Задать вопрос специалисту

Приобрети журнал - получи консультацию экспертов

Вгору
Курс НБУ
 

«Якби дерева роздавали безкоштовно Wi-Fi, ми засадили б ними всю планету. Нажаль, вони лише виробляють кисень, яким ми дихаємо»

Posted Автор: Створено: в Блоги

Нищення та недолуге використання природніх ресурсів – одна з найбільших проблем української держави. Гонитва за поживою засліплює очі більшості «комерсантів», які мають змогу долучитися до сировинного бізнесу та подальшого розподілу дивідендів. Натомість запровадження ефективних систем виробництва, які не тільки підвищать якість та конкурентоспроможність продукції, але ще й зменшать шкоду навколишньому середовищу – це, поки що, лише мрії.

Наприклад, наші співвітчизники розробили та запатентували агрегат (дезінтегратор), що майже з любої рослинної сировини виготовляє брикети для опалення котлів. Технологія – унікальна. Показники рентабельності, економії та безпеки – аналогів немає. Але єдині, хто не зацікавився винаходом – українські профільні посадовці…За словами автора проекту, йому регулярно надходять запрошення від закордонних компаній, щодо продажу авторських прав, або, бодай, співпраці на взаємовигідних умовах. І він, швидше за все, пристане на умови закордонних інвесторів… Він оббивав пороги профільних установ, намагався донести до можновладців інформацію, (навіть зрозумілою їм мовою – мовою зиску) але все було марно. Інвестор знайшовся в приватному секторі виробництва, але автор хотів зробити щось корисне для держави…

Ми чітко усвідомлюємо, що сьогодні – економіка України залежить від продажу сировини, і найближчим часом мало що зміниться. Якщо залишити все як є, нехтувати новітніми розробками і продовжувати «палити багаття грошима» – ризикуємо приєднатися до списку країн, на кшталт Гаїті (знищила свої природні скарби, і тепер змушена жебракувати на узбіччі світової економіки).

Варто усвідомити, що постійні скандали, пов’язані з незаконними вирубками лісу, видобутком бурштину, вугільними копанками, браконьєрством, недоцільним використанням земель та нищенням заповідних зон – результат беззаконня, жадібності та небажання дивитися на крок уперед – в завтрашній день. І це – стосується всіх, без виключень, верств населення України. Ми можемо сидіти, склавши руки, і чекати, коли хтось прийде і все зробить за нас. Але гаїтянці вже дочекалися…

Звісно, така ситуація могла з’явитися лише за сприятливих умов, таких як: недосконале законодавство, корумповане правове та бізнес-середовище, використання застарілих (шкідливих/нерентабельних) технологій, відсутність сумління/розуміння проблем у громадян та відсутність політичної волі у вищого керівництва держави. Як показала практика, позитивні зміни у нас в країні можливі лише за умови, якщо вони просуваються «знизу до гори», коли суспільство формує запит і підштовхує керівництво держави до його реалізації. Інакше – не працює.

Україна посідає 57 місце (з 173країн) у рейтингу найбільших власників прісних водойм), і на 95 місці, за раціональністю використання водних ресурсів (за даними ЮНЕСКО). Але ми бачимо, що більшість мешканців великих міст змушені купувати питну воду, бо забруднення водоносних пластів, робить небезпечним забір води з ґрунту, не кажучи вже про застарілу систему водогонів та каналізації.

Близько 17 % території України займають ліси (понад 10 млн. га), більшість лісів знаходиться у Карпатах. Вже давно ніхто себе не тішить ілюзіями, щодо раціонального використання та відновлення лісових масивів. Закони, що мали б зберігати лісові ресурси держави, лише ускладнили торгові відносини з закордонними партнерами, але не завадили незаконним вирубкам.

Попри наведені вище тези, що ґрунтуються на перспективах майбутньої якості життя, халатне ставлення до природних скарбів нашої країни – наносить величезну шкоду економіці. Саме сьогодні, коли не просто розробляються, але й вдало використовуються новітні технології, що не потребують агресивного використання природніх ресурсів, ми маємо вирішити, як ми будемо жити – у високотехнологічному, екологічно чистому майбутньому? Чи на звалищі застарілого сміття, проїдаючи останні ресурсні крихти? І, можливо, коли знайдеться відповідь на ці питання, можна буде спростувати вислів – бідні бо дурні.
0
Для додавання та перегляду коментарів увійдіть спочатку на сайт з ім'ям користувача та паролем.

Что для Вас криптовалюта?

Виртуальные «фантики», крупная махинация вроде финансовой пирамиды - 42.2%
Новая эволюционная ступень финансовых отношений - 25.9%
Чем бы она не являлась, тема требует изучения и законодательного регулирования - 20.9%
Даже знать не хочу что это. Я – евро-долларовый консерватор - 6.2%
Очень выгодные вложения, я уже приобретаю и буду приобретать биткоины - 4.4%

29 августа вступила в силу законодательная норма о начислении штрафов-компенсаций за несвоевременную выплату алиментов (от 20 до 50%). Компенсации будут перечисляться детям

В нашей стране стоит сто раз продумать, прежде чем рожать детей - 33.3%
Лучше бы государство изобретало механизмы финансовой поддержки института семьи в условиях кризиса - 29.3%
Это не уменьшит числа разводов, но заставит отцов подходить к вопросу ответственно - 26.7%
Эта норма важна для сохранения «института отцовства». Поддерживаю - 9.3%