолив народний депутат Роман Чернега. Було оголошено і про створення міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» на чолі з Іриною Бережною (фракція Партії регіонів), Іриною Геращенко (фракція партії «УДАР»), Оленою Кондратюк (фракція «Батьківщина»). Крім того, депутати створили міжфракційне об’єднання «За Харків, за Слобожанщину», яке очолив Валерій Писаренко (фракція Партії регіонів).
Далі мали визначити долю кількох народних обранців, яких призначили на посади в уряді. Відповідно до норм Конституції України, депутати можуть працювати або в парламенті, або ж в органах виконавчої влади, але не суміщати роботу. Так, 230 голосами було припинено повноваження Леоніда Кожари, призначеного міністром закордонних справ. За припинення повноважень Олександра Лавриновича, який віддав перевагу посаді міністра юстиції , проголосували 234 депутати, і 226 народних обранців – за припинення повноважень Дмитра Табачника, призначеного міністром освіти. А з Ігорем Прасоловим, новопризначеним міністром економіки, трапився невеликий конфуз. Депутати тричі голосували за припинення його повноважень, але так і не змогли подолати заповітного числа 226. Спочатку на табло висвітилася цифра 220, потім 222 і 224. Стосовно того, чому так трапилося, висувалися різні версії.

Народний депутат від «Батьківщини» Володимир Яворівський у своєму виступі раптом зізнався, що він думав, що відбувається голосування за припинення повноважень Дмитра Табачника. Позафракційний Олег Ляшко закликав колег дотримуватися норм Конституції «незалежно від політичної доцільності». Однак запитання Володимира Рибака: «То будемо порушувати чи працювати за Конституцією?» ефекту не дало. Опісля в кулуарах голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив переконання, що це трапилося чисто технічно і вже на наступному засіданні ситуація буде виправлена. Голова Регламентного комітету Володимир Макеєнко припустив, що опозиція таким чином вирішила привернути до себе увагу, і також запевнив, що вже 10 січня проголосують «правильно».
Голова фракції «УДАР» Віталій Кличко з парламентської трибуни ще раз розказав про погані міжнародні рейтинги України, зубожіння людей, мільярдні заборгованості з зарплат, відсутність демократії. У цій ситуації, на його переконання, помилкою було проводити вибори за мажоритарною системою. Лідер партії «УДАР» водночас проголосив сім пунктів першочергових вимог, на які буде звернута особлива увага. Зокрема, ударівці вимагають звіту Прем’єр-міністра Миколи Азарова та його команди за попередню діяльність. «Ми хочемо почути про тендери на всі Хюндаї. Опозиція контролюватиме уряд. Ми будемо перевіряти рішення щодо корупційної складової для національних інтересів», – підкреслював Віталій Кличко.
Він також говорив про готовність захищати зовнішній вектор України і «присікати» будь-які спроби його змінити. Серед вимог – звільнення політв’язнів, зокрема, Юрія Луценка та Юлії Тимошенко. Звернута увага і на моменти, пов’язані з фальсифікацією виборів. «Вимагаємо покарати всіх, хто був причетний до фальсифікації виборів 2012 року, інакше всі наступні вибори будуть також фальсифіковані», – зазначав народний депутат. А ще наголошував на тому, що «ми повинні захистити Київ від безвладдя. Вибори мера Києва мають бути призначені не пізніше червня наступного року».
Лідер Компартії Петро Симоненко з трибуни парламенту рекламував вигоду для України у разі її вступу в Митний Союз. Він піддав критиці тези, що євроінтеграція є благом для держави, і наголошував, що «не можна втратити того, чого немає», ще раз зачепив тему «міжнародних монстрів», маючи на увазі МВФ, «від яких залежить Україна», поговорив про «антисоціальний державний бюджет», підвищення цін, тарифів на газ та зниження соціальних стандартів, поплакався про долю українських заробітчан у Європі.
Попереймався керівник КПУ ситуацією з головою Держагентства з питань інвестицій Владислава Каськіва. «Компартія обурена тим, що, незважаючи на брутальне шахрайство голови Держагентства з питань інвестицій Каськіва навколо будівництва LNG-терміналу, він досі залишається на посаді, а не перебуває в інших місцях», – заявив Петро Симоненко, підкресливши, що фракція Компартії вимагає від уряду негайно звільнити Каськіва з займаної посади. «Ми також вимагаємо від правоохоронних органів, зокрема від Генпрокуратури, порушити проти керівників Держагентства з інвестицій кримінальну справу за фактом шахрайства і нанесення шкоди державі, в тому числі на міжнародному рівні», – резюмував лідер КПУ.

Заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Микола Томенко у своєму виступі критично оцінив новопризначений уряд: «Ніхто не знає, для чого цей уряд, у якому один віце-прем’єр відповідає за ситуацію з Митним Союзом, інший – з Європейським Союзом. То куди ми йдемо?» Народний депутат також звернув увагу на широко обговорюване нині питання запровадження податку на продаж валюти. Він вважає, що значно доцільніше було б ввести податок на багатство. За словами парламентарія, така практика діє в багатьох європейських країнах.
На противагу Миколі Томенку, представник Партії регіонів Анатолій Кінах зауважив, що більша частина Кабінету Міністрів оновлена. За його словами, на часі – проведення аналізу реальних справ у державі. Особливу увагу при цьому слід приділити ключовим сферам економіки, розвитку національного виробництва, програмам імпортозаміщення тощо.

Лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок з парламентської трибуни оголосив про ініціативу створення парламентської слідчої комісії для встановлення факту розкрадання бюджетних коштів, виділених на освіту. Він підкреслив, що «фракція ВО «Свобода» вносить проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо ймовірного розкрадання 37 мільйонів гривень коштів, якими розпоряджалося Міносвіти». Керівник опозиційної сили не оминув можливості покритикувати новообраний уряд і назвав його маріонетковим.
Далі Голова Верховної Ради оголосив про голосування щодо розподілу парламентських комітетів. Голосували пакетно. Рішення підтримали 339 депутатів. Розподіл комітетів виглядає наступним чином:
1 Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин. Голова – регіонал Григорій Калетнік, перші заступники – представник «УДАРу» Тарас Кутовий та Сергій Лабазюк (позафракційний). Заступники – Василь Кравчук («Батьківщина»), Ігор Сабій («Свобода»), Степан Івахів (позафракційний), Євген Сігал (Партія регіонів). Секретар – Віктор Губар (КПУ).

2 Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Голова – представник «УДАРу» Віктор Чумак, перший заступник – Геннадій Москаль з «Батьківщини». Заступники – регіонал Микола Джига, Віталій Ярема («Батьківщина»). Секретар – Володимир Малишев (Партія регіонів).

3 Комітет з питань будівниц­тва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Голова – комуніст Спиридон Кілінкаров, перші заступники – регіонал Володимир Вечерко та представник «Батьківщини» Геннадій Зубко. Заступники – Дмитро Андрієвський («Батьківщина»), Олександр Бобков та Володимир Сальдо
(Партія регіонів). Секретар – Віталій Чугунніков («УДАР»).

4 Комітет з питань бюджету. Голова – регіонал Євген Геллєр. Перші заступники – Сергій Буряк (Партія регіонів), Оксана Калетник (КПУ). Заступники – Олександр Волков (Партія регіонів), Валерій Дубіль («Батьківщина»), Ярослав Дубневич («УДАР»). Секретар – Володимир Шкварилюк («Батьківщина»).

5 Комітет з питань верховенства права та правосуддя. Голова – регіонал Сергій Ківалов, перший заступник – Олег Махніцький («Свобода»). Заступники – Роман Романюк («УДАР»), Дмитро Шпенов (Партія регіонів). Секретар – Павло Петренко («Батьківщина»).

6 Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Голова – Давид Жванія (Партія регіонів), перший заступник – комуністка Ольга Михайленко. Заступники – Наталія Новак («УДАР»), Олег Сиротюк від «Свободи», регіонал Олег Парасків. Секретар – Руслан Князевич («Батьківщина»).

7 Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Голова – представник «Свободи» Ірина Сех, перший заступник – Олег Лукашук від «Батьківщини». Заступник – регіонал Сергій Глазунов. Секретар – Євген Балицький (Партія регіонів).

8 Комітет з питань економічної політики. Голова – представник «Батьківщини» Андрій Іванчук, перший заступник – Сергій Кальцев (Партія регіонів). Заступники – Михайло Головко («Свобода»), Ірина Горіна (Партія регіонів), Сергій Кацуба (Партія регіонів), Ксенія Ляпіна («Батьківщина»). Секретар – Андрій Пономарьов (Партія регіонів).

