Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

To top
NBU Rate
 

Київрада: робота в екстремальних умовах

Ольга Марчук
економічний оглядач

№11(22)(2013)

До чергового засідання Київради, яке мало відбутися 13 листопада, почали готуватися завчасно з урахуванням досвіду минулих «боїв місцевого значення». Опозиція подала заявку на проведення мітингу під будівлею КМДА, правоохоронці виділили додаткові сили на забезпечення порядку. А вже зранку, в день засідання будівля була знову оточена залізним парканом, поруч з яким чергували співробітники загону спецпризначення «Беркут».

Устоличній міліції напередодні повідомили, що, згідно із заявками на проведення акції, які подані з боку опозиційних сил, планується участь півтори тисячі осіб, а для забезпечення охорони громадського порядку залучено 800 працівників міліції та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України. Правоохоронці звернулися до організаторів та учасників заходів з проханням «дотримуватися встановленого законом порядку проведення мітингів та демонстрацій, не порушувати громадський порядок, не провокувати конфліктних ситуацій і не підбурювати громадян до незаконних дій».

Для мінімізації можливості сутичок пленарне засідання вирішили перенести на 9:00, а не на 10:00, як зазвичай. У секретаря Київради Галини Гереги свій варіант такого кроку: «Робочий день починається о дев’ятій годині, а у нас 251 проект рішення, тому на прохання депутатів вирішили розпочати сьогоднішню сесію на годину раніше». За її словами, усі народні депутати України, які планували бути присутніми на сесії, змогли це зробити.

Депутати мали ухвалити рішення стосовно змін до програми економічного і соціального розвитку Києва, бюджету міста на поточний рік, виділити додаткові кошти для продовження робіт з реконструкції проспекту Перемоги (6,7 млн грн) та Андріївського узвозу (5,3 млн грн). Запланували затвердити міську програму створення (оновлення) містобудівної документації у Києві, а також розглянути основні засади містобудівної політики. Крім того, на розгляд винесли 65 питань про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, створення мешканцями столиці органів самоорганізації населення.

Серед інших питань сесії секретар Київради відзначила розгляд міської цільової програми стимулів для медичних працівників на 2013–2016 роки. «Мета цієї програми – фінансово підтримати медичних працівників первинної ланки. Йдеться про забезпечення їх житлом за програмою 70 × 30 та встановлення 50-відсоткової надбавки працівникам швидкої допомоги й хоспісів, а також компенсацію проїзду для дільничних лікарів, медсестер та педіатрів. Достатньо важливим також мало стати рішення стосовно виділення 11 млн грн субвенцій з держбюджету на будівництво гідровузла в мікрорайоні Бортничі Дарницького району.

Галина Герега звернула увагу, що порядок денний загалом доволі насичений, оскільки «намагалися включити максимальну кількість бюджетонаповнювальних та соціально орієнтованих питань». Зокрема, за рахунок додаткової дотації від Кабінету Міністрів 104 млн грн запланували спрямувати на зарплати працівникам бюджетних установ. Ще 50 млн грн місто отримає у вигляді субвенції на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Також за рахунок очікуваного додаткового надходження від розташування об’єктів зовнішньої реклами 5 млн грн віддадуть на виплату заробітної плати працівникам комунальних підприємств. Секретар Київради наголосила, що в місті склалася складна ситуація з напов­ненням міського бюджету, який наразі недовиконаний на 10 %.

Тим часом під стінами Київради розпочалася акція протесту проти «нелегітимного» засідання. Опозиціонери прийшли під прапорами трьох опозиційних фракцій парламенту. Народні депутати від опозиції Микола Томенко, Юрій Одарченко, Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко, які очолили акцію, на цей раз не намагалися прорватися всередину будівлі, а лише закликали учасників мітингу дружно піти до парламенту, щоб підтримати розгляд питань на позачерговому засіданні, яке відбувалося цього дня. При цьому навпроти КМДА, на іншому боці Хрещатика стали люди з транспарантами, на яких було написано: «Робота Київради – життя столиці», «Руки геть від Київради!», «Опозиція! Не заважай працювати!».
Під час сесії депутати затвердили зміни до рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2013 рік» та «Про бюджет міста Києва на 2013 рік», програму стимулювання медичних працівників, рішення про безкоштовний проїзд у столичному комунальному транспорті співробітників міліції, податкової міліції та Служби безпеки України та інші питання.

Серед них особливо тривожним став дозвіл на забудову 147,1 га на території Біличанського лісу для реалізації проекту «Bionic Hill». Проти цієї забудови виступали громадські активісти, які посилалися на те, що Біличанському лісу мають присвоїти статус заповідника.

Галина Герега повідомила, що до кінця року обов’язково мають відбутися ще як мінімум два засідання Київської міської ради, де розглянуть та затвердять бюджет Києва на 2014 рік, інші поточні питання життєдіяльності міста. Вона припустила, що кількість засідань може зрости до чотирьох, проте дату наступного засідання не назвала і закрила
сесію.


Add comment


Security code
Refresh

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%