Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
EUR/UAH
31.26079
RUR/UAH
0.42617
USD/UAH
26.75521
BTC/UAH
7687.6636
 

У ЦОНі Казахстану можна буде подати документи на отримання пенсії

Четвер, 11 жовтня 2018 12:55

Для призначення пенсійних виплат казахстанці зможуть звертатися в Центр обслуговування населення (ЦОН). Про це центру ділової інформації Kapital.kz повідомили в Єдиному накопичувальному пенсійному фонді (ЕНПФ).

«Казахстанці, які досягли пенсійного віку, для призначення пенсійних виплат за віком і державної базової пенсійної виплати, а також для отримання пенсійних виплат шляхом обов'язкових пенсійних внесків та обов'язкових професійних пенсійних внесків з ЕНПФ необхідно звертатися з єдиним заявою та пакетом документів тільки в Центр обслуговування населення (ЦОН) », - відзначили в пенсійному фонді.

На підставі вказаної заяви одержувачу буде надана в тому числі послуга з виплати державної гарантії. Тобто буде виплачена різниця між сумою фактично внесених обов'язкових пенсійних внесків, обов'язкових професійних пенсійних внесків з урахуванням рівня інфляції та сумою пенсійних накопичень.

«При цьому перша пенсійна виплата з ЕНПФ буде здійснюватися протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви в Державній корпорації або протягом десяти робочих днів з дати виникнення в одержувача права на пенсійні виплати з ЕНПФ. Наступні щомісячні пенсійні виплати з пенсійного фонду будуть здійснюватися відповідно до встановленого Державною корпорацією графіком пенсійних виплат », - відзначили у фонді.

Виплати коштом бюджетних коштів і пенсійних накопичень з ЕНПФ будуть здійснюватися в один день і на один банківський рахунок, вказаний в заяві. «Дані зміни вносяться в інтересах одержувачів пенсійних виплат, які досягли пенсійного віку», - зауважили в пенсійному фонді.

При цьому інші дієві функції та завдання ЕНПФ, в тому числі здійснення виплат у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання, інвалідністю, похованням і спадкуванням, виплат по добровільному пенсійним внескам, а також питання обліку, розрахунку щомісячних пенсійних виплат коштом обов'язкових пенсійних внесків і обов'язкових професійних пенсійних внесків і стратегічні завдання залишаться.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.4%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.5%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.5%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 5.1%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 41.9%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 27.9%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 25.6%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 2.3%