Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

У податковій вирішили запросити на службу представників бізнесу

Добавлено : Дата: в разделе: Блоги

Державна фіскальна служба України сьогодні є чи не найбільш новаторським та прогресивним відомством серед усіх органів виконавчої влади в Україні. Однією з останніх ініціатив ДФС було створення Ради з кадрових питань, що стала пілотним проектом конкурентного відбору кандидатів на керівні посади у структурі служби.

Свою роботу Рада фактично розпочала 30 липня, з тих пір на перегляді у її членів встигло побувати більше 120 кандидатів, деякі з них вже рекомендовані керівництву ДФС до призначення на конкретні керівні посади у відомстві.

Для того щоб детальніше відзвітувати про основні результати діяльності Ради, а також про особливості нового формату кадрової політики Державної фіскальної служби України чиновники відомства влаштували прес-конференцію, на якій з журналістами та представниками громадськості поспілкувалися голова Ради з кадрових питань ДФС Олена Макєєва, заступник голови ДФС Анатолій Макаренко, а також директор Департаменту персоналу ДФС Віктор Пригаровський.

Очолювати захід мав голова Держфіскальної служби Ігор Білоус, однак через термінове засідання в уряді на прес-конференцію він так і не з’явився.

Першою свій звіт про роботу Ради зачитала журналістам голова дорадчого органу, бізнес-леді Олена Макєєва. За її словами, пілотний проект, яким власне і є Рада з кадрових питань цілком можна вважати успішним, адже усі його учасники отримали важливий досвід для подальшого розвитку комунікацій та співробітництва між бізнесом, громадськістю та владою.

«В нас вже є конкретні кандидати від бізнесу на керівні посади ДФС, ми будемо рекомендувати їх до затвердження вищим керівництвом відомства» - відмітила вона.

Макєєва також зазначила, що більшість кандидатів на посади в ДФС не були в достатній мірі підготовленими для проходження співбесіди перед поважною комісією, а їх бачення розвитку конкретних структурних підрозділів ДФС не завжди задовольняло представників Ради.

«При виборі кандидатів ми в першу чергу оцінювали їх менеджерські здібності, знання податкової специфіки для нас не було найважливішим фактором. На жаль, багато претендентів виявились нездатними професійно провести професійну презентацію своєї кандидатури, більшість кандидатів від бізнесу виявились непідготовленими до співбесіди на такому серйозному рівні. Саме тому на даному етапі серед рекомендованих осіб доля представників бізнесу складає лише 5% - їх не більше 10 чоловік» - розповіла Макєєва.

За її переконанням, в Україні необхідно провести серйозну роботу з популяризації роботи чиновника, адже на даному етапі для людей з бізнесу та громадськості держслужба не є привабливим варіантом працевлаштування.

Підтримав таку думку і директор Департаменту персоналу ДФС Віктор Пригаровський. За його словами фінансове забезпечення чиновників на сьогоднішній день має дуже важливе значення, адже заробітна плата на держслужбі по всім параметрам поступається відповідним розцінкам у приватному секторі.

«Більшість кандидатів відразу цікавляться зарплатою, яку їм будуть платити на держслужбі, але багатьох, по зрозумілим причинам не влаштовують 1,5- 2 тисячі гривень, які в нас платять на початкових посадах» - відзначив Пригаровський.

У свою чергу замголови ДФС Анатолій Макаренко подякував Олені Макєєвій за відмінну організацію діяльності Ради з кадрових питань та пообіцяв підтримати її ініціативу зі створення під егідою Ради подібних органів з добору кадрів також і у місцеві структури Держфіскальної служби.

«Керівництво фіскальної служби задоволено роботою Ради, тому проаналізувавши усі аспекти її діяльності було прийнято рішення затвердити статус Ради з кадрових питань як постійного дорадчого органу ДФС» - заявив Макаренко.

0
Для добавления и просмотра комментариев войдите сначала на сайт с именем пользователя и паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%