Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Наверх
Курс НБУ
 

Новини законодавства

Рімма Медведєва
податковий консультант

№10(2012)

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів

Президент підписав Закон від 02.10.2012 р. № 5413-VI, яким вносяться зміни до ПКУ
щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів
Встановлено, що дохід від продажу, а також спадкування транспортних засобів визначається, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості цього транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної законом.
Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів встановлюється Мінекономіки щокварталу для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску і пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів, у порядку, визначеному КМУ.
Нотаріусу дозволено засвідчувати угоду по відчуженню транспортних засобів тільки за умови надання йому документа про сплату продавцем ПДФО, а якщо такий продавець обрав спосіб оцінки не за середньозваженою вартістю, то за наявності акта оцінки або звіту про оцінку.
Також передбачено:

 • підвищення з 3 до 4% розміру пенсійного збору для транспортних засобів вартістю від 165 до 290 прожиткових мінімумів для працездатних громадян і до 5% – для тих транспортних засобів, вартість яких перевищує 290 мінімумів;
 • встановлення ставок держмита при нотаріальному посвідченні угод у розмірі 17 грн для дітей, подружжя і батьків або 85 грн для інших осіб (зараз – 1 або 5% від вартості).

Частина норм цього закону набрав чинності 4 грудня 2012 року, решта – 1 січня 2013 року.

Про внесення змін до ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування»

Президент підписав Закон від 16.10.2012 р. №5455-VI, яким змінюються пропорції розподілу сум ЄСВ між видами соцстрахування для бюджетних установ, підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, для найманих працівників, військовослужбовців, державних службовців тощо.
ЄСВ поділили так:
85,5330% – на пенсійне страхування (у солідарну систему);
5,0906% – на соціальне страхування на випадок безробіття;
3,6354% – на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань;
5,7410% – на соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Крім того, згідно з нововведеннями, розрахунок розподілу ЄСВ за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування повинен проводитися на підставі звітності про його нарахування за результатами попереднього року.
Закон набере чинності 1 січня 2013 року.

Оподаткування дитячих святкових подарунків податком на доходи фізичних осіб

ДПСУ Листом від 08.10.2012 р. №2972/0/51-12/17-1115 зазначила, що в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізособи не включається вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї місячної мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто у 2012 році – 536,50 грн, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
У формі №1ДФ податковий агент відображає вартість наданих новорічних подарунків у розмірі, який:

 • не перевищує 50% мінімальної зарплати за ознакою «160»;
 • перевищує цю суму.

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо введення збору з виробників та імпортерів упаковки та товарів в упаковці на розвиток перероблення твердих побутових відходів

У ВРУ зареєстровано законопроект від 06.11.2012 р. №11402 про впровадження нового загальнодержавного збору з виробників та імпортерів упаковки і товарів в упаковці на розвиток переробки твердих побутових відходів, яким передбачено наступне
Платниками є юрособи та фізособи-підприємці, які здійснюють виробництво упаковки на території України або імпортують її (окремо або разом із товарами).
Об’єктом оподаткування є виготовлена для обігу в Україні або імпортована упаковка, а базою оподаткування – її вага.
Не є об’єктом оподаткування упаковки, виготовлені на експорт, які ввозяться транзитом або разом із товаром, що не оформляється митною декларацією, ввезені загальною вагою не більше 10 кг і в які запакована ввезена гуманітарна/технічна допомога.
Виробники сплачують збір у строки, визначені для квартального звітного періоду, а імпортери – до завершення митного оформлення.
Ставки збору залежать від матеріалу і встановлюються в гривнях за кілограм у таких розмірах:

 • картон, папір – 0,35;
 • пластмаса – 0,85;
 • скло – 0,15;
 • метал: жерсть – 0,4, алюміній, фольга – 1,1, інші – 0,2;
 • комбінований – 1,25;
 • натуральний (дерево, текстиль тощо) – 0,2;
 • інший – 0,25.

«Податковий асистент»

Державна податкова служба запускає новий онлайн-сервіс для підприємців – «Податковий асистент»
Так, на постійній основі через Інтернет ДПСУ повідомлятиме платників про податкові ризики, які податківці виявляють під час моніторингу їх господарської діяльності.
Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому Податкова пропонуватиме підприємцям самостійно усунути недоліки до офіційного подання звітності.
З точки зору фахівців Податкової, виправлення розбіжностей заздалегідь буде більш конструктивним. «Фактично платник отримує від нас послуги податкового аудиту – безкоштовно та з якісною інформацією від першоджерела. Ми сподіваємося, що це сприятиме подальшому налагодженню партнерських стосунків та популярності електронних сервісів звітування», – впевнені податківці.
Скористатися сервісом «Податковий асистент» зможуть лише ті платники, які надсилають звітність до органів ДПС в електрон­ному вигляді.

Підписана нова Конвенція про уникнення подвійного оподаткування з Кіпром
Восьмого листопада 2012 року була підписана Конвенція між урядами України та Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно, яка замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29.10.1982 р.
Набрання чинності Конвенцією має збільшити надходження до держбюджету України і зупинити неконтрольований відплив вітчизняного капіталу на Кіпр.
Зокрема, Конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від чинної сьогодні угоди, містить практично нульові ставки).
Також було підписано ряд інших документів. Серед них і Міжурядова угода про морське торговельне судноплавство, згідно з яким судам договірних сторін в портах та територіальних водах буде забезпечено таке ж ставлення,як і до своїх власних суден, у частині нарахування портових зборів і податків, користування послугами порту, завантаження і розвантаження вантажів, доступу до портів, посадки і висадки пасажирів.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.3%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.8%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.3%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%