9 Комітет з питань європейської інтеграції. Голова – представник «Батьківщини» Григо­рій Немиря. Перші заступники –
Ірина Бережна (Партія регіонів), Ірина  еращенко («УДАР»). Заступники – Олег Панькевич («Свобода»), Віктор Тихонов (Партія регіонів). Секретар – Олена Нетецька (Партія регіонів).

10 Комітет з питань законодавчого забезпечен­ня правоохоронної діяльності. Голо­ва – представник «Батьківщини» Андрій Кожем’якін, перший заступник – Артем Пшонка (Партія регіонів), заступники – Володимир Олійник (Партія регіонів), Микола Паламарчук («УДАР»), Дмитро Шенцев (Партія регіонів). Секретар – Віталій Журавський (Партія регіонів).

11 Комітет у закордонних справах. Голова – регіо­нал Віталій Калюжний, перші заступники – Ігор Алексєєв (КПУ), Валентин Наливайченко («УДАР»). Заступники – Юрій Мірошниченко (Партія регіонів), Лев Миримський (позафракційний), Володимир Полочанінов («Батьківщина»). Секретар – Леся Оробець («Батьківщина»).

12 Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій. Голова – регіонал Валерій Омельченко. Перший заступник – Руслан Лук’янчук («Батьківщина»). Заступники – Олексій Білий (Партія регіонів), Анатолій Гіршфельд (Партія регіонів). Секретар Комітету — Олександр Мочков («УДАР»).

13 Комітет з питань культури і духовності. Голова – В’ячеслав Кириленко («Батьківщина»), перший заступник – Інна Богословська (Партія регіонів), заступник – Леонтій Мартинюк («Свобода»). Секретар – Марія Матіос («УДАР»)

14 Комітет з питань науки і освіти. Голова – представниця «Батьківщини» Лілія Гриневич, перший заступник – Олександр Сич від «Свободи».Заступник – регіонал Микола Сорока. Секретар – комуніст Олександр Зубчевський.

15 Комітет з питань націо­нальної безпеки і оборони. Голова – екс-спікер, Володимир Литвин (позафракційний), перші заступники – регіонали Анатолій Кінах, Віктор Розвадовський. Заступник – представник «Батьківщини» Роман Забзалюк. Секретар – Сергій Каплін («УДАР»).

16 Комітет з питань охорони здоров’я. Голова – регіо­налка Тетяна Бахтєєва, перші заступники – комуністка Ірина Спіріна, представник «Батьківщини» Роман Ілик. Заступник – регіонал Олександр Біловол. Секретар – свободівець Олег Гелевей.

17 Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Голова – представник «Батьківщини» Микола Мартиненко, перший заступник – Олег Зарубінський (Партія регіонів). Заступники – Олексій Кунченко (Партія регіонів), Олександр Мирний («Свобода»), Олександр Онищенко (Партія регіонів). Секретар – Григорій Груба (Партія регіонів).

18 Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Голова – представник «Батьківщини» Валерій Сушкевич, перший заступник – регіонал Анатолій Гончаров. Заступник – Сергій Куніцин («УДАР»). Секретар – Євгеній Морозенко (Партія регіонів).

19 Комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики. Голова – представниця «Батьківщини» Олександра Кужель, перший заступник – Владислав Лук’янов (Партія регіонів). Заступники – Сергій Мошак (Партія регіонів), Микола Кучерук («Батьківщина»). Секретар – Сергій Матвієнков (Партія регіонів).
20 Комітет з питань податкової та митної політики. Голова – регіонал Віталій Хомутиннік. Перші заступники – Сергій Гордієнко (КПУ), Оксана Продан («УДАР»). Заступники – Ігор Єремеєв (позафракційний), Андрій Сенченко та Леонід Сергієнко («Батьківщина»), Віктор Ти­мошенко (позафракційний). Секретар – Ігор Кривецький («Свобода»).

21 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Голова – ударівець Валерій Пацкан, перший заступник – представник «Батьківщини» Андрій Шевченко. Заступники – Ірина Луценко («Батьківщина»), регіоналка Ганна Герман. Секретар – Іштван Гайдош (Партія регіонів).

