Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
USD/UAH
26.85000
EUR/UAH
30.00000
RUR/UAH
0.36000
BTC/UAH
8635.4060
 

Константинополь може відкликати автокефалію у РПЦ

П'ятниця, 02 листопада 2018 19:12

У Вселенському патріархаті пригрозили Російській православній церкві відкликанням її автокефального статусу.

Вселенський патріархат може відкликати автокефальний статус Російської православної церкви. Про це заявив представник Константинополя при Всесвітній раді церков, архієпископ Іов (Геча), повідомляє в п'ятницю, 2 листопада, ВВС Україна.

Зокрема, він зазначив, що Константинопольський патріарх продовжує залишатися лідером світового православ'я, незважаючи на те, що РПЦ відмовляє йому в цьому статусі.

"Центри світового православ'я ніколи ніхто не може ставити під сумнів. Вселенські собори дали Римському престолу і Константинопольському престолу як другому після нього однакові привілеї. Якщо ми цього не визнаємо, значить, ми не визнаємо вчення Вселенських соборів і відпадаємо від православ'я", - заявив архієпископ.

Він розповів, що автокефальні статуси православних церков Росії, Греції, Сербії, Румунії, Польщі, Албанії, Болгарії, Грузії та Чехословаччини не були підтверджені Вселенськими соборами, але саме Константинополь дав їм статус незалежних.

"І, в принципі, як вважають деякі каноністи, оскільки ці нові автокефалії або нові патріархати ніколи не були підтверджені Вселенським собором, оскільки вони були створені Вселенським патріархатом, то в якийсь момент, якщо Вселенський патріархат визнає це за потрібне, він може і скасувати цей статус", - припустив представник Константинопольської церкви.

Відповідаючи на питання, чи може в такому випадку Константинополь забрати патріаршу гідність у Московської кафедри, він висловив надію, що РПЦ "звернеться до розуму і повернеться в єднання з Вселенським престолом, тому що Вселенський престол не бажає рвати відносини з Православною Церквою в Росії".

"Але якщо така ситуація буде зберігатися протягом довгого часу, то звичайно, Вселенський престол як перший престол вселенського православ'я буде змушений вживати певних заходів. Вдатися до певних рішень, щоб забезпечити єдність Церкви", - зазначив архієпископ.

Крім того, він додав, що якщо сьогодні православна церква в Росії сумнівається в правах Константинополя на надання автокефалії, то "вона повинна відректися від своєї власної автокефалії, тому патріарший статус їй було дано в XVI столітті Вселенським патріархом Єремією".

Нагадаємо, архієпископ Іов також заявив, що Московського патріархату в Україні більше немає. Також у Константинополі розповіли, як буде називатися церква в Україні після надання Томосу.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 41.9%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.8%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.4%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.5%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%