22 Комітет з питань правової політики. Голова – регіонал Валерій Писаренко. Перший заступник – Віктор Швець («Батьківщина»). Заступники – Костянтин Гузенко та Сергій Дунаєв (Партія регіонів). Секретар – Наталія Агафонова («УДАР»).

23 Комітет з питань промислової та інвестиційної політики. Голова – регіонал Юрій Воропаєв, перший заступник – Сергій Фаєрмарк («Батьківщина»). Заступники – Володимир Бойко, Сергій Горохов та В’ячеслав Богуслав (Партія регіонів). Секретар – Віталій Немілостівий («Батьківщина»).

24 Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верхов­ної Ради України. Голова – регіонал Володимир Макєєнко. Перші заступники – представник «Батьківщини» Андрій Пишний, Валерій Карпунцов («УДАР»). Заступники – Микола Демянко (Партія регіонів), Едуард Гурвіц («УДАР»), Ігор Швайка («Свобода»). Секретар – Валентин Матвєєв (КПУ).
25 Комітет з питань свободи слова та інформації. Голова – представник «Батьківщини» Микола Томенко, перший заступник – регіоналка Олена Бондаренко. Заступники – Микола Баграєв (Партія регіонів), Ігор Мірошниченко («Свобода»). Секретар – Олександр Голуб (КПУ).

26 Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Голова – ударівець Артур Палатний, перший заступник – Ельбрус Тедеєв (Партія регіонів). Заступники – Віталій Данілов («Батьківщина»), Олександр Присяжнюк (КПУ). Секретар – Ігор Янків («Свобода»).

27 Комітет з питань соціальної політики та праці. Голова – комуніст Петро Цибенко, перший заступник – регіонал Ярослав Сухий. Заступники – Павло Розенко («УДАР»), Олександр Стоян (Партія регіонів). Секретар – Андрій Павловський («Батьківщина»).

28 Комітет з питань транспорту і зв’язку. Голова – регіонал Борис Колесніков, перші заступники – представник «Батьківщини» Костянтин Бондарєв та ударівець Руслан Сольвар. Заступники – Михайло Мироненко та Юрій Крук (Партія регіонів). Секретар – Валерій Мошенський (позафракційний).

29 Комітет з питань фінансів і банківської діяльності. Голова – регіонал Олександр Риженков, перші заступники – Олексій Азаров (Партія регіонів), Олексій Кайда («Свобода»), заступники – Степан Кубів («Батьківщина»), Олег Ляшко (позафракційний). Секретар – Денис Дзензерський («Батьківщина»).
Головою Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації обрано комуніста Євгена Мармазова. Перший заступник – Олександр Єгоров (Партія регіонів). Заступники – Павло Різаненко («УДАР»), Едуард Леонов («Свобода»). Секретар – Антон Кіссе (Партія регіонів).
Після завершення голосування спікер Володимир Рибак закрив пленарне засідання об 11:20. Він оголосив, що 26-28 грудня робота продовжиться у комітетах. Пленарні засідання депутати проведуть вже у наступному році – 10 і 11 січня.
Після завершення роботи у сесійній залі народні обранці продов­жили спілкування в кулуарах. Відбулося декілька брифінгів для преси. Зокрема, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов продовжив цікаву тему щодо голосування раз на тиждень з метою забезпечити персональне голосування і про домовленості з цього питання з опозиційними фракціями. «Ми ще не домовилися. Ми обговорювали декілька варіантів голосування. Є групи, створені у нас і в наших колег. Вивчаємо, як це відбувається в інших країнах, – підкреслив Олександр Єфремов. – Коли ми повністю вивчимо систему голосування в парламентах інших держав, то, сподіваюся, народиться якась пропозиція, яку зможемо обговорити. Нині рано стверджувати, що ми про щось домовилися».
А тим часом юні представники молодіжної скаутської організації «Пласт» принесли у стіни парламенту Віфлеємський вогонь миру, щоб напередодні Різдва Христового передати його народним депутатам. «Колись Віфлеємський вогонь миру запалив надію у мільйонах християнських сердець по всьому світу. Тепер пластуни передають його українським парламентаріям як символ нашого єднання в ім’я добрих справ задля народу України», – сказала на прес-конференції координатор Опікунської ради «Пласту» народний депутат Леся Оробець.
Парламентарії розходилися. Вони попрацювали у сесійній залі аж одну годину і 20 хвилин. Попереду – канікули і Різдвяні свята…


